Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ennek mi értelme van? Milyen...

Ennek mi értelme van? Milyen megoldás van erre?

Figyelt kérdés

Budapesti vagyok és szeretnék leköltözni vidéki nagyvárosba idén ősszel. Láttam hogy mint külsős be lehet kollégiumba költözni csak fizetni kell valamennyit,gondolom olcsóbb mint egy albérlet..Na de,van rgy olyan kikötése a jelentkezésnek hogy az ottani munkahelyről kell munkáltatói igazolás..Kérdezem én ha még lakhatásom sincs akkor hogy a fenébe legyen munkám ?

Munkáltatói igazolást meg nem fognak nekem az első nap adni..


2018. jún. 9. 07:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Munkáltatói igazolást a munkaadó köteles kiadni - ha kell akkor az első munkanapon is.


Az, hogy számodra ez így mennyire teljesíthető valóban kérdéses, de nézd a kérdést a kollégium szemszögéből: Mivel olcsó el akarják kerülni azt, hogy a fizetésképtelen emberek költözzenek be. A diákok esetén kisebb a kockázat mert a szülők finanszírozhatják őket. Egy felnőtt esetében nyilván a kockázat egy olyan személy esetén kisebb, aki dolgozik.

2018. jún. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"Láttam hogy mint külsős be lehet kollégiumba költözni csak fizetni kell valamennyit,gondolom olcsóbb mint egy albérlet."


Nem feltétlenül: szerintem előbb mindenképpen hívd fel a kollégiumot és érdeklődd meg, hogy HA van munkáltatói igazolásod, akkor mennyibe kerül a szállás?


Itt van pl. egy debreceni példa: külsősként 2-3 ezer ft a szállás+ 450 ft IFA naponta. Ha kiszámolod, ennyiből már egy albérlet is simán kijön.


[link]

2018. jún. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!