Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 1000 ft-os nettó órabér egy...

1000 ft-os nettó órabér egy diplomásnak diplomás munkakörben jó pénznek számít?

Figyelt kérdés

Egyetemi oktató, kapja a 230 bruttó, ami kb 160 nettó. Diploma szakvizsga meg kutyafüle.

Egyetemi oktató, nem takarító az egyetemen.

És 160 nettó. Ami a 160 órás munkahónappal számolva épp 1000 ft-os nettó órabér.

Ez jó pénznek számít ebben a körben?


Csak mert kismillió álláspályázat érkezik kéretlenül is az egyetemre, szóval úgy tűnik, nagyon sokaknak ez a bér simán jó.

És van köztük phd-s doktori végzettségű is bőven, ilyen nyelv meg olyan nyelv, meg FOSZ, meg ilyen referencia olyan papír. És ilyen 210-230 bruttók vannak. Több nincs. Ami még 1000 ft-os nettó órabér sincs meg (210 bruttó esetén).

És mégis akár phd-s emberek egymás hátán tapodnak hogy bejussanak.


Operátornak ennyiért lasszóval se fognak embert. 8 elemivel.


2018. aug. 19. 14:12
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
73%
Nem jó. Egy egyetemi oktatónak ennél sokkal többet kellene keresnie. Nem csoda, hogy egyes esetekben alacsony az oktatás színvonala.
2018. aug. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
69%
Én tanársegéd vagyok, pont ennyit kapok érte. Nyilván ez marha kevés és nem éri meg a befektetett energiát. Én csak azért csinálom, mert szeretem ezt a munkát. Illetve annyi előnye van, hogy nem igényel heti 40 óra energiabefektetést, így lehet mellette mást is csinálni. De ha nem lenne más munkám mellette, akkor csak ezt nem csinálnám, inkább elhúznék az iparba. Nekem szinte nincs is olyan munkatársam a tanszéken, akinek ne lenne másodállása, vállalkozása stb. És persze ez a bér rányomja a bélyegét az oktatás minőségére is. Szomorú, de ez van.
2018. aug. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
32%
Ha valami humán büfészakos akkor nagyon is jó
2018. aug. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
23%

Akkor menj operátornak. Ja, ott dolgozni is kell?

Mielőtt a sok tudatlan nekem esik, szellemi munkát végzek a versenyszférában, és sajnálom is az oktatókat, de ha megfeszülnek sem lesz több a bérük, ezért más irányba kell menni a gyakorin rinyálás helyett.

2018. aug. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
25%
Kiemelkedő, irigylesremeltoan magas fizetes
2018. aug. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
67%
Hát... elég gyengusz...
2018. aug. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetemi oktató is állami alkalmazott, ha nem tévedek.

Én is az vagyok. Mérnöki diplomával minden pótlékkal együtt én is kb ennyit keresek. (És nem vagyok már pályakezdő.)

Abszolút nem sok, de a közszférában sajnos ez teljesen átlagos.

Egyetemre én is jelentkeztem meghirdetett állásra. Tanársegédnek vettek volna fel. PhD tanulmányaim alatt fizettek volna bruttó(!) 170-180e körül. De azzal próbáltak motiválni, hogy ha elvégeztem a PhD-t és adjunktus leszek, akár ezt a bruttó 230-at is elérheti a fizetésem.

Ez a magyar valóság sajnos...

2018. aug. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
hat akkor ugy tunik nem en vagyok a hulye meg a troll hanem ez a valosag es kesz
2018. aug. 19. 17:10
 9/24 A kérdező kommentje:
annak a hulyenek meg aki azt irta mas iranyva kell menni.... ja. es ha mindenki megfogadna a tanacsod az oktatas osszeomlana es a retek purdedat se oktatna senki
2018. aug. 19. 17:12
 10/24 anonim ***** válasza:
63%

Isten ments az olyan tanartol, aki retek purdenak hivja a gyereket. Buszke lehetsz magadra, nem is erdemelsz tobb fizetest a kis 1000 forintosodnal orankent:D

Mint mondtam, picsogni, kifogast keresni mindig konnyebb es ezzel be is bizonyitottad:)

2018. aug. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!