IllumTom kérdése:

Spórólás, ötlet?

Figyelt kérdés

Sziasztok, Tamás vagyok 18 éves friss ember, friss munkahellyel. Épp az első próbaidőmet töltöm nincs már vissza 1 hét a fizetésből. Olyan tanácsot szeretnék kérni, hogy-hogyan tudnám a pénzemet gyarapítani. Mert nagyon égeti a zsebem. Hamar elmegy... (szeretnék jogosítványt, autót, házat, egyedül kezdtem bele, tanácsok elkélnének!:)

Gondoltam, olyan módszerre, hogy veszek aranyat(arany nyaklánc, satöbbi) Ez példáúl mennyire jó módszer. Kérem komoly, nem poénos ok-okból ide tévedt emberek véleményét. További szép napot minden böngészőnek!☺



2018. szept. 24. 06:31
1 2
 11/19 Pupusz ***** válasza:
56%
Én egyszer 7 évet vártam, hogy a vásárolt arany értéke elérje a vásárlás összegét. Nem ajánlom. Vannak használt arany adás/vétel oldalak, ott 8-10ezerért megy grammja a 14 karátosnak. Ha valóban komoly céljaid vannak, én a következőt tenném a helyedben: Ha a fizetésedből félre tudsz rakni, határozz meg előre egy összeget, amihez semmi esetre sem nyúlsz! Ezt az összeget oszd el 3 felé. 1.rész: Vésztartalék. Bármit hozhat az élet. Betegség, munkahely elvesztése, váratlan kiadások stb. 2. Kisebb összeg a jogosítványra, közelebbi célokra. 3. Lakás előtakarékosság bankszámlán, ahol meghatározod, hogy mennyit fizetsz havonta. A banki ajánlatok kedvezőbbek, mint a fundamenta és oda is bevihetsz családtagokat. Évi 30% állami támogatás a pénzed után. Ennyit sehol sem kapsz. De csak abban az esetben, ha mindig időben fizeted. Lehet kötni 4-5 évtől, bármennyire. Egy fő havi 20ezret fizethet havonta, ha jól tudom. 312ezret jelent egy évben, 5 év alatt 1.560ezer. Érdemes lenne 2-t kötnöd egy családtagod nevére is, ha megengedheted magadnak, úgy már 3 milla fölött kapsz majd. 6 évre 3.744.000Ft. Ha végig fizeted, utána kedvező hitelt is kapsz a lakásra. Kisebb a kockázat, mint az aranynál. Sok sikert!
2018. szept. 25. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

#11

1.- Elvileg jó lenne, amit írsz, csak nem életszerű, hogy aki először kap fizetést, az rögtön 3 felé fogja pakolni a pénzét.

2.- lakáskasszát nagyon nyomatod, de leírtam már, hogy nem mindenki tud 5-6 emberre lakáskasszát fizetni, azt meg "lefelejtetted" a mondanivalódról, hogy ha 4 év előtt kell neki a pénz, nem lakásra, hanem mondjuk kocsira, akkor majdhogynem még buktával fog kiszállni.

2018. szept. 25. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
47%

Pedig igaza van, a lakástakarékot érdemes kötni ha lakás vásárlás is cél.

Nem baj ha csak kicsi buktaval tud menet közben kiszallni, legalább többször meggondolja érdemes-e autóra kidobni a pénzt. Fiatalon, gyerek nélkül teljesen felesleges az autó,csak pénz kidobas. Persze aki megteheti az más, de a kérdező nem teheti meg úgy tűnik.

2018. szept. 25. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Én azt gondolom, hogyha az ember tud nélkülözni havi rendszerességgel 20 ezer forintot, akkor mindenképpen érdemes lakástakarékot nyitni. Mivel egyelőre nincs közeli lakáscél, akár 10 éveset, amit 4 év után támogatással együtt bármikor felvehetsz.

Nem erre kell alapozni a "váratlan kiadásokat", hiszen ez nem erre van. Én mindenképpen csak akkor nyitnék, ha e mellett is tudsz egy kis tartalékot képezni, amihez lehet nyúlni baj esetén.


A kiadások összeírása pedig csak 1-2 hónapra szól. Önmagában csak annyival járul hozzá a spóroláshoz, hogy az ember feketén fehéren látja leírva mi az amire költött és felül tudja vizsgálni úgymond, hogy mi az, amire ezek közül tényleg szüksége volt és mi az, aminél legközelebb megszólaltatja a belső kongot, hogy "nem kell ez nekem". Kicsit tudatosabb lesz tőle az ember. Szerintem fiatalon ez egy jó módszer arra, hogy lássa az ember hova folyik a pénze.


Autót eleinte fölösleges vásárolni, hogyha jó a tömegközlekedés felétek, és/vagy közel van a munkahelyed. Egy csomó pénzt elvisz az is éves szinten. A jogsi és a lakás/ház viszont mindig jól jön.

2018. szept. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Sziasztok, Tamás vagyok újra. Nagyon szépen köszönöm a sok tanácsot. Sorban fogok haladni ami a jövőmre nézve kamatozó. És a sok jó kívánságot is köszönöm. Legyen mindenkinek további szépe estéje/napja.


Üdv. Tamás! :)


UI.: Esetleg ha van valakinek még ötlete, mindent nagyon szívesen meghallgatok. És örömmel olvasok. ☺

2018. szept. 25. 21:50
 16/19 Pupusz ***** válasza:

#12


11-es vagyok. Egyrészről nem "nyomatom" a lakáskasszát, nekem is van több és már elég szép összeg van rajta, így tapasztalatból tudom, hogy érdemes. Nem is az első ingatlanomra gyűjtök ezen a módon. Semmilyen érdekem nem fűződik ahhoz, hogy kössön bárki is, nem ezzel foglalkozom, teljesen mással. Bármelyik bankban lehet kötni amúgy, nem is preferálom egyiket sem, csak annyit, hogy jobban jön ki az ember, ha bankban köti, mintha a fundánál, mivel megspórolja a kezdeti költségeket, ami nem kevés. Viszont lakás cél esetén elég kézenfekvő megoldás szerintem ez a módszer. Nem írtam, hogy kössön 6-ot, 2-t írtam. Továbbá nem az a lényeg, hogy mekkora összeget különít el, hanem az a 3 fontos dologra való szétosztás, amit írtam. Mindegyik fontos. Akkor is, ha mindegyikre csak 5-5.000Ft jut, azaz havi 15.000. Ha több az csak jobb. Valamint, ha előbb van rá szüksége, ugyanúgy megkapja, mintha a párna cihában tartotta volna, vagy befőttes üvegben, csak az évi 30% támogatást nem kapja meg rá. Viszont nehezebben nyúl hozzá az ember, jobban meggondolja a veszteséget. Ennyiben szerettem volna segíteni, bármiféle érdek nélkül. Remélem, hogy valamelyest sikerült. További szép napot!

2018. szept. 26. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

#11,16


" Viszont nehezebben nyúl hozzá az ember, jobban meggondolja a veszteséget. "


Látod, ebben igazad van!

Köszi, hogy ilyen higgadtan reagáltál és meg tudjuk beszélni a dolgokat (itt a Gyakorin ez már ritkaságnak számít, sajnos )


Valóban csak kettőt írtál és bocs.

Van itt egy ember, aki állandóan nyomatja a laksákasszát és erőszakosan próbálja megfmagyarázni, hogy 4-6-ot is lehet nyitni és amikor próbáltam elmagyarázni, hogy nem mindenkinek van annyi rokona meg lehetősége, akkor csak nyomta tovább, nem értett meg, hogy vannak, akik csak 1-et, max 2-őt tudnak nyitni, pénzt tenni rá.

Szóval, ha nem Te vagy, akkor még egyszer bocs :-)

2018. szept. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Szerintem nem egy ember van itt aki érti a lakaskaszat és pusztán jó akaratából ajánlja, hogy mindenki nyisson amennyit csak bír fizetni. Nyilván nem tartalekolni kell másra is, nem szabad ebbe tolni minden megtakarításod.

Nyilván ha nincs rokon aki nevére tudsz, akkor csak egyet nyitsz, de az is több, mint a semmi.

2018. szept. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Ajánlom neked a kiszamolo.hu oldalt és az általa készített videó sorozatot. Sok érdekes cikke van, amiből sokat lehet tanulni, minél hamarabb elsajátítod ezeket a módszereket annál könnyebb lesz később.
2018. okt. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!