Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tudnátok olyan munkahelyeket...

Tudnátok olyan munkahelyeket írni, vagy olyan munkaköröket ajánlani, ahol a munkaidő 8-tól legkésőbb 4-ig tart, vagy pedig egészen rugalmas?

Figyelt kérdés

Érettségivel rendelkezem, jövőre pedig diplomázom az NKE közigazgatás-szervező szakán. A közigazgatásban az a tapasztalatom, hogy nem túl rugalmasak, 8-tól fél 5-ig tart törvény szerint is a munkaidő, amit én meglehetősen sokallok, persze simán lehet,hogy ,másnak ez megfelel, nekem nem. Én nem szeretném a magánéletemet, szabadidőmet a munka miatt feláldozni, főleg nem kevés pénzért, ezért nyilván más pályák felé kacsingatnék. :) Még úgy gondolom, időben tudnék változtatni az életemen.


22/L



2018. júl. 11. 17:56
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Utolsó, köszi, de ezeket mind én is tudom, elég sokat tapasztaltam már és éppen ezért ábrándultam ki a jelenlegi "munkámbol" még diákként is. Es nem, nem akarok egy életen át alkalmazott lenni, természetesen nem is maradok az. Rövid időn belül tervben van egy pályaváltás, átképzés, legyen az egy újabb diploma vagy OKJ - s végzettség formájában, esetleg mégegy nyelvvizsgat megcsinalok és dolgozom egy ideig külföldön is, csakhogy még annál is több és több tapasztalatom legyen és "piacképesebb" tudásom. Sok mindent akarok, nyilván nem fog minden megvalósításra kerülni, de én egyáltalán nem vagyok a belenyugvós, feladom típus, szerencsére ez egy "örökletes" vonás lehet, mert egyébként senki sem az a családban sem. Nem azt mondom, hogy gazdag szeretnék lenni, de ÖNÁLLÓ, ANYAGILAG FÜGGETLEN életet szeretnék, s olyan munkát, ahol nagyjából én vagyok önmagam főnöke. :) hozzáteszem, egyébként nem lenne nekem bajom a 12 órás munkával sem, nemhogy a 8 órással, ugyanakkor igenis, úgy vélem, KEVÉS az a pénz a belefektetett időhöz és energiához képest.
2018. júl. 12. 21:07
 12/17 A kérdező kommentje:

#8-as válaszoló, neked tényleg ennyire nincs jobb dolgod, mint ide írogatni egy idegennek, aki csak egy tanácsot kért? Te minden bizonnyal egy k****ul besavanyodott, sikertelen életű tyúk lehetsz, aki úgy próbálja palástolni és csillapítani azt az égetően erős kisebbségi komplexusát, hogy vadidegen embereket oltogat! Fáj neked, hogy én márpedig tökéletesen elégedett vagyok önmagammal és küzdök, harcolok a saját boldogulásomért, nem pedig megelégszem a semmivel? :) az bizros, hogy nálad bárki nagyobb tudással rendelkezik tündérkém, talán pont ezért van ilyen negatív tapasztalatod, hogy egyszerre jelentkeztetek egy állásra, mégse téged hívtak vissza, mert a stílusod alapján lerí rólad, hogy sokat nem tudsz te felmutatni! :) nevetséges kis irigy nőszemély vagy, ez máris lejött nekem, állj odébb és tedd inkább rendbe a saját életedet, mert biztos vagyok benne, hogy van mit, különben nem nyilvánulnál meg így egy számodra vadidegennek!


Többieknek ment a zöld kéz!

2018. júl. 14. 11:54
 13/17 anonim ***** válasza:
Hat igen a munkaltatok tobbsege meg mindig a mult rendszer hozadeka altal gondolkodik van a hangyakiralyno s vannak a szorgos kis hangyak akik etetik a kiralynot persze a hangya is kap par szem morzsat a befektett energia s tudasert cserebe.ez mindig igy volt s igy is lesz.Csak mar a hangyak vandorolnak nagyobb morzsakert kifele ahol ki tudja talan zoldebb fu s talan el is ismerik a tudasat a szorgalmat s nem mint kis szorgos dolgozokent tekintenek az ertekre.
2018. júl. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Hát igen, szomorú ezt mondani, de tényleg úgy van sajnos. Pont most vagyok egy közigazgatási szervnél (direkt nem nevezem meg) nyári gyakorlaton, ahol maga az osztály vezető mesélte el nekem, hogy mennyire rengeteg buta, képzetlen, értetlenkedő vezető beosztású ember van a közigben, akik azt se tudják, mi a dolguk, és ezért delegálják az értelmet, gondolkodást igénylő nehéz feladatokat alsóbb szintekre, mert nem mernek felelősséget vállalni se a saját munkájukért, vagyis azért a munkáért, ami hivatalosan az Ö dolguk lenne, de mégsem ők végzik el. Szégyen...


Na mindegy, én mondom, kiábrándultam. Másnak majd talán bejon, én inkább továbblépek egy másik pályára. Egy mai épeszű, ambiciózus fiatal, aki végig tanulta az egész életét, nem fog szarért- húgyért dolgozni, hozzá nem értő emberek kezei alatt meg PLÁNE NEM! :)

2018. júl. 15. 09:52
 15/17 anonim válasza:

"Rövid időn belül tervben van egy pályaváltás, átképzés, legyen az egy újabb diploma vagy OKJ - s végzettség formájában, esetleg mégegy nyelvvizsgat megcsinalok és dolgozom egy ideig külföldön is.."


Először kezdj el egy pályát legalább 1 évig, hogy releváns tapasztalatod legyen legalább valamiben, mert a diákmunka nem számít annak, majd utána ráérsz pályát választani.

Plusz, túl sok a vagy. Neked csak álmaid vannak, nem TERVEID.

Előbb húzd ki a biliből az ujjad, az élet nem olyan,mint amilyennek az iskolapadból + a diákmunkádból elképzeled!

Hidd el, hogy az iskolai jegyeid semmit nem számítanak, a tapasztalod lesz mindenhol a mérvadó + a nyelvtudásod és az, hogy mennyire tudod magad eladni úgy, hogy esetleg nálad szakmailag magasabb emberek pályázzák meg ugyanazt az állást.

2018. aug. 29. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
* pályát módosítani.
2018. aug. 29. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Tudom, nem annyira régi a kérdés, de az életem 180 fokot változott azóta. Kiköltöztem a párommal külföldre, és munkát vállaltam, a sulit pedig levelezőn csinálom. Szeretnék a tettek mezejére lépni. Hát valamennyire sikerült is. :) Ha mást nem, legalább tapasztalatom + nyelvtudásom az bőven lesz.
2018. okt. 21. 20:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!