Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nem lépett még le...

Miért nem lépett még le mindenki külföldre az országból?

Figyelt kérdés
Én több mint tíz éve elhagytam az országot, sokszor azon tűnődöm, hogy tiszteletem azoknak, akik kitartóak és maradtak, de néha eszembe jut, hogy vajon miért (azokat kivéve, akik valamilyen kényszerítő körülmény miatt erre képtelenek)
2018. szept. 1. 20:46
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
88%

- már nem vagyok fiatal,

- ragaszkodom a saját ágyamhoz,

- nincs kedvem alkalmazkodni más népek életformájához

- nem vonz a külföld


Ha a gyerekem menni akar, fogom engedni...

2018. szept. 2. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%
Mi nettó 300-at keresünk, ebből a gyerek albija 70e. Viszont a szüleink fontosabbak a pénznél. Anyósom 70 felett van, apunak kétszer volt már agyi műtéte daganat miatt. Nekem két testvérem van, férjemnek egy de egyik sem az a típus, aki gondoskodna a beteg szülőről. Mi ezért maradunk.
2018. szept. 2. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
96%
Mert siman lehet itthon is boldogulni, es meg s*ggeket sem kell nyalni hozza. Nem kell elhinni mindent, amit a mediaban mondanak.
2018. szept. 2. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
ugy van, mint, hogy azt sem kell elhinni, hogy Nemetorszagban minden sarkon migrans van, es mindenki csak mosogatni tud...
2018. szept. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%
Csak magamról tudok nyilatkozni, azért, mert itthon szabadúszóként az alacsony adó miatt (KATA, 50 ezer per hó) és a nevetségesen alacsony árak miatt több pénzt tudok félretenni, mint Svájcban vagy Hollandiában güriző barátaim, mindezt max feleannyi munkával. Itthon havi 200-ból letudom a szórakozást (koncertek, mozi, hétvégén buli, sport edzések, masszázs, motorozás), ott ezen a színvonalon elmenne a teljes havi bérem. Odakint a nőknek egy kis hányada állna velem szóba. Itthon csak válogatnom kell szinte. :)
2018. szept. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

- nem vonz a külföldre menés

- kb. csak magyarul tudok

2018. szept. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
66%

Férjem skandináv. Egyelőre elvagyunk itthon. Jobb áron tudtunk lakást venni, mint kinn (még a durva drágulás előtt), párom programozásban dolgozik és most itthon rengeteg a lehetőség és sokat tud tanulni.

Még nincs gyerekünk, de ha lesz, pár évvel később kiköltözünk, de akkor örökre.


Bár jól elvagyunk itthon, nem a pénz a gond, hanem a politikai környezet, meg hogy az adóm hülye politikusok zsebébe vándorol és szétrohad minden, na az felhúz.

2018. szept. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

Engem csak a sulim köt ide. Ha elvégzem, akkor "újratervezés". Megyek v maradok, majd meglátom.


Mint látod, kedves Kérdező, mindenki megtalálja a maga okát vagy ürügyét a menésre és a maradásra. Ezt úgy mondom, hogy már kétszer költöztem haza Ny-Európából.

2018. szept. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%
Jelenlegi nyelvtudás félek, hogy csak minimálbéres alja munkákra lenne elég. Azt a fizetési szintet viszont már itthon is átléptem és itthon jóval olcsóbb minden.
2018. szept. 3. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
# 11 leírta amiért maradtunk...
2018. szept. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!