Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nem lépett még le...

Miért nem lépett még le mindenki külföldre az országból?

Figyelt kérdés
Én több mint tíz éve elhagytam az országot, sokszor azon tűnődöm, hogy tiszteletem azoknak, akik kitartóak és maradtak, de néha eszembe jut, hogy vajon miért (azokat kivéve, akik valamilyen kényszerítő körülmény miatt erre képtelenek)
2018. szept. 1. 20:46
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

Én kijöttem ide Koreába, mert kaptam egy kihagyhatatlan lehetőséget.


Már tinédzserként anyanyelvi szintű angolom volt. 2009-ben 19 évesen megismerkedtem egy koreai lánnyal. 2012-ben felajánlotta, hogy dolgozzak Koreában, 2013 nyári kezdéssel.

Most egy sima érettségivel angolt tanítok egy Koreai középiskolában, valamint heti 2x előadást tartok az egyetemen.

Ilyen a költségvetésem:


Van egy 63 nm-es lakásom az államtól, ingyen.


Naponta kapok egy adag ingyen kaját, kifejezetten jó minőségűt.


A fizetésem Május 1-től emelkedett. Előtte 1.500.000 KPW (kb. 460.000 HUF) volt. Most 1.740.000 KPW (kb. 540.000 HUF). Az egyetemen heti 1 normál órát és 1 előadást tartok, alkalmanként 35.000 KPW (kb. 10.000 HUF), legyen 8 alkalom átlagosan.


Tehát az össz bevételem 2.020.000 KPW (kb. 620.000 HUF).


Ezek mind nettó értékek.



Mindezért össz-vissz tartok egy héten 10x1 óra angol-t, 5x1 óra osztályfőnökit, illetve 2x1,5 órát az egyetemen. kemény 18 óra egy héten.



A rezsi kemény 70.000 KPW (kb. 20.000 HUF). Ebben benne van a víz-gáz-villany. Az a pár TV-csatorna ingyenes (más nincs is). Internetre külön engedélyem van, az sem kerül pénzbe.


2 hónapja vettem autót, egy gyönyörű Pyeonghwa Hwiparam III-t.


A boltok nagyon olcsók.



A 2.020.000 KPW-ből (kb. 620.000 HUF), kifizetem a 70.000 KPW-t (kb. 20.000 HUF).


Ezzel le is van tudva a kötelezőm, maradt 1.950.000 KPW (kb. 600.000 HUF).


950.000 KPW (kb. 300.000 HUF) amit felhasználok. Ezt elfelezem.


475.000 KPW-t (kb. 150.000 HUF) felélek magamnak. Kaja, szórakozás, dohányzás, ruházat, vezetők kötelező meghívása, stb.


A másik 475.000 KPW-t (kb. 150.000 HUF) a középiskolai munkámra költöm. Imádom a lányaimat, így havonta ennyi összegért veszek nekik mindenfélét (kaját, ruhát, ékszert, otthonra dísztárgyat), elmegyünk szórakozni (belépők és/vagy fogyasztás, buszbérlés), magyar könyveket/filmeket hozatok be (vételár, behozatali engedély).


A végső 1.000.000 KPW-t (kb. 300.000 HUF) elteszem félrerakom.



Szóval összességében:


Heti 18 óra laza munkával keresek 620.000 HUF-ot, amiből 20.000 HUF-ot kell az államnak fizetnem, 150.000 HUF-ot felélek, 150.000 HUF-ot a tanulóimra költök, és még így is megtakarításként félrerakok tisztán 300.000 HUF-ot.


..


Én kijöttem. Bátyám nevében tudok beszélni csak. Az egy elég nyomós indok, ha valaki nem tud nyelve(ke)t.

Bátyám nagyon jó magyar nyelvtanból és irodalomból, de idegennyelvekhez nagyon nincs érzéke. 11 évig tanult angolt, írásban még nagy nehezen megír egy levelet, de szóban végképp nem tud ráállni az agya.


Egyszerűen nincs nyelvérzéke! Van ilyen...


K. N.

2018. szept. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
Utolsó, ne kamuzz! :) Dél-Koreában amerikai meg angolok kapnak egy 25nm-es garzont és max havi 1500USD-t. Egy 63nm-es lakás DK-ban iszonyatos luxusnak számít, miért osztigatnák ingyen, amikor bőven van ellátás olcsó, angol anyanyelvű nyelvtanárból?
2018. szept. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

#22: Nem tudom, hogy ezt miért hozod fel. Legalább értelmezd, ha már "válaszolni" akarsz.


KPW =/= KRW


K. N.

2018. szept. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
Ja, hogy E-Koreaban tanitasz te angolt jopenzer'? xD Cool story, bruh, needs more dragons and shit! xD
2018. szept. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

Észak-Koreába biztos nem vitethetsz be magyar filmeket meg könyveket. Azt a szerencsétlen amerikait aki egy plakátot akart kicsempészni jól összeverték, majd meghalt mire hazaszállították. Te meg csak úgy rendelgeted a könyveket meg filmeket.


Elhiszem, hogy nem mindenki tud itthon boldogulni, de ki ne találjuk, hogy Észak-Koreában magasabb az életszínvonal. Jó, hogy nem Etiópiában tanítasz angolt.

2018. szept. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

#25:


Itt Koreában külfödi csak úgy tud munkát vállalni, ha van egy patrónusa a vezetőségben. Ezt alap esetben kijelölik. Én szerencsés vagyok, mert a 2009-ben, mikor turistaként kint voltam Kínában, találkoztam egy Koreai lánnyal. Akkor még nem tudott róla senki semmit, így Ő is nyugodtan turistáskodhatott.

Ez a személy nekem Kim Yo-Jong dongmu.

Ő volt az aki behívott az országba dolgozni.

Tőle nagyobb patrónus nincs.

Ebből kifolyólag elég sok kiváltságom van.

Miatta van ingyen lakásom.

Miatta van itt az összes munkám.

Miatta van internetem.

Miatta lehet autóm.

Ő adja ki az engedélyeket a behozatalokra. Természetesen átmegy minden mű egy erős vizsgálaton, ami a bizottság szerint nem megfelelő, azt nem hozathatom be. Nem "csak úgy rendelgetek". Minden egyes alkalommal beadom a hivatalos kérvényt a vezetőség felé, amit 3-4 nap alatt elbírálnak, majd ha elfogadták, akkor 2 hét múlva lesz a kezemben a mű. Nem adhatom oda a diákjaimnak, és nem másolhatom.

Nekem is be kell tartanom a szabályok nagy részét!


Azonban akárhogyan is nézzük, egy érettségivel soha nem lehetne ilyen jó sorom Magyarországon!


K. N.

2018. szept. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek a válaszokat, mentek a zöldek.

ez az észak-koreai sztori nem áll össze nekem.

Kínában rizsre várva össze lehet futni a nagy vezír húgával, aztán olyan jó barátságba kerültök (2 óra vagy 2 nap alatt?), hogy 3 év múlva hív az országba tanítani, nulla végzettséggel. és melyik egyetemen tanítasz?

szóval nem túl hihető, meg az sem, hogy engedik, hogy a gyakorin szórd erről az infókat. :D

de asszem a legdurvább az a lopott design csúnya autó :D


előre elnézést kérek, ha tévedtem, bocs. khm.

2018. szept. 21. 18:17
 28/28 anonim ***** válasza:

#27:


"Kínában rizsre várva össze lehet futni a nagy vezír húgával" - Félig...Mint írtam, 2009-ben találkoztam vele. 2009-ben Koreán kívül ő nem volt a "Vezető húga"! 2010 vége felé készült először olyan kép róla, ami kikerült külföldre. 2009-ben ő is csak egy egyszerű turista volt.

Nekem a családom összedobta a pénzt, hogy kimehessek Kínába nyaralni. Akkor találkoztunk. Elütöttek. Nem lett komolyabban bajom, csak a bokám és a térdem megrándult, viszont bevittek a kórházba. Ott rengeteget beszélgettünk, jól kijöttünk (főleg miután egy megjegyzésben elejtettem, hogy nekem tetszik É-Korea). Utána pár napig, amig ő maradt, addig, együtt töltöttük az időt. Én pár nappal később mentem haza.


"3 év múlva hív" - Kínában a búcsúzáskor megadta a módszert, hogy tudom kívülről elérni őt Koreában. Folyamatosan tartottuk a kapcsolatot.


"tanítani, nulla végzettséggel" - Korea pont nem az az ország, ahol papír/végzettség alapján kapsz munkát. Yo-Jong dongmu 2012-ben már a Nemzetvédelmi Bizottság tagja volt. Ráadásul a Vezető húgaként. Ha ő azt mondja, hogy bejöhetek és ez lehet a munkám, akkor ezt csak a Vezető akadályozhatja meg. A Vezető viszont (még ha a többi rokonával úgy is alakultak a dolgok ahogy...) szereti a hugicáját, és sok dologban hallgat a tanácsaira. Így egyértelmű volt (akkoriban még nekem sem volt az), hogy nem lesz gondom.


"melyik egyetemen tanítasz" - Egyetem? A Kim Il-Sung Egyetemen adom le azt az egy előadást és egy órát.

A középiskola nevét nem mondhatom el. Csak annyit, hogy a Kínai nagykövetségtől nincs messze.

Én egyébként a Samhung és Peulgeunbyeol metrómegállók között lakom.


"engedik, hogy a gyakorin szórd erről az infókat" - Amíg nem írok olyanokat, mint amik a nyugati hírekben voltak, addig nincs gond. Amikor még friss volt az internetem, akkor naponta, majd hetente ellenőrizték az általam látogatott oldalakat és a tevékenységeimet. Most már csak havonta futják át egyszer.

De voltam már büntetve érte, mert egyszer leírtam itt a gyakorin olyat amit nem szabadott volna.


"a legdurvább az a lopott design csúnya autó" -

1. Nem lopott. A Pyeonghwa Motors-nak szerződése van a HuaChen Grouppal (Brilliance Auto). Hivatalosan lett jog szerezve az autó konepciójára.

2. Annyira azért nem rossz. De a legjobb amit megvehettem. Import autója csak a vezetőségi tagoknak lehet, és mindenkinek a Vezető engedélyezi. Az import autót még Yo-Jong dongmu sem tudta nekem megoldani. A Koreai gyártású autókból pedig a Pyeonghwa Hwiparam III a legjobb.


K. N.

2018. szept. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!