Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szinte baráti társaság szintű...

Szinte baráti társaság szintű csapatban hogy oldjátok meg az állásinterjúra menetelt?

Figyelt kérdés

Úgy másfél hónapja keresek nagyon aktívan másik állást, mert meg szeretném próbálni a végzettségeimmel és a jelenlegi monotónia is felőröl már.

Volt már 2-3 interjúm, két szabadnapot vettem ki, de az egyik szabadnapon egyéb dolgom is volt.


A jövőben hogyan oldjam meg?


Nagyon jóban vagyunk egymással és a csoportvezetővel is, így ha például az orvossal sikerül is kiíratnom magam egy napra, akkor is ki kell találnom egy jó "hazugságot", mert itt már az is gyanús, ha annyit mondok: "rosszul voltam".

Illetve az orvossal kiíratást hogy lehet megoldani? Előre azt füllentem, hogy vizsgálatra megyek vagy aznap nem megyek be és betelefonálok, hogy nem vagyok jól?


Hirtelen sürgős egy-egy szabadnapokat nem sikerül majd mindig kivennem... Illetve ott is: mit mondjak?


Nyilván nem szívesen hazudok, de mégse szívesen mondanám meg / veszélyesnek / kellemetlennek érzem megmondani, hogy: állásinterjúra megyek... :(

Így viszont, mivel jóban vagyunk, úgy is érzem, cserbenhagyom őket.



2018. máj. 26. 19:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
52%

'Nyilván nem szívesen hazudok, de mégse szívesen mondanám meg / veszélyesnek / kellemetlennek érzem megmondani, hogy: állásinterjúra megyek... :(


Így viszont, mivel jóban vagyunk, úgy is érzem, cserbenhagyom őket.'


Kevered a haversagot az uzlettel. Igy semmire nem fogsz menni, foleg mert folyamatosan hazudnod kell. Es az bizony egyszer kiderul...

2018. máj. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Akkor a helyemben hogyan járnál el?
2018. máj. 26. 20:09
 3/14 anonim ***** válasza:

Peldaul elmondanam a fonoknek hogy nem tetszik a jelenlegi melo, van vegzettsegem, szeretnek tobb szakmai kihivast. Amugy allast keresek, a felsorolt indokok miatt.


Ebben mi a nehez? Cserben akkor hagynad oket, ha egyik naprol a masikra lepnel le, hogy helyettesiteni se tudjanak.

2018. máj. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Így van, ha jóban vagytok akkor járhattok később is együtt sörözni. De ettől még nem kötelező örökre ott dolgozni..


Én egyébként mindig el tudtam intézni, hogy munka után fogadjanak.

2018. máj. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Este hattól fogadjanak?



Nem látom jó ötletnek nyíltan bevallani a csoportvezetőnek, hogy miben mesterkedem.

A többiek tudják amúgy nagyjából a helyzetet, de azt nem, hogy ennnyire aktívan keresek állást.

2018. máj. 26. 22:33
 6/14 anonim ***** válasza:
Felmondasz, utána 90 napig kapod az álláskeresésit - az elég hogy új helyet találj.
2018. máj. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ha este 6-ig dolgozol, feltételezem, hogy nem reggel 8-ra jársz, ugye? 8-ra viszont tudsz akkor időpontot kérni interjúra.
2018. máj. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Azt írtam, este hattól fogadnak-e. Tehát nem hatig dolgozom, mert az állásinterjúra oda is kell érni a város egyik végéből.

8-tól 5-ig dolgozom.

2018. máj. 29. 11:48
 9/14 A kérdező kommentje:

Az álláskeresési 100 ezer minimum, amiből rezsi, minimál kaja és orvos is kijön? Sajnos járok orvoshoz és vannak néha kemény költségei.


-.-

2018. máj. 29. 11:49
 10/14 A kérdező kommentje:

Ja és álláskeresési mellett ott vannak a kényszerközvetítések. Már átéltem őket. Köteleznek, hogy vegyem fel a kapcsolatot az általuk kiválasztott céggel. Szuper. 2 éve utaztam két órát is pl az esőben, hogy aláírja az ürge a papírt, miszerint voltam náluk. Az ázott papírt.

Ez és a pénzhiány miatt nem válogathatok, hogy legyen esélyem szeretni a munkámat.


Akkor inkább hagynám az egészet és maradnék a jelenlegi helyen.



Szóval ennél több empátiát kérek vagy inkább ne válaszoljatok.

2018. máj. 29. 11:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!