Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tényleg egyre több nyugdíjas...

Tényleg egyre több nyugdíjas és idős ember dolgozik a munkaerőhiány miatt?

Figyelt kérdés

A boltba, ahova járok, felvettek egy 70 körül nőt. Nekem úgy tűnik, hogy jól dolgozik, de hangosan kell hozzá beszélni, mert már annyira nem hall jól.

De megdöbbentő, hogy 20-30 éveseket már alig boltokban dolgozni.



2018. júl. 25. 09:39
 1/10 anonim ***** válasza:
92%

Ha anekdotikus bizonyítékot szeretnél: nem, én nem vettem ezt észre, a boltokban elsősorban fiatalabbakat látok, 70+ost meg még sosem láttam.


Ha keresnék valami KSH statisztikát, akkor meg valszeg megkapnám, hogy az úgyis csak kormánypropaganda. :)

2018. júl. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%

A tévében is mutattak például gyárban varró nyugdíjasokat, de nem a munkaerő hiány miatt hanem mert nem tudtak megélni a nyugdíjukból.

Ha meg családi vállalkozásban dolgozik nyugdíjas, akkor azt legtöbbször ingyen teszi mert az alkalmazott pénzbe kerülne.

Vagy egy biztonsági cégnél ismertem olyat aki az őröket ellenőrizte, de ő azért kapta ezt az állást mert egykori elvtárs volt és nehogy már valaki más kapjon ilyen jó és "zsíros" állást.

Szóval ahogy például 1956 eseményeit is lehet kétféle képpen tanítani, a munkaerő piac kérdéseire is van többféle magyarázat. Hogy abból igaz-e hogy a munkaerő hiány miatt alkalmaznak-e nyugdíjasokat, azt nem tudom. De gyanítható hogy nem, hanem épp ellenkezőleg, egy állást igyekeznek fiatal munkaerővel betölteni aki terhelhető.

2018. júl. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%
Nincs segítő családtag, nyugdíjas sem dolgozhat ingyen a családi vállalkozásban, kivéve társas vállalkozóként.
2018. júl. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%

"Nincs segítő családtag..."

A gyakorlatban meg például még az árufeltöltő felnőtt alkalmazott mellett is ott dolgozik a 12-15 év gyereke. Persze a szülő hívta be és nem az áruház.

Vagy autókölcsönzőben, falusi gazdaboltban, mezőgazdasági vállalkozásban, stb-ben mindig látni besegítő nagyszülőt, ablakot pucol, füvet nyír, vagy éppen az eladót helyettesíti vagy éjszakai őrként van ott.

Persze attól még igazad lehet hogy papíron mindez nem lehetséges. Például 12-15 év közötti gyerek sem dolgozhat.

2018. júl. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Fogyatékosok és öregek alkalmazása csökkenti a szakképzési hozzájárulások összegét, illetve a büntetéseket.


Mondok egy példát, adott 1 cég 20 alkalmazottal és van 2 lehetősége:

A) felvesz egy fogyatékkal élőt pl. gyengén halló nyugdíjast minimálbérre 124 000Ft, vagy szakmunkásnak 180 500Ft-ért

B) befizet extra 240 000Ft szakképzési hozzájárulást, mert nem tett eleget az A) pontnak


Te melyiket választanád???

A dolgozói létszám növekedésével a felvetendő A)-nak megfelelő dolgozok száma is nő. Ezek száma évről évre változik 10 éve még 1% volt az előírás, nem is nagyon láttál ilyen embereket, 4-5 éve 5%, mára meg 14???? fő, de keress rá a jogszabályokra, hogy a friss adatokkal kalkulálhassál!

2018. júl. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%
A 14???? az a 14 ember után 1 ilyen alkalmazott felvételére utalt!
2018. júl. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
82%
Én hiperben dolgozok és igen, vannak nyugdíjasok, még kasszában is! Karácsonykor 65+ feletti bácsi is volt kassszában, kettő is. Jönnek a nyugdíjas szövetkezettől. Most nyáron kevesebben vannak, mert inkább a diákszövetkezetektől kérnek embereket.
2018. júl. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
83%
Nálunk a postán van egy 85 éves néni most, meg még pár "fiatalabb" 60-as nyugdíjas is. Durva módon a diákmunkások helyett jöttek.
2018. júl. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
81%
A nyugdíjas a jövő diákja
2018. júl. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az ötös válaszoló leírta, kizárólag ezért alkalmazzák őket és nem a fiatalt. És ez MINDENHOL így van.


Diák + rokkant + nyugdíjasoknak áll a világ, a munkaadók költségcsökkentése miatt.

2018. aug. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!