Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szinte baráti társaság szintű...

Szinte baráti társaság szintű csapatban hogy oldjátok meg az állásinterjúra menetelt?

Figyelt kérdés

Úgy másfél hónapja keresek nagyon aktívan másik állást, mert meg szeretném próbálni a végzettségeimmel és a jelenlegi monotónia is felőröl már.

Volt már 2-3 interjúm, két szabadnapot vettem ki, de az egyik szabadnapon egyéb dolgom is volt.


A jövőben hogyan oldjam meg?


Nagyon jóban vagyunk egymással és a csoportvezetővel is, így ha például az orvossal sikerül is kiíratnom magam egy napra, akkor is ki kell találnom egy jó "hazugságot", mert itt már az is gyanús, ha annyit mondok: "rosszul voltam".

Illetve az orvossal kiíratást hogy lehet megoldani? Előre azt füllentem, hogy vizsgálatra megyek vagy aznap nem megyek be és betelefonálok, hogy nem vagyok jól?


Hirtelen sürgős egy-egy szabadnapokat nem sikerül majd mindig kivennem... Illetve ott is: mit mondjak?


Nyilván nem szívesen hazudok, de mégse szívesen mondanám meg / veszélyesnek / kellemetlennek érzem megmondani, hogy: állásinterjúra megyek... :(

Így viszont, mivel jóban vagyunk, úgy is érzem, cserbenhagyom őket.



2018. máj. 26. 19:17
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Egyébként 2 hónapja keresek állást, de biztos elég a 90 nap. Neked.


Szakmai munkát szeretnék, ami szimpatikus, máskülönben nem gondolod, hogy akár maradnék is?

2018. máj. 29. 11:55
 12/14 A kérdező kommentje:

Ja most látom, 50% az a nagyszerű ötlet, hogy mondjak fel.


Cipőt nem veszek és otthon főzök, ennyire kell spórolnom.


És fél év múlva is ennyire kell majd, de addigra pl kopik a tudásom.

2018. máj. 29. 11:57
 13/14 anonim ***** válasza:

7-es vagyok. Én most voltam munkanélküli 1 hónapig, 1 db e-mailt küldtek, hogy egy cég érdeklődik utánam, válaszoltam, hogy köszönöm, de más területen szeretnék elhelyezkedni és ennyi.

Nettó 3450/nap az álláskeresési maximuma.

Ebédidőt nem tudod lecsökkenteni és hamarabb elmenni? Vagy egyik nap bennmaradsz +1 órát és máskor elmész hamarabb, mert fogorvos/mosógépszerelő stb. dolgod van.

Orvosi igazolásnál praktikusabb, ha aznap telefonálsz: ételmérgezés vagy akármi miatt.

Legyél kicsit kreatív! És csak azokra az állásokra jelentkezz, ami tényleg érdekel, akkor nem kell túl sok interjúra menned.

Így, hogy van munkád, tudod kényelmesen intézni!

2018. máj. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Én családi okok miatt voltam először "munkanélküli", párhetente be kellett járnom, előadások ez meg az és bizony volt 3 kényszerkiközvetítésem.
2018. máj. 30. 06:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!