Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Próbaidő alatti felmondás...

Próbaidő alatti felmondás terhességi táppénz alatt, lehetséges?

Figyelt kérdés

Azzal tisztában vagyok, hogy próbaidő alatt bármikor (akár táppénz alatt) bármelyik fél indoklás nélkül felmondhat.

A kérdés a terhességi betegállománnyal kapcsolatos, vagyis próbaidő alatt kiderült, hogy terhes vagyok, az orvosom kiírt állományba, ha megszüntetésre kerül a munkaviszony mit tudok tenni? Jár valami?



2018. aug. 30. 12:43
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
50%
Ezek ezer éve nem hosszadalmasak... én eddig háromban vettem részt munkaügyi tancsaadóként, mindhármat megnyertük. Két kismama és egy tp.
2018. aug. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
62%
Remelem kib*sznak. Mas elol elveszed a helyet, mostmeg sirankozol, hogy ne tegyenek ki probaido alatt, bar dolgozni nem fogsz tudni. Azert alljon mar meg a menet.
2018. aug. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Már kirúgtak , és nem síránkozok! Megértem a munkáltatót, hogy nem tartja fenn a munkaviszonyt!

Most az nem tiszta, hogy kell-e magán úton fizetnem a tb-t hogy a terhesség alatt ellásanak?

2018. aug. 30. 15:19
 14/22 anonim ***** válasza:
59%
Igen, kell.
2018. aug. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, aki érdemben válaszolt.
2018. aug. 30. 16:40
 16/22 anonim ***** válasza:
90%
Nem azért kell fizetned a TB-t, hogy ellássanak, hanem azért, mert mindenkinek kötelező fizetnie. Akár terhes, akár nem. Ellátni ellátnak, de a TB járulék összegét akkor is behajtják rajtad.
2018. aug. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Így van. Ellátnak mindenféleképpen, de az egészségügyi szolgáltatási járulékot fizetned kell. Ha nem teszed, akkor is ellátnak, de a járulékot az adóhatóság behajtja Rajtad.


Az orvosnak ahhoz semmi köze, hogy fizeted vagy sem, köteles ellátni, "ingyen". Ez az adóhatóságra és Rád tartozik csak.

2018. aug. 31. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Mennyi munkaviszonyod van az elmúlt évek alatt? Milyen idős a terhességed? Ezt azért kérdezem, mert ha esetleg van álláskeresésire jogot adó időd és van a várható szülést megelőző 2 évben 365 nap bizt időd, akkor a min bér után kaphatsz gyedet.
2018. szept. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Nem terveztük a babát, sajnos a nagymamám tavaszi halála erőteljesen felforgatta az életemet, és terhes lettem. - az eddigi LEGJOBB válasz a "miért nem védekeztél" kérdésre :D


Amúgy próbaidőn BÁRKINEK felmondhatnak, és miért ne lenne fair?

TUDTAD, hogy pi. alatt nem vagy védett, pech. Azt meg nahogy elvárd már, hogy nem dolgozol, de fizesse az állam - azaz MI - a tb-t, meg a TGYÁS-t és társait.

2018. szept. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Nem kell azért támadni a kérdezőt, mert ilyen élethelyzetbe került.

Feltett egy kérdés, abban segítsünk neki, hogy válaszolunk rá érdemben.

Nem azt kérte, hogy érveljünk a munkáltató döntése mellett, vagy éppen ellene.


Az természetes, hogy ha munkáltató vagyok, akkor annak megfelelően védem az érdekem, és az is természetes, hogy kismamaként pedig annak megfelelően védem az érdekem.


Egyébként igenis van mód perelni a munkáltatót ilyen helyzetben még akkor is, ha próbaidő alatt szüntette meg a dolgozó jogviszonyát. Ugyanis bizonyítania kell, hogy nem a terhesség miatt tette, hanem a dolgozó képességei nem feleltek meg neki. Az más dolog, hogy van-e értelme, megéri-e, és a dolgozó akarja-e.

2018. szept. 2. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!