Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen munkahelyek fizetnek...

Milyen munkahelyek fizetnek annyit, hogy egy pályakezdő, átlagos képzettségű fiatalnak albérletre és megélhetésre is telik belőle?

Figyelt kérdés
Csak mivel rengeteg válaszban olvasom a nagyon kedves, segíteni akaró válaszokat, hogyha nem tetszik az adott kérdezőnek a szülei bántalmazó, mérgező viselkedése, akkor költözzön el és menjen dolgozni. Gondoltam, hátha ezek a válaszolók ide is benéznek és minannyiunknak adnak hasznos tippeket.

2018. júl. 14. 06:36
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

#19-es: minek elköltözni otthonról ha a közben dolgozhatsz és gyűjtögethetsz? Segíted a szüleid, dolgozol, gyűjtöd a pénzt, aztán ha összejön annyi (áá csak kb. 30 év, hamar elröppen), hogy lehessen lépni (pl.: saját lakás hitelre, de valamekkora önerővel) akkor érdemes költözni.

Ez a "mamahotelezés" eléggé irritáló tud lenni. Pl. ha én elköltöznék otthonról az egyenlő lenne a lassú éhhalállal.

És most akkor jön a szöveg, hogy "keress másik melót", meg hasonló okosságok.

Csak éppen nincs másik meló, 3 műszakos robotolás lehetséges ugyanennyi vagy kevesebb pénzért, ha mázlija van az embernek és állandóan túlórázik és hétvégézik akkor esetleg kaphat normális fizetést.

Elköltözni másik városba megint csak nem lehetséges, mivel olyan szintű albérletárak vannak, hogy azt nem lehet kifizetni még a magasabb (kuc-kuc) fizetésekből sem, ráadásul valahogy nincs hozzá gyomrom, hogy egy idegen zsebeit tömködjem az amúgy is szánalmas fizetésemből, aki még csak nem is adózik róla (90% eséllyel).

Normális tanulási lehetőség is csak nagyobb városokban elérhető, de akkor megint visszakanyarodunk oda, hogy miből tartja fenn magát közben az ember?

Szóval marad a "mamahotelezés", gyűjtögetés, aztán tanulás másik városban. Feltéve, hogy az összegyűjtött pénz érni fog még valamit addigra...

2018. szept. 4. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim válasza:

"#19-es: minek elköltözni otthonról ha a közben dolgozhatsz és gyűjtögethetsz? Segíted a szüleid, dolgozol, gyűjtöd a pénzt, aztán ha összejön annyi (áá csak kb. 30 év, hamar elröppen), hogy lehessen lépni (pl.: saját lakás hitelre, de valamekkora önerővel) akkor érdemes költözni.


Ez a "mamahotelezés" eléggé irritáló tud lenni. Pl. ha én elköltöznék otthonról az egyenlő lenne a lassú éhhalállal."

Egyetértek.Aki nem akar egyből albit az nyilván csak mamahoteles lehet.Én is igy tervezem hogy gyüjtök inkább.

2018. szept. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
13-as vagyok. Eloszor is, ha akarnek, se tudnek recskazni, lanykent nem tul realis. Amugy meg nem tudsz olvasni, vagy mivan? Leirtam, hogy "ideiglenes tokeletes". Amugy se ertem, hogy mi kozod lenne a celjaimhoz, meg a jovomhoz, de leirom, hogy megnyugtassalak. Kamionsofor leszek, cirka 600 korul keresnek havonta. :D Amugy meg ki "osztotta az eszt", ember? Tok jo, hogy segito szandekkal irok egy teljesen normalis valaszt, de az egodtol nem latsz tovabb, es kotekszel, tamadsz, meg ugy beszelsz velem, mintha a seggedbol rangattal volna ki. Alljal mar le, szanalmas vagy. Nem hiszem, hogy velem lenne a baj, amiert amig megszerzem a megfelelo kepesiteseket (az en esetemben 3 jogsi + GKI), nem nyalatom ki a seggem anyamekkal, meg nem rakjak alam a penzt, hanem igenis dolgozok. Lehet, hogy nem a legjobban fizeto hely, de jo a tarsasag, legalabb nincs tele hozzad hasonlo egomanokkal.
2018. szept. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
Egyebkent meg nem tudom, honnan szedted az egy hetet es a megalazast. Allandos, 8 oras vagyok, 160 oras havi munkakerettel. Megalazasrol meg szo sincs, ne magadbol indulj ki. Mindenki szeret mindenkit, senki nem tekinti magat felsobbrendunek (meg a fonokok sem), vegigrohogjuk az egesz muszakot, es melon kivul is egy csomot egyutt vagyunk. Oszinten, nehez lesz majd otthagynom egyszer, annyira szeretem.
2018. szept. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

"#19-es: minek elköltözni otthonról ha a közben dolgozhatsz és gyűjtögethetsz?"


Mert hiába jó a kapcsolat, ha az embernek párja van akkor már egyáltalán nem buli szülőkkel. Leginkább annak nyomasztó akinek nem a szülei ahol lakik a pár.


De amúgy egy idő után ha egyedül vagy is gáz a mamahotel.

2018. szept. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
30%

"De amúgy egy idő után ha egyedül vagy is gáz a mamahotel."


Nem különösebben érdekel. Meg mitől lenne gáz? Én így a fizetésem 80-100%-át félre tudom rakni és nem egy másik, vadidegen embert gazdagítom a túlárazott albérlet fizetésével.

2018. szept. 5. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:
Akárki akármit mond, meg tudom érteni a 26ost
2018. szept. 11. 17:26
 28/30 anonim ***** válasza:
#26: amíg nincs párod addig oké. De még akkor is a kisebbséghez tartozol. Mert szép, hogy te elrakod a fizu 80-100%-át de a többség nem így tesz. Ugyanúgy elkölti albi helyett másra vagy jobb esetben beszáll az otthoni költségekbe.
2018. szept. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Azért felnőtt, dolgozó emberként elég ciki a fizetés 80-100%-át félretenni. Ez azt jelenti, hogy semmi igényed nincs semmire, csak otthon ülsz a 4 fal között, anyuka mos, főz, takarít, fizeti a kajádat, rezsidet. Nem tudnék így élni egy napig sem. 22 évesen elköltöztem a párommal otthonról és baromira nem érdekelt, hogy csórók vagyunk, együtt voltunk boldogan és felnőtt, önálló, szabad életet éltünk, ez minden pénzt megért nekem. Persze nem lehet mindenki ilyen, de azért fura, hogy valaki ennyire nem vágyik a függetlenedésre.
2018. szept. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:

Sziasztok

Szerintem értelmetlen dolog egymást győzködni. Minősíteni és ítélkezni végképp.

Ez az egész azt mutatja csak hogy nem vagyunk egyformák, nincsenek általánosan mindenkire egyformán érvényes törvényszerűségek.

2018. szept. 12. 06:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!