Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit keresnek az "egyszerű"...

Mennyit keresnek az "egyszerű" melós emberek, egyszerű, átlagos munkákkal?

Figyelt kérdés

Az ihlette a kérdést, hogy valahányszor ha meglátok az oldalon egy kérdést, amiben a kérdező 140-160 ezret keres, a kommentelők mindig "leb..sszák", hogy hogy lehet ennyiért dolgozni. Az oké, hogy diplomával vagy egy jó szakmával többet keresnek. Na de rengeteg egyszerű munkás is van, velük mi a helyzet? Mert szerintem reális ez a 140-160 ezer. Ha felmegyek álláskereső oldalakra, a legtöbb hirdetésben még ennél is kevesebbet ajánlanak.

Ezekre a munkákra, és hasonlókra gondolok: gyorsétterem, szolárium, bolti eladó, dohányboltos, kávézós, stb.

Én pl gyorsétteremben dolgozom, a legkevesebb fizum 140 volt, a legtöbb 200, de átlagosan 150-160 körül szokott lenni. Nem tudom, szerintem ez ahhoz képest jónak számít (főleg ingyen kajával).



2018. júl. 16. 18:47
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
83%

Én bár pályakezdő vagyok, de diplomával, informatikai-műszerész "szerű" (ipari gépeket kell programozni, beállítani, illetve van egy kis logisztikával-szállítmányozással kapcsolatos feladatom is) munkakörben kapok bruttó 220-at...

Ny-Dunántól, közepes méretű város, Magyarországon talán közepesnek számító cégnél.

Az átlag melósok a városban minimálbértől br. 138 ezer - akár nettó 200-250 ezerig keresnek a környék cégeinél. A 138 bruttót nyilván a "legalja", írni-olvasni sem tudó, bárminemű egyszerűbb gondolkodást igénylő munkakörre sem alkalmas egyének kapják.

250 nettó pedig régebb óta az adott cégnél dolgozó, kvázi "pótolhatatlan" emberek, túlórákkal, műszakpótlékokkal.

2018. júl. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
90%
Alsós tanítóként 4 év szakmai tapasztalattal 145 ezer forintot kapok. Szomorú. Pedig én szerettetem meg velük az iskolát, a lemaradókat felzárkóztatom, a tehetségeket igyekszem észre venni és gondozni őket.
2018. júl. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Nettó

8as voltam

2018. júl. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
62%
Közmunkában irodán, ráadásul szakmában nettó 70-et kaptam, júliustól ez is megszűnt, míg a protekciós érettségizett nettó 160-at keres + cafeteria és jutalmak.
2018. júl. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Az átlag "melósok" akiknek semmi vezetői beosztásuk nincs(droidként tekintenek rájuk) 130-220 nettó között keresnek.

a 200 nettót már jó fizetésnek tartják ebben a társadalmi rétegben

Ez a társadalmi réteg a társadalom mintegy 80% át teszi ki.

Van a felső 10% akik vállalkozok, magasan kvalifikált mérnökök, vezető beosztásuak, akiknél a fizetések a 250 nettótól a csillagos égig(1-2 misi) ig terjednek

És van a társadalom maradék kb10% a akik nem dolgoznak, és nem is akarnak, még sem hallnak éhen. Na őket a 80% melós adója tartja el(főleg cigányokból áll eza réteg, de egyre több a vidéki fiatal akik a cigányokhoz hasonló munkanélküli életet élik sajna)

2018. júl. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!