Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tényleg felhívhatják a jelenle...

Tényleg felhívhatják a jelenlegi munkaadómat? (Munkakeresés)

Figyelt kérdés

Új munkát keresek, de a jelenlegi helyemen ezt még nem mondtam el. Nem olyan rossz a jelenlegi helyem sem, tehát nem akarok mindenáron elmenni, csak ha találok egy sokkal szimpatikusabbat. Ezért csak akkor jelenteném be, hogy elmegyek, ha találtam új munkát.


Viszont hallottam, hogy vannak HR-esek akik referenciaként felhívják a jelenlegi munkaadót. Ez tényleg így van? Kicsit ciki lenne...


2016. jan. 2. 22:46
 1/8 anonim ***** válasza:
24%

Igen, a legtöbb helyen kérnek referenciát, és bizony felhívják, hogy érdeklődjenek.

De ilyenkor amikor az ember még dolgozik egy cégnél, és nem szeretné ha a cég idő előtt tudomásul venni azt, hogy munkát keres, lehet szólni előre, hogy az utolsó megadott munkahelyet ne hívják fel, mert te még dolgozol, és nem akarsz kellemetlenséget. Ezért érdemes megadni az utolsó 3 munkahelyet. Ebben az esetben a jelenlegi céget nem hívják, de ami előtte volt, igen.

2016. jan. 2. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
17%
Ne izgulj, a te írásos beleegyezesed kell a munkaadod felhivasahoz. Alap adatvédelem. Én még mon ilyennel nem találkoztam, nagyon nem jellemző. Külföldön meg mindig rakerdeznek, nem random telefonalgatnak ( amúgy is kinek? A portasnak a masik cégnél?)
2016. jan. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

#2-es, pedig hidd el, hogy létezik Magyarországon is.

Nálunk is a főnököt már másnap hívta az a főnök, akihez a kollégánk jelentkezett (és külön ciki, hogy titokban). A két hely pedig 250 km-re van egymástól.


De olyan is volt, hogy egy harmadik helyről telefonált az ottani főnökség, hogy Xy kollégájukkal nincsenek megelégedve, viszont hozzánk akar majd átjelentkezni.


Szóval mifelénk tökre általános az ilyen "telefonálgatás", de az is igaz, hogy nagyon szűk, specializált területen dolgozunk.

2016. jan. 2. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Akkor tifelétek:


- Kis mutyi cégekről van szó

- Nem tartják be az adatkezelési előírásokat, amiért simán rommá lehetne perelni az információt kiadó céget

2016. jan. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

#3-nak: a cégek főleg KKV-k, de azért ezen belül is van szórás (10-300 fő), a tulajdonosi szerkezet változatos (multi leány, magánszemély, állami).


Azt nem tudom, hogy a legutóbbi feltüntetett munkahely mennyire számít személyes adatnak, de tapasztalatom szerint sokszor felhívják a legutolsó helyen szereplő céget.

És ezt még egy titkárnőnél is megcsinálják sok helyen, hogy felhívják az előző munkáltatót.

2016. jan. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez gondolom a kis vállalkozásoknál működik és ott is törvénytelenül. Mert ha beirom, hogy xy multinál dolgoztam akkor nem tudom kit fognak felhívni. :-)

Pl egyik helyen recepción csörgött ha valaki talált egy publikus telefonszámot, de tudom, hogy a recepciós végtelenül korrekt volt és biztosan gyorsan lepattintotta volna az ilyesmit, nemhogy tovább kapcsolja vagy bármit is mondjon még ha ismert is :D

2016. jan. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Azt nem tudom, hogy a legutóbbi feltüntetett munkahely mennyire számít személyes adatnak"

Nem azzal van a probléma, hanem azzal, hogy elhintik az információt, miszerint te munkát keresel. Logika.

2016. jan. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

# 5


A beadott önéletrajzodban minden egyes betű személyes adat.


De nem ezen van a hangsúly, hanem a jelentkezés tárgyán. Ez egyértelműen szenzitív információ és tilos kiadni harmadik félnek.

2016. jan. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!