Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A "pénz nem boldogít" és...

A "pénz nem boldogít" és ehhez hasonló hozzáállásnak mi értelme?

Figyelt kérdés
Persze ha valaki halálos beteg akkor tényleg nem, de nem arról van inkább szó hogy a koldusok ezzel nyugtatják magukat?

2018. szept. 24. 15:40
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:

9-es


Te jó Isten, valaki nem ért veled egyet, és besértődsz, mint egy 5 éves? :D Gratulálok, te ezért nem vagy boldog, nem azért mert 10x annyit keresel mint anno. Nem gondolkodtál még el azon, hogy valamit rosszul csinálsz, és azért voltál boldogabb amikor 200e-es fizud volt?


A minőségibb táplálék ahhoz kell, hogy egészségesebben étkezz az amúgy is méreggel teli világunkban. Egy pici részét tudod kontrollálni, ami drágább mintha minden szart megvennél ami a szemed elé kerül.


Lehet, hogy neked nem sikerült valamit leképezned a rendszeredben, de akkor elmagyarázom: A sok pénz nem gondolnám, hogy lehet a boldogságod függvénye. Ott valami más a hiba, mondjuk nem szereted a munkád, stb, de nem azért vagy boldogtalan mert sok pénzed van. Fordított esetben viszont, ha csóró vagy mint egy csöves, ez lehet a boldogtalanságod oka, mivel mondjuk ételhez sem tudsz hozzájutni, meg nincs semmi egzisztenciád.


Nem írtam sehol, hogy a pénz=boldogság, én csak megvétóztam azt az állítást, hogy "a pénz nem boldogít"...Sikerült követni?

2018. szept. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
22%

"Kellett bizony,mert most rimánkodhatnál,hogy mehess külföldre,éveket várna mindenféle g_ci engedélyért,meg vannak lehetőségeid."


A gengszterváltás előtt is mehettél külföldre, szóval ez nem érv. Én is voltam, nem is egyszer, sőt, ugyanúgy dolgozni is ki lehetett menni.


"Csak sokan nem tudtok élni vele,ez nem a kapitalizmus hibája hanem a tiétek,hogy nem szereztek olyan tudást amit megfizetnek."


Az kérlekszépen a kapitalizmus hibája, hogy a pénz mondja meg, hogy ki vagy, és annyit érsz, amennyid van. Amit nem lehet számokkal kifejezni, az nem létezik. "Tudásnak" eladni azt, hogy egy kétkezi értékteremtő munkás, aki GDP-t állít elő, kevesebbet ér mint a hájas seggű bankár, aki más GDP-jével zsonglőrködik, meg eléggé szánalmas kísérlet a vadkapitalizmus mentegetésére.

Ha azt képzeled, hogy a vadkapitalizmusban bárkiből lehet Vól Sztrít farkasa, akkor nagyon háttal ülsz a lovon.


"Kommunizmus pont azoknak volt jó akik nem csináltak semmit csak fizukat kapták,ma már hálistennek nincs ez,nem kell a sok léhűtőt eltartani,ennek a hiteleit nyögjük a hülye kommunizmusét,de jó,hogy vége van."


Ja, csak azt a pár millió kisebbséget ugye :D

A hitelekről meg annyit, hogy a drágalátos Libajnaid úgy ötször akkora hiteleket vett fel az IMF-től, amekkorákat Kádárnak összesen nem volt pofája felvenni, de az ugye rendben volt, a csúnyarossz Kádárnak viszont golyó általi kötél ugye...

Azzal se igen törődj, hogy a mai államadósság többszöröse az akkorinak, csak most nem a SZU-nak tartozunk, hanem a kampós bipsiknek.


"Ilyet általában az ír aki


1. a szocializmus után született


2. a szocializmus alatt élt, de akkor se nagyon csinált semmit


3. tökhülye."


Nem nyert, pajti, éltem anno az "átkozsban", van összehasonlítási alapom, és egyre több olyan dolog van, ami anno az "átkozsban" jobb volt. Akkoriban mindenesetre nem volt 4,6 millió nincstelenünk.


A mínuszt pedig kaptátok mindketten.

2018. szept. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
27%

Azért kíváncswi lennék mit dolgozol utolsó,bár sejtem amúgy.

Várod a semmire a dolgokat.

Amúgy nem minden bankár hájas seggű,de mondjuk végezz el egy programtervező informatikus BSc-t ELTE-n közben told le a s_gged dolgozni.

Amúgy bármi lehet belőled csak nem ártana tenni érte.

Nekem rokonom meg ismim mind kijutott Amcsiba hatalmas fizukért,jaaah,hogy tanultak is hozzá meg tettek érte.


Olvasgass Napoelon Hillt,Brian Tracyt.

Hidd el és dobd el a híradót meg a blikket is.

2018. szept. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
41%

"Várod a semmire a dolgokat."


Megint nem nyert. Egy átlag, normális keresetet várok el, amiből meg lehet élni, szó nincs habzsidőzsiről, meg effélékről. Az viszont abszurdum, hogy manapság már az élelmiszer előteremtése is komoly kihívást jelent rengeteg háztartásban, és hiába engedtük be a multit, ugyanúgy gombokért robololtatja az alkalmazottait, mint a lenézett megvetett magyar vállalkozó.


"Amúgy nem minden bankár hájas seggű,de mondjuk végezz el egy programtervező informatikus BSc-t ELTE-n közben told le a s_gged dolgozni."


Már megint ez a lejárt lemez..."tanujjad kifele a sztárszakmát, ecsém, oszt csiliomos leszel, hö"...

Kifejtsem, hogy ez a csodálatos ötlet miért orbitális nagy baromság, vagy tudod magadtól is?


"Amúgy bármi lehet belőled csak nem ártana tenni érte."


Ezt azoknak is magyarázd el kérlek, akik 2 diplomával és 4 nyelvvizsgával a Jewbilban robotolnak futószallag mellett napi 25 órát, mert nincs a végzettségüknek megfelelő munkahely...


"Nekem rokonom meg ismim mind kijutott Amcsiba hatalmas fizukért,jaaah,hogy tanultak is hozzá meg tettek érte."


Jaaaa hogy zúzzunk kifele "kűfődre" oszt probléma megoldva! Ez igen, attól biztos növekszik idehaza a GDP, jú ár ö fakin dzsíniösz!

Van még pár ehhez hasonló kiváló ötleted?


"Olvasgass Napoelon Hillt,Brian Tracyt."


Jó hogy nem már egyből Bernard Madoffal jössz...

2018. szept. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
24%

Csak a kifogàs megy neked utolsó.

Ki a f_szt èrdekel màs,te tanulj normàlis szakmát,mit foglalkozol màsokkal?

Oldja meg mindenki.

Ahaa,az a 2 diploma kb. az èn proginfo bsx diplomàm negyedèt nem èri.

Gondolom nem villamosmèrnökökről beszélsz 4 èv gyakorlattal perfekt angol nyelvtudàssal.

Mert van sejtèsem milyen diplomàval mèsz a szalag mellé.

Büfèszakosok ezt èrdemlik.


De magaddal foglalkozz,tedd fel magadnak a kèrdèst mit akarok,hogyan èrhetem el,mit tehetnèk a jobb fizuèrt.

Tanulj valami èrtelmeset,nem kell programozó,legyèl asztalos,autószerelő.


Ès megint minek foglalkozol,hogy itthon miből lesz GDP,tèged mièrt èrdekel,nem lenne jobb ha kint bèlszínt ennèl garnèlàval?

Mi vagy te igazsàgos Màtyàs?

Inkàbb jobb szenvedni mint cselekedni a jobb èletért?

2018. szept. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
0%

,,Kifejtsem, hogy ez a csodálatos ötlet miért orbitális nagy baromság, vagy tudod magadtól is?"

Fejtsd ki.

Kb szàzezer IT-s hiànyzik a vilàgban ha most mindenki programozónak tanulna de minden ember akkor se lenne elèg.

Mièrt baromsàg?

Hante kitanulsz valamit amire van kereslet,akkor többet fogsz keresni meg fejlődni nem?

TÀDÁMMM,ennyi a titok.

Ne màssal foglalkozz magaddal,ha màs èhendöglik neked attól nem kell mèg,èn lesz_rom a többi embert,nekem a pàromnak meg a csalàdomnak legyen jó,az,hogy nics aki a GDP-t itthon termelje nem èrdekel,fogom magunkat amint kapok egy olyan ajànkatot go külföld,ennyi.

2018. szept. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
17%

"Csak a kifogàs megy neked utolsó."


Hogyne, mind a 4,6 millió nincstelen a saját hibája miatt az, és csak a kifogásokat keresik mind!

Mondd, neked van testvéred? Vagy egyedül vagy ilyen hülye?


"Ki a f_szt èrdekel màs,te tanulj normàlis szakmát,mit foglalkozol màsokkal?"


Remekül hozod a vadkapitalista színvonalat...csak én én, és én, a többiek le vannak magasról toccsanósan szarva. Nem lógsz ki a sorból, gratulálok.

Hogy a kérdésedre válaszoljak, aranyapám, egy ország akkor és addig marad működőképes, amíg minden funkcióját ellátja, és mindegyikre van ember. Kereshetsz te nettó hatszázcsiliárdot is havonta, ha nincs buszvezető, aki munkába vigyen, ha nincs autószerelő, aki megjavítsa a kocsidat, ha nincs orvos, aki ellássa a fájó lábadat. És mivel ezen szakmák egyike sincs rendesen megfizetve, borítékolható, hogy nem sokáig lesz működőképes az ilyen kizsákmányolásra épülő társadalom.


"Oldja meg mindenki."


Aha. Je. Akkor miért is tartjuk el ezt a semmirekellő hatalmi elitet? Hogy legyen aki lopjon és hazudozzon? Ezt bárki utánukcsinálja ingyen és bérmentve...


"Ahaa,az a 2 diploma kb. az èn proginfo bsx diplomàm negyedèt nem èri."


Imádom ezt az elitista szardumát. Az ő diplomája az smafu, büfészak, bezzeg az enyime...

Ha el tudod végezni - és el is végzed - az ő munkáját, akkor szidhatod őket. Addig nem.



"Mert van sejtèsem milyen diplomàval mèsz a szalag mellé.


Büfèszakosok ezt èrdemlik."


Úgyvan, vesszen a sok bugris büfészakos, villamosmérnök for prezident, halál rájuk!

Egy 100%-ban villamosmérnökökból álló társadalom biztos sokkal működőképesebb lenne, mint ez a mai katyvasz a sok büfészakossal meg paraszttal, a történelem is ezt igazolta! Ja, mégsem...


"Tanulj valami èrtelmeset,nem kell programozó,legyèl asztalos,autószerelő."


Ők szintén nincsenek megfizetve. Az "értelmes" szakma meg erősen gumifogalom. Tanulhatsz te űrhajósnak is, biztos rengeteg pénzt keresnek, idehaza nincs "Náza".


"Ès megint minek foglalkozol,hogy itthon miből lesz GDP,tèged mièrt èrdekel,nem lenne jobb ha kint bèlszínt ennèl garnèlàval?"


Talán mert ma már nem divat a nomadizálás, hogy feléljük az országot aztán odébb egy házzal. Azzal, hogy kihúzol Németbe, mint a vadliba, ugyanazt a GDP-t több embernek kell megtermelnie idehaza. A vége esetleg államcsőd, polgárháború, vagy Szomália szintje alá süllyedés lesz. Szerinted ez a non plus ultra megoldás, hogy mindenki menjen ki Németbe?

Remek, remek, 2 hónapon úgy hajítanák ki kishazánkat az EU-ból, mint a közmondásos négylábú állatot szarni.


"Mi vagy te igazsàgos Màtyàs?"


Nem mindenki lehet tőkenyalonc véglény, akinek a profit a mindene.

2018. szept. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
51%

@17 Írkálsz a közösségi összefogás fontosságáról, de azért taknyot nyelve zsidózol minden hozzászólásodban. Közben meg nem érted, hogy ezért maradtál ócska Kádár-nosztalgiázó proli.


Szolidaritás és kapitalizmus nem egymást kizáró fogalmak, lásd fél ennyeurópa.

2018. szept. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
43%

"Fejtsd ki."


Rendben.

Azzal, hogy nyomod ezt a "tanujjad kifele a sztárszakmát, oszt csiliomos leszel, hö" lózungot, semmit nem oldottál meg. Tegyük fel, hogy holnaptól mindenki programozó lesz. Oké, 20-30 ezer embernek jut álláshely. A többi 9 millióval mik a terveid?

Ezt már egyszer eljátszottuk anno a gengszterváltásnál a jogászokkal meg a közgazdászokkal. Baromi nagy hiány volt belőlük, az egyetemek ontották magukból a frissen végzett jogászokat, közgazdászokat. 3-4 évig még valóban jutott is munka mindnek. Aztán egy szép napon kidurrant a lufi, telítődött az összes álláshely, ettől függetlenül mái napig bődületes túltermelés van belőlük, a döntő többség nem tud elhelyezkedni a munkájában. Azzal, hogy mindenkiből mérnököt meg programátort faragnál, ugyanezt érnéd el. A problémát a legkevésbé se oldottad meg, csak jól odébbgörgetted. De tényleg zseniális megoldás...

Az már csak a bónuszkérdés, hogyha mindenki programozik, ki fog buszt vezetni, kenyeret sütni, meg a törött lábadat helyrerakni, de gyanítom erre se kapok választ.


"Kb szàzezer IT-s hiànyzik a vilàgban ha most mindenki programozónak tanulna de minden ember akkor se lenne elèg."


Idehaza 17 ezer IT-s hiányzik, se több, se kevesebb. Világszinten lehet hogy lenne kereslet akár 100 ezerre is, de messze nem 9 millióra.

Nyugodtan elmondhatjuk, hogy a zseniális ötleteddel semmit nem oldottál meg,csak ügyesen kicserélted a tegnapi munkanélkülieket a maiakkal.


"Ne màssal foglalkozz magaddal,ha màs èhendöglik neked attól nem kell mèg,èn lesz_rom a többi embert,nekem a pàromnak meg a csalàdomnak legyen jó,az,hogy nics aki a GDP-t itthon termelje nem èrdekel,fogom magunkat amint kapok egy olyan ajànkatot go külföld,ennyi."


Úgy van, éljük fel az országot, aztán költözzünk el, ha az utolsó fillért is kiszipolyoztuk! Igazi vadkapitalista profitorientált hozzáállás!

És ezek után még a "komunistákra" köpködtök...nevetséges...


"Írkálsz a közösségi összefogás fontosságáról, de azért taknyot nyelve zsidózol minden hozzászólásodban."


Ha ők vannak a világgazdaság és a dollárdiplomácia élén, akkor nem az eszkimókat fogom szidni. Majd akkor védjed őket ekkora elánnal, filoszemita kisbarátom, amikor egy Bernard Madoff-féle alak esetleg a te károdra gazdagszik meg...


"Közben meg nem érted, hogy ezért maradtál ócska Kádár-nosztalgiázó proli."


Az a szánalmas aranyapám, hogy lassan már a Kádár-rendszer is élhetőbb lesz, mint a mai modern felvilágosult vadkapitalista mocsok, ahol Lézerjanikák karakánul kijelentik, hogy annyit érsz, amennyid van, közben van 4,6 millió földönfutónk, menekül mindenki az országból mint a patkányok a süllyedő hajóról, és megy a cirmogás, hogy szar a gazdaság.

Ha szerinted csak a fekete és a fehér létezik, akkor inkább leszek "proli", mint vadkapitalista tőkenyalonc. A proli legalább állít elő GDP-t, és nem mások kifosztása árán. A mínuszt pedig helyből kaptad is.

2018. szept. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
61%

Nem olvastam el a korabbi hozzaszolasokat, de ime itt a bölcs igazsag:

A penz csak az anyagi jellegu problemakat oldja meg. Ez altal mas problemak tunnek majd meg nagyobbnak.

Szegeny voltam de gazdag lettem. Tudom mirol beszelek.

Nem azt mondom hogy az anyagi problemak nem lehetnek nagyok, mielott barki felre ertenè

2018. szept. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!