Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kevesebb pénzért helybe, vagy...

Kevesebb pénzért helybe, vagy több pénzért messze? Melyik lenne a helyes döntés?

Figyelt kérdés

Munkahelyekre jelentkeztem, 2 hely van, ahová menni szeretnék, azonban döntés előtt állok.

-Az egyik munkahely gyakorlatilag fél kilóméterre van tőlem, tehát sétálva is 5 perc alatt odaérek, viszont ott kevesebbet adnak, mint a másik munkahelyen.

-A másik munkahelyhez naponta másfél órát kéne utazni, ott viszont többet kapnék kézhez.

A két munkahely közt kb 30e ft a különbség, az útdíjat a messzebb lévő munkahely megtéríti. Engem ez a napi másfél óra utazás riaszt el a dologtól.

Melyiket lenne logikusabb választani?


2018. jún. 25. 17:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, ennyi infóból nem lehet tanácsot adni: nem tudjuk, hogy a szüleidnél laksz-e és nem számít, hogy 20-30 ezer ft-al több vagy kevesebb van vagy netán albérletben laksz, ahol minden 5-10 ezer ft számít, nem tudjuk, hogy van-e gyereked, akiért rohanni kell az oviba munka után, stb. Az sem mindegy, mennyi az alap fizetés: pl. ha nettó 300-at keresnék, akkor biztosan nem utaznék a plusz 20-30 ezer ft-ért napi másfél órát, de ha nettó 91 ezret, akkor bizony a 30 ezerrrel többet választanám.

Szóval ez nagymértékben élethelyzettől is függ.

2018. jún. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

A szüleimmel lakok, azonban számít az hogy mennyit keresek. Hosszútávú dolgokra tervezek, szeretnék minél többet félretenni.

A közel lévő munkahelyen kb. 120.000 Ft-ot kapnék kézhez, a másiknál 150.000 Ft-ot.

Nem tervezem a munkát hosszútávra, az álommunkám korhoz van kötve, és még 3 év kell hozzá.

2018. jún. 25. 19:40
 3/11 A kérdező kommentje:

Nnna, ez jó félreérthetően sikerült

A munkát nem tervezem hosszútávra, azonban a megtakarított pénzzel úgy akarok gazdálkodni, hogy ahhoz, amit végezni akarok, meglegyen minden szükséges felszerelés, és képesítés, mire odakerülök, hogy elkezdhetem elvégezni.

2018. jún. 25. 19:44
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ennyiért inkább a közelebbit, a plusz időt meg használd fel tanulásra.
2018. jún. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A jó döntés: kevesebb pénzért helybe!!!


Sajnos én elkövettem azt a hibát anno, hogy a több pénzért napi 2 órát utaztam. SOHA TÖBBET!


Semmire nem volt időm, állandóan hulla voltam és a szabadnapjaimat meg átaludtam.


Neked sem ajánlom, a pénz nem minden!


És a megérzésed a helyes: jogosan riaszt el a napi másfél óra - ennyit veszítesz el az életedből, az egészséged és a pihenésed rovására.


Szerintem megfizethetetlen az, ha helyben van a munkahely, nem kell menetrendekhez, pótlóbuszokhoz, stb. igazodnod, hanem tovább alhatsz, kényelmesen átsétálhatsz és stb.


Hallgass a szívedre!


A pénzt majd költheted gyógyszerre....

2018. jún. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

hát itt akkor első körben az teszi függővé szerintem, hogy elegendő-e az a 120ezer Ft arra, hogy félrerakj 3 éven keresztül, mert végülis ennyi időre szerintem a messzebb lévő sem megeröltető.


amit előttem írnak, az sem rossz, én mondjuk pont fordítva látom, de nálam mások a célok is.


én 26 éves vagyok, még mindig itthon lakok, és én abban a hibában vagyok, hogy a mostani munkám tényleg az, amit mindig is szerettem volna, ráadásul olyan körülmények között, amire sokan vágynának, viszont a pénz az egyelten negatívum.


na most én sajnálnám ott hagyni ezt a munkát, mert ilyet soha nem találnék, ellenben ennyi pénzből valószínűleg még jópár évig nem fogok tudni önállósodni.

2018. jún. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
50%
@5: Unatkozni képes embereknek problémás lehet az utazás. Egyetemen volt, hogy napi 2-2,5 órát ingáztam, jelenleg is több, mint egyet. Elolvasok heti 1 regényt menet közben, oszt kész.
2018. jún. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
7-es: akkor is fárasztó az állandó zötykölődés, hiába olvasol, ha közben pl. többször át kell szállnod, nincs légkondi, büdösek az emberek, tömeg van és stb. Ez nem az unatkozásról szól, hanem arról, hogy mi a fsznak utazgasson naponta, ha nem muszáj...!
2018. jún. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hát inkább a közelebbi. Nem a megélhetésed múlik rajta, hogy számítson az a 30 ezer Ft. Viszont csomó időt megtakarítasz így, amit hasznosan tölthetsz. Nekem is viszonylag közel van a munkahely, és ez tök jó dolog szerintem. Elég sok plusz pénz kéne ahhoz, hogy bevállaljak napi 3 óra ingázást. Gimi meg egyetem mellett persze csináltam, de mindig utáltam a dolgot.
2018. jún. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Inkább a közelebbit, pénz=idő. 30e Ft nem olyan mennyiséggel több pénz, mint amennyi az utazási idő különbség a két meló között. Hidd el, az sokat számít, ha végzel a melóval és 5 perc alatt otthon vagy.
2018. jún. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!