Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Csak szerintem nem normális...

Csak szerintem nem normális dolog nőként napi 8-10 órát dolgozni?

Figyelt kérdés
Utánna pedig még ott a háztartás, így tulajdonképpen a hétköznapok legalább 12 óra munkával tellnek el, semmi szabadidő. Ha még gyerek is van akit hozni-vinni kell, törődni vele, az meg már nem élet, csak munka és alvás. Nem hiszem hogy egy családnak, vagy csak egy párnak erről kellene szóljon az élete. A mostanában divatos szöveggel nem értek egyet, hogyha a nő is dolgozik, a férfi is, akkor megfelezik az otthoni teendőket. Nem igazán ismerek olyan férfit aki munka után nekiáll vasalni, takarítani, főzni. Aki meg is teszi, az is ímmel ámmal, nem valami hatékonyan, látszik rajtuk hogy ez nem természetes számukra. És szerintem sem az, nem is kell hogy azzá váljon, én sokkal minőségibb házimunkát végzek, ez a nő dolga évszázadok óta, akárhogy is tiltakoznak a feministák ellene. Éppen ezért gondolom úgy, hogy az lenne a fair, hogy férfinak is nőnek is napi 8 óra. A férfinak a munkahelyen, a nőnek max 4-6 órában, hogy utána legyen ideje az otthoni tennivalókra is. Igenis várja a férjét minden nap meleg vacsorával, tiszta lakással, de mindezt ne úgy hogy nap végére összeesik mert már 12 órája talpon van. Én megértem azokat, akik a megélhetésért teszik, és nem látnak kiutat, vagy akik szeretik a karrierjüket. De ebben az országban a probléma az, hogy aki nem szorulna rá, és nem is akarja a teljes munkaidős állásokat, annak sincs választása. Én hónapok óta keresek 6 órás munkát, ahol a hétvégék szabadok, de egyszerűen nincs. Hirdetve persze sok van, csak személyesen kiderül, hogy annyi a bejelentés, a valós munkaidő viszont ugyanúgy 8 óra vagy még több. A legjobb, hogyha bárhol rákérdezek a részmunkaidő lehetőségére, elzárkóznak tőle, és úgy néznek rám mint egy utolsó munkakerülő senkire, amikor kiderül hogy nincs gyerekem, csak simán nem akarok egész nap a munkahelyen lenni.
2018. máj. 28. 15:20
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

8,5 órát dolgozunk mindketten. Pénteken 6-ot. A fizetésünk szinte ugyanannyi. Ha hazaérünk a házimunkából is közösen vesszük ki a részünket. A takarításban megvan ki-mit szeret csinálni, ki-miben jó. Így pl. a párom törli a port és porszívózik, amíg a fürdő-wct és a konyhát nyalom fényesre, majd az egész végén felmosok.

Teregetni nem szeret, de a mosógépet eltudja indítani, így általában eszerint osztjuk a feladatokat. Ő nem szeret reggel beágyazni, sem ágyneműt húzni, én nem szeretek mosogatni, így a feladatok is eszerint oszlanak meg.

Ő szívesen betölti a kávéfőzőt és ágyba hozza reggel a kávét, de utálja kitakarítani, így azt én csinálom. Szóval nem olyan ördögtől való dolog ez és igen. Mint modern páros szinte abszolút hihetetlen, hogy képesek vagyunk összedolgozni itthon, a házimunkában is!

Nem rossz férfiakkal találkoztál. :)

Mindenki ímmel-ámmal csinálja azt, amit nem szeret! Ezért nálunk mindenki azt csinálja, amit jobban kedvel!

Biztosan nem bólintanék rá, hogy kevesebbet dolgozzak kevesebb bérért csak azért, hogy én vigyem az egész háztartást és hála a jó istennek a párom is ferde szemmel nézne rám egy ilyen ötletért valószínűleg.

Ketten keressük a pénzt, amit ketten költünk el. Ketten végezzük a házimunkát, amit ketten élvezünk itthon...

2018. máj. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 TappancsMancs ***** válasza:
33%
A nőnek max 4-6 óra még nyugaton sem általános. Evvaan.
2018. máj. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
75%

Igazad van, nálunk ugyanez megy csak fordítva. A feleségem úgy elfárad a munkahelyén, hogy otthon semmit nem csinál hétköznap, hétvégén becslésem szerint kb. napi egy órát mos, vasal, tessék lássék takarít, főz valami félkész kaját ... Nekem vannak hétköznap szabadnapjaim, akkor mosok , takarítok, nyírom a füvet, ez heti 8-10 óra, de helyette minden második hétvégén 12 órázok. Nagyon unom, belefáradtam, de már nincs erőm változtatni a dolgokon ( munkahely, lakóhely ).

45 F

2018. máj. 29. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a koncepciód alapjában hibás.

Egyáltalán nem kell mindennap főzni, takarítani és vasalni. Nálunk szombat vasárnap főzünk, takarítani és vasalunk, semmi szükség rá hétközben.

2018. máj. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
22%
Ti akartatok egyenjogúságot. :D
2018. máj. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem hétvégén inkább csavarogni , szórakozni kell és nem házimunkával tölteni a szabadidőt.
2018. máj. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

16:

Hétköznap este meg pihenni, esetleg mozogni kicsit. Én sosem értettem azokat, akiknek az az elsődleges életcélja, hogy mindig tip-top legyen a lakás, nyilván mi is takarítunk, nem hagyjuj elfajulni a helyzetet, de azért mégis csak fontosabb, hogy az ember ne csak a semmiért dolgozzon, hanem éljen is. A munkatársak egy része hülyének néz minket, hogy hétvégén nem főzünk, máskor meg irigykednek, hogy milyen szép helyeken járunk, holott maguk is megtehetnék (anyagi szinttől függetlenül, van amelyik pl. a Pilis lábánál él, de inkább főz, takarít, TV-t néz hétvégén).

2018. máj. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Aki napi 2 óránál többet dolgozik az hülye.
2018. máj. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!