IllumTom kérdése:

Spórólás, ötlet?

Figyelt kérdés

Sziasztok, Tamás vagyok 18 éves friss ember, friss munkahellyel. Épp az első próbaidőmet töltöm nincs már vissza 1 hét a fizetésből. Olyan tanácsot szeretnék kérni, hogy-hogyan tudnám a pénzemet gyarapítani. Mert nagyon égeti a zsebem. Hamar elmegy... (szeretnék jogosítványt, autót, házat, egyedül kezdtem bele, tanácsok elkélnének!:)

Gondoltam, olyan módszerre, hogy veszek aranyat(arany nyaklánc, satöbbi) Ez példáúl mennyire jó módszer. Kérem komoly, nem poénos ok-okból ide tévedt emberek véleményét. További szép napot minden böngészőnek!☺



2018. szept. 24. 06:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem volna rossz ötlet az arany vásárlása - csak ehhez tudnod kell, hogy ha nem változik az arany ára, akkor nem fogod tudni ugyanannyiért eladni, mint amennyiért vetted.

Ugyanis még a befektetési tömböket is kevesebbért veszik vissza, mint amennyiért vetted.


Ha égeti a zsebedet a pénz, akkor azt javaslom, hogy apránként tűzz ki egy célt: pl. különítsd el a jogosítvány pénzt, de hagyj magadnak egy kicsit költeni is.

Nem tudom, mennyi a fizetésed, de pl. ha módod van rá, akkor havi 50 ezeret tegyél félre jogsira. Így 2-3 hónap alatt már meg is van.

Egyenlőre ne "gyarapítsd" a pénzed, hanem azt gyakorold, hogyan tudnád megtartani, nem elkölteni :-)

2018. szept. 24. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Minden kiadásodat vezesd, tételesen, a legkisebb csokit is írd fel, egy excel-ben elég. Ezt csináld hónapokig, vagy tovább, bár már néhány hét után már lehet statisztikákat csinálni, hogy mire megy el feleslegesen sok.

És előre takarékoskodj, ne a maradékot akard eltenni, mert akkor sosem fog maradni. Erre az egyszerű banki lekötés is jó, amíg nincs sok, úgyse fog kamatozni semmit, csak arra jó, hogy ne tudd elkölteni. Aztán lehet majd tovább nézelődni. Aranyat venni pár tízezer forintért szerintem felesleges.

2018. szept. 24. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem mész el minden hónapban wellnesselni, nem veszel hitelre iphone 10-et, már okosabb vagy mint a magyarok 80%-a.
2018. szept. 24. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Ne végy aranyat, mert abban a percben, ahogy eladták neked, a következő percben már ugyanaz az üzlet, ugyanazt tőled csak "tört-arany" árban veszi vissza. Mindenképp bukta!


A fizetésedből annyit hagyj meg kp-ben vagy kártyán, ami egy átlagos, normális havi kiadáshoz kell. Kalkulálj: rezsi-telefon-kaja.

A többit rögtön tedd be külön bankszámlára, pl. 3 havi lekötésre. Ha mégis hozzányúlsz, egy fillér kamatot sem fogsz kapni... beszélj a banki ügyintézővel, milyen lekötést ajánl. Amit a 3 hónap alatt össze tudtál spórolni, azokat átrakod egy 6 havi lekötésre, akkor ott már valamivel nagyobb kamatot kapsz, a 3 havi lekötésre a gyűjtögetést pedig ismét csak folytatod... majd így szépen gyarapszik a pénzed, és beletanulsz.

2018. szept. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt tudom ajánlani, mint a többiek. Vezesd a kiadásokat. Már lehet az a tudat is visszafog kicsit, hogy hó végén látod majd összesítve, hogy a "kis apróságokra" mennyi pénz ment el.


A konkrét célra gyűjteni is jó ötlet. Ha csak "cél nélkül" spórolsz, akkor könnyen elcsábulsz egy-egy költésnél, mondván, hogy "majd jövő hónapban többet teszek el" (ami nem valószínű). De ha van egy célod, kiszámolod, hogy havi x Ft félrerakással mikorra éred el, akkor a plusz költés egyenlő lesz a célod későbbre tolódásával.

2018. szept. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Nekem tök jó, hogy a számlámhoz tartozik egy megtakarítási számla, amin belül ráadásul elkülönített kis zsebek vannak. Ezekbe arányosan pakolhatom a pénzt célok szerint, illetve valami minimálisat még kamatozik is.

A megtakarítási számla nincs a szemem előtt, mindig hó végén utalok rá pénzt és "el is felejtem a számla létezését". Ergo a maradékból gazdálkodom hó végéig.

2018. szept. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
86%

Mi ilyen marad ami marad alapon csináljuk de mégis marad.

Lusták voltunk a kiadásokat adminisztrálni,igy azt se vezetjük.

Mégis tudtunk mindig spórolni. Egyszerűen nem kell felesleges, nélkülözhető dolgokra költeni.

2018. szept. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges írnod a kiadásokat. Egyszerűen nem költesz mindenféle baromságra. Pl. ismerősöm napi ezer forintokat totózik, meg vett hitelre egy ipadet (egy másik újabbat mert amúgy van már egy ipadje) és állandóan sír hogy nincs pénze.
2018. szept. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van még egy trükköm, de ez csak készpénzzel működik,. mert a kártyánál nem látod, (rögtön) mire fizetsz, "nem fáj" annyira, ha kártyával fizetsz.


Jól írja valaki, nem kell minden baromságra költeni, amit meglátsz, tudni kell nemet mondani dolgokra.

Szóval igen szeretem a "nagy" pénzt: a 10 meg 20 ezrest. A múltkor hazafelé jövet nem volt nálam, csak egy 10 ezres, semmi apró. Keresztül mentem egy csarnokon, akartam venni úgy 200 ft értékben valamit, de mondtam,áááá emiatt nem váltom fel a 10 ezrest. Mentem tovább, igen éhes voltam, mondom kéne venni egy pizzát, de rájöttem, hogy kb. 10-15 perc múlva mindjárt otthon leszek, s otthon meg van kaja, 250 ft miatt meg nem váltom fel a 10 ezrest - és így tovább.

Nos, mikor hazaértem, összeszámoltam, mennyit "spóroltam" meg, hogy nem estem áldozatul az első gondolatomnak és kiderül, hogy 1.000 ft-ot elköltöttem volna szinte feleslegesen, a semmire :-)

Nos, így is lehet spórolni :D

2018. szept. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

9#

Mondjuk a kaját vettél volna, ami azért nem annyira felesleges :) Igaz az otthoni kaja olcsóbb szokott lenni.


Nekem nem soká lejár a munkanélküli segélyem ami 36ezer/hó volt. És ebből is meg lehet élni kb 16 ezer a rezsi 20 ezer marad. Magamnak termelék a házikertben. Határban összeszedem a gyümölcsöket, most rengeteg van Néha elmegyek keresetkiegészítésként maszekolni egy keveset, kb havi 5 ezer

Ezt azért írtam le hogy lásd 36ezerből is meg lehet élni, igaz nagy ára van. Szórakozás, nyaralást el lehet felejteni.

2018. szept. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!