Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kimenjek külföldre dolgozni?

Kimenjek külföldre dolgozni?

Figyelt kérdés
Van egy érettségim, meg két nyelvvizsgám, és szeretnék kimenni külföldre dolgozni a barátommal. Mivel neki nincs nyelvvizsgája, ezért konyhai kisegítőnek vennék fel, engem viszont felszolgálóként alkalmaznának. Mennyire megbízhatóak az ilyenek? 1200 eurót ígér, mellette szállás + napi étkezés. Nem végleg, par hónapot tervezünk kint lenni.

2018. máj. 22. 19:16
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem 1200 Eurót már Magyarországon sem lehetetlen megkeresni ha valamihesz értessz és van pár év tapasztalatod én annyiért nem mennék ki de te ha csak a felszolgáláshoz értetek akkor menjetek. Ha valóban beszélsz két nyelvet folyékonyan nem csak papiron akkor Pesten pl bőven vannak jólfizető állások. Sok sscben brutto 400 felett van a kezdőfizetés.
2018. máj. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
91%
Mondjuk szállás kaya nincs az igaz.
2018. máj. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
61%

Ja, csak Pesten el is megy a fizetésed fele albérletre, itt pedig ingyen van szállás és ellátás.


Nem tudom, mennyire megbízható ez a közvetítőcég, illetve az 1200 euro is elég kevésnek tűnik. A közvetítőcégnél, amit én ismerek, 1400-1500 eurókat szoktak emlegetni (dolgozott már náluk több ismerősöm és nem verték át őket).

2018. máj. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
75%
Attól is függ milyen szállás..sokan szeretik összehasonlítani a kinti árat (ahol 10en laknak együtt) az önálló lakás árával. De, hogy megére vagy nem..azt mindenki maga döntse el. Szerintem ez a jellegű munka sehol sem jó és 1200 euró az nem az a fajta pénz, hogy utána beköltözök a medencés házba és többet nem dolgozok.
2018. máj. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
25%
Jobban járnátok képesítést szereznétek vagy valami (hacsak nincs valami konkrét tervetek a pénzzel amit esetleg félretennétek)..mert ez sehova sem vezet hosszútávon se 1200 euróért se minimálbérért és 50 évesen már nem buli külföldön pincérkedni.
2018. máj. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:
Mind a ketten 20 évesek vagyunk. És azért is gondolkozom ebben, mert jelenleg nincs más ami hirtelen ennyit fizetne.
2018. máj. 22. 20:06
 7/35 anonim ***** válasza:
17%

Konyhai kisegítő és felszolgáló...

Igazán remek karrierlehetőségek, ezért aztán tényleg érdemes kimenni külföldre. Aljamunkákkal külföldön is aljaszínvonalon fogsz élni.

20 éves vagy, tanulj inkább ki egy szakmát!

2018. máj. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
75%
Esetleg akkor van értelme ha a félretett pénzt tanulásba fekteted utána vagy vállalkozásba vagy akármi..ha csak feléled majd újra ugyanott vagy ahol kezdtél akkor sok értelme nincs.
2018. máj. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:
Nem tudom mik ezek a kommentek.. le merem fogadni, hogy az itt kommentelők háromnegyede havi 200 nettobol el, amiből legalább 100 ezret elvisz az albérlet meg rezsi stb. Ott viszont 1200 euró nettó, lakhatás, + napi 3x érkezés az étterembe. Természetesen nem örökre akarok kimenni, csak pár hónapra.
2018. máj. 22. 20:23
 10/35 anonim ***** válasza:
50%
Ja, csak mondjuk mi nem egy munkásszálláson lakunk...
2018. máj. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!