Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti mit csinálnátok ilyenkor a...

Ti mit csinálnátok ilyenkor a helyemben? 18/f

Figyelt kérdés

Júniusban végeztem a suliban, egész nyáron a falusi kocsmában diákmunkáztam, és most szeptembertől pedig hivatalosan is az lesz a munkahelyem.


Reggel 9-kor van a nyitás, hétközben este 8-kor zárás, hétvégén pedig éjfélkor zárás.

Ketten dolgozunk ott, én és a tulajdonos (nem egyszerre, egyik nap én másik nap ő).

Az én műszakomban minden rendben, a nap végén bezárok, összeszámolom a bevételt, a pénzt viszem magammal haza, másnap adom oda a tulajnak. Záráskor szépen becsukogatom az ablakokat, lekapcsolok mindent, bekódolom a riasztót, bezárom az ajtót és megyek haza.


De a tulaj az ő műszakjában elég sokat iszik, van hogy "ingyenkonyha" van, mert ő annyira részeg hogy vagy ingyen csapol, vagy már mindenki magának csapol.

Olyan is volt, hogy egyszerűen berúgott, majd felállt és hazasétált. Ott hagyta nyitva a kocsmát, bent az emberek ő meg szépen hazament.


Akkor pont ott volt pár barátom, ők beálltak a pult mögé, csapoltak meg minden hogy ne lopják totál ki a helyet. Utána felhívtak engem, hogy menjek már oda, be kéne zárni mert a tulaj már vagy 5 órája hazament.

Vagy olyan is volt hogy ott volt a tulaj, csak részegen aludt a széken, és szintén engem hívtak hajnalban hogy menjek zárjak be mert nem akarják így itt hagyni hogy alszik és a kocsma pedig nyitva.


Egyszerűen nagyon jó munka, imádom, helyben van (150 méterre otthonról), ismerek mindenkit aki oda jár, tényleg a főnök is ha józan és úgy van hogy nem tudok menni mert beteg vagyok vagy valami sürgős dolgom akadt csak felhívom és máris beugrik helyettem, jön és levált. Fizu is elég jó, jól megy a hely, főleg mióta hétvégén bulikat szokok csinálni.


Ti mit tennétek mondjuk akkor, ha felhívnak a szabadnapodon hogy legyél már szíves menj és zárj be mert a főnököd K.O?

Eddig mindig mentem, mert hát végülis a főnököm, a munkahelyem és nem lenne jó ha csődbe menne.



2018. aug. 28. 21:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Keress mást!
2018. aug. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ha olyan könnyű lenne.

Egyrészből hálás vagyok neki hogy felvett engem 0 tapasztalattal, érettségi nélkül. Na meg persze az is előny, hogy nem kell órákat utaznom a munkába, nyitás előtt 5 perccel elég elindulnom otthonról.

2018. aug. 28. 21:53
 3/9 anonim ***** válasza:
66%
Amig megkapod a fizetesed rendesen, addig szard le, nem a te penzed megy el a tulaj hulyesege miatt. Ha elofordul, hogy emiatt nem kapsz rendes fizut, na akkor valts.
2018. aug. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Először is le a kalappal előtted! 18 évesen ekkora felelősségtudat ritkán adatik meg. Értékes ember vagy!


Én semmiképpen nem sz@rnám le a dolgot, hanem bizalmasan elbeszélgetnék a főnökkel, hogy mégis mi a célja a kocsmával, ha a viselkedésével azt sugározza, hogy nagyon nem fontos neki. Valamint közölném, hogy szeretek ott dolgozni, és maradni is óhajtok, de ahhoz szükség van arra, hogy ne nekem kelljen munkaidőn kívül rendeznem az életét, a vállalkozásával együtt. Elmesélném a veszélyét annak, ha lerészegedik, ha otthagyja ész nélkül a kocsmát, ha szabadon a pénztárgép...


Én itt kezdeném, hátha leesik nála a tantusz, és rendeződnek a dolgok. Ha úgy látod, csak a falnak beszélsz, akkor keress inkább mást, nehogy később a pénztárhiány, vagy egyéb hatósági ellenőrzés alkalmával Téged vegyenek elő. Nem éri meg, hidd el!

2018. aug. 29. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
48%

Én tuti maradnék, a főnök meg le van szarva. Ha alkesz és ennyire nem érdekli a hely, ami ráadásul jó pénzt termel neki akkor így járt. Egyébként ennyi erővel simán zsebre tehetnéd a bevétel egy részét, főleg ha atom részegre issza magát, úgyse tűnik fel neki.

Vagy ha becsületes akarsz maradni akkor beszélgess el vele, hogy te szívesen csinálod a munkád, jól érzed magad ott és a "szíveden viseled a kocsma sorsát", próbáljon változtatni a viselkedésén, különben húzhatja le a rolót. Esetleg még annyit felajánlhatsz neki, hogy bemész segíteni neki, ha nagyobb a forgalom, illetve ha úgy érzi nagyon ihatnékja van. :D

2018. aug. 29. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Felmondani nem fogok, mert akkor ennyire sem menne a hely és bezárna. Az pedig nem lenne jó, mivel én is ide járok a haberokkal ha épp nem dolgozom.


Lényegében simán vehetnék ki pénz, amikor adom neki oda a bevételt sosem számol el vele hogy mennyit adtam mégis, az árut sem figyeli hogy milyen mennyiségben fogy, csak ha látja hogy már kevés van akkor rendel amit kell.


Megváltoztatni nem lehet már őt, 38 éves, se családja se senkije nincs. Volt hogy 1-2 hétig egy kortyot sem ivott utána egymás után 3 műszakjában én zártam.


Augusztus elején voltam nyaralni egy hétig, akkor odaadtam a kulcsokat a legjobb barátomnak, hogy ha nekem hívnának akkor én hívok neki, hogy menjen és zárjon be (nem kell a riasztót bekapcsolni, a pénzt hagyja a pénztárgépben, csak kapcsolja le a villanyokat zárja be az ajtot és menjen haza) de szerencsére egyszer sem kellett. Lehet rájtött, hogy ha én nem vagyok otthon akkor nincs aki bezárjon

2018. aug. 29. 10:21
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Mesedélután, ahogy az összes életkor/nem jellegű kérdések.
2018. aug. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindentől függetlenül sürgősen "szoktasd" le erről a szokásáról. Nem vagy az őrangyala, aki köteles vigyázni rá. Ez egy idő után Téged is fusztrálni fog.


Nem azért nem lehet leszoktatni, mert már 38 éves (még milyen fiatal), hanem azért, mert konkrétan alkoholfüggő még akkor is, ha időnként hosszabb időre meg tudja állni az ivást.

2018. aug. 30. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kölcsönösen segítitek egymást. Az ő betegsége az alkoholfüggőség. Na abban még egy jó barát sem sokszor tudd segíteni. De egy jóbarátnak akkor is kötelező probálkozni. No mindent a helyén kezelve.


Ti lehettek bámenyire barátias visszonyban, de a munkában ő főnök és te beosztott vagy.


Ne akarj a szerepébe lépni, mert az csak visszaütne mind a kettőtökre!

2020. máj. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!