Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti is észrevettétek, hogy...

Ti is észrevettétek, hogy elszaladtak a bérek?

Figyelt kérdés

Hónapokkal ezelőtt kihívtam egy asztalost, ismeretségi alapon és feketén, egy félnapos munkáról volt szó, alig akarta elvállalni, úgy tele van, szó szerint könyörögni kellett...

A fél napnyi munkáért 20 000 forintot kért, én éreztem úgy magam, hogy szívességet tettem, tőlem még indult tovább máshova.


A házat kifestettük, profi munkát végeztek, panasz nem lehet rájuk, hárman 3 nap alatt végeztek, 500 000 forintot fizettem, ebből 120 volt maga a festék, 380 a munkadíj, nem nehéz kiszámolni, hogy 42 000 forint/fő áron dolgoztak, s természetesen ők is vállaltak még mellettem máshol munkát.


A klímát 2 nap alatt 70 ezer forintért tette fel a szerelő, családi ház, nem kellett lakótelepi tömb tetején mászkálni, könnyű munka volt.


Éttermet üzemeltettem, szakácsot nem találtam 3 nap munka- 3 nap szabad ütemre, fizetett étkezéssel és szállással a 3 nap között 280 000 forint alatt, de ez még az "ügyes, de papír nélküli" kategória, egy klasszis szakács 400 alatt nem jön el egyszerűen...


Takarítónőt 1500/óra alatt nem találok, az összes Ausztriába ingázik, dupláját keresik még így is, csak az idősebbeket lehet megcsípni.


Szeretnék ásott medencét, kértem is árajánlatot egy markolóval rendelkező ismerőstől a városban, kereken 100 000 forintért vállalná, egy nap megvan.

A markoló régi, ráadásul 5 utcára lakik, nincs semmi költsége, nyilván számla nélkül érti Ő is.


Egy idős bácsi jár hozzánk pakolni a fát és metszeni a szőlőt, 800 forintot fizetünk neki óránként, plusz a sörök, borok, inkább kikapcsolódás ez neki, de 800-ért nekünk kell úgy érezni, mintha szívességet tennénk.


A pszichológus 12 000 forintot kért tőlem egyetlen (!) óráért pár héttel ezelőtt, egész nap tele van.


Hogy ne csak értelmiségi legyen, 1 órás masszázsért 5500 forintot hagytam ott, külön szalon sincs, családi ház egy szobája...


Nyugat-Magyarországról beszélünk, s egyébként ellenzéki érzelmű vagyok, de ezt a trendet egyszerűen nem lehet figyelmen kívül hagyni.



2018. júl. 20. 12:40
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
40%
Igen.
2018. júl. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
89%
Az egész országban fogytán a szakemberek - Nyugat Magyarországon meg főleg kevés van - aki teheti, megy nyugatabbra (Ausztria, Németország), jobb pénzért.
2018. júl. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
58%

Ezek utan psihologus kellett azt nem csodalom 😀 vicc ide oda, de miért mentel psihologushoz?

Amugy kelet magy.o pl.Hajdu-Biharba nagyon szar. Itt kb.500ert takaritanak, dolgoznak 500-600ert max 750ert meg azok is akiknek vegzettseguk van. És nem tulzok..

2018. júl. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
85%

Nyugat Magyarországon szerintem már rég elszaladtak, az albérletárakkal együtt ...

A gond egyébként az, hogy ez az ausztriai és a nyugati munkaerőpiac elszívó hatásának, és nem a magyar gazdasági hatékonyság növekedésének az eredménye.

2018. júl. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
75%

Így van. Ės ez csak rosszabb lesz. Szakember hiány van. Nem akarnak a fiatalok fizikai munkát vėgezni... Az idősebbek lassan "kihalnak". Aki most tanul valami szakmát azok közül pedig kevės az aki tėnylegesen abban is szeretne majd dolgozni ės kiėpíti az egzisztenciát. Ők pedig a hiány miatt (persze nem gány meló mellett) megkėrik a pėnzt rendesen.

Fontos lenne pedig, hogy legyenek jó szakmunkások. Az az ország ėrdekeit is szolgálná... Egy jó festő, burkoló nagyon jól keres(het) csak sok mai fiatalnak ez aljamunka. Diplomával akar ücsörögni egy irodában...

2018. júl. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Akkor ezek szerint mások is észrevették, brutális...


Pszichológushoz nem én mentem, a kisfiam kellett sajnos vinnem egy barátjával történt eset kapcsán.

2018. júl. 20. 13:04
 7/20 A kérdező kommentje:
Illetve kétszer is félreérthetően fogalmaztam, az idős úr és az asztalos ismerős esetében is a fenti ár mellett úgy kellett éreznem szinte, mintha ő tenne szívességet...
2018. júl. 20. 13:06
 8/20 anonim ***** válasza:
46%
Jogosan ennyi az ár és a bér , az öreg nincs megfizetve mert 1000 Ft ért már építő segédmelós sincs . A markoló sem drága , kiszállással távolabbról számlával 150 ezer felett lenne . TE SAJNÁLOD MÁSTÓL A PÉNZT .ENGEDJ AZ ÁRAIDBÓL . MEGMONDOD KI MENNYIÉRT MELÓZZON , KÁDÁR KORA ÉS A 90ES ÉVEK ELMÚLTAK .VOLT IDŐTÖK LOPNI CSALNI SIKKASZTANI MOST FORDULT A KOCKA . ÍRJ KI EGY SZÁMLASZÁMOT ÉS ADAKOZNI FOGNAK ...
2018. júl. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
57%

#5

Végeznek emberek itthon azokban a szakmákban, csak már Hegyeshalomnál vannak mikor a bizonyítványt átveszik.

Szakember hiány, amúgy a "nem akarok/tudok annyit fizetni amennyit az illető kér" tengelyen van, illetve a "3 év tapasztalat kellene, de a 0 évet tervezem megfizetni"

Lényegében a munkáltatók egy szűkített kört(3+ év tapasztalat <50 év) "adogatnak" egymás között egyre magasabb áron.

2018. júl. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Persze, hogy jogos az ár, az élet kereslet-kínálat alapján működik, nincs olyan, hogy "jogtalan" ár, ott és akkor minden annyi, amennyi, senki nem nehezményezett semmit, feltettem egy kérdést! :)


Az öreg úr 8 órából talán hármat dolgozik végig, nem szólunk neki, szeretjük, kap ebédet és egész nap a kis söreit pusztítja...

2018. júl. 20. 13:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!