Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nyugat-Magyarországon, hogyhog...

Nyugat-Magyarországon, hogyhogy nem érte még el a bérszínvonal a budapestit sem a munkaerőhiány ellenére?

Figyelt kérdés

Az ország ezen részét érinti leginkább Ausztria szívó hatása, ebből adódóan a munkaerőhiány is komoly.


Ennek ellenére, a fizetések még mindig "vidékiesek", nem érik el a budapesti szintet sem,nemhogy az osztrákot, van 1-2 jól fizető cég , mint az Audi Győrben, de a többi kaka.



Itt a fiatalok számára két út van:

-Elmennek, egyetemre és műszaki vagy gazdasági diplomát szereznek, majd elhelyezkednek az autóiparban.

-Elmennek szakmunkásnak és egyből mennek ki Ausztriába.


Legalábbis a környezetemben ez a gyakori.



Például, ha az ország más részéről nem vándorolnának ide emberek, akkor Sopron környékén nem lenne sem pincér, sem szakács az éttermekben.

A legtöbb cégnél állandó a létszámhiány, ennek ellenére sem növekednek a fizetések.



A jól fizető cégekhez, mint az előbb említett Audi diplomásként baromi nehéz bekerülni, persze jó kapcsolatokkal könnyebb.



Én mérnökként végeztem, kezdőként nem jutottam be, pedig gyakornok is náluk voltak, ahogy még nagyon sokan.


2018. máj. 30. 20:45
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

NIncs mindenből és mindenhol munkaerőhiány.

Olyanból van hiány, aki adott helyre, adott fizuért (kb.: sz.ar és h.gy) elmenne...

2018. júl. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!