Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A "pénz nem boldogít" és...

A "pénz nem boldogít" és ehhez hasonló hozzáállásnak mi értelme?

Figyelt kérdés
Persze ha valaki halálos beteg akkor tényleg nem, de nem arról van inkább szó hogy a koldusok ezzel nyugtatják magukat?

2018. szept. 24. 15:40
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
A pénz egyébként tényleg nem boldogít. Semmivel sem vagyok boldogabb, mint amikor fele ennyit kerestem. És a putris csóró gyerekek is tök boldogan játszanak. Ez a mondás teljesen igaz.
2018. szept. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
44%

#30 ez minden ellenérved? tetrótól tanultál érvelni?

Persze nekem mindegy, itten bazinagy jogállam van minálunk, úgy csinálsz bohócot magadból, ahogy neked jólesik. A mínuszt természetesen helyből kaptad is.

2018. szept. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy nem veszed észre: a bohóc te magad vagy.

Aki 2018-ban még mindig a rendszerválrás előtti időkről álmodozik az bolond.


Mondjuk én azt eleve nem tudom komolyan venni aki aranyapának szólítja a beszélgetőtársait.

2018. szept. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
48%

"Az a baj, hogy nem veszed észre: a bohóc te magad vagy."


No John...YOU ARE the demonz!!!


"Aki 2018-ban még mindig a rendszerválrás előtti időkről álmodozik az bolond."


A statisztikáknak, összevetéseknek a múlt az alapja, drága barátom, nem a jövő. Hogy anno nagyobb volt a forint reálértéke, kisebb a szegénység, és a bűnözés, az ténykérdés. Akkor is, ha nem veszi be a gyomrod. Ha hitvitázni akarsz, javaslom az Ezotéria témakört, ott bármilyen baromságot eladhatsz tényként, senki nem fogja számonkérni rajtad, hogy bizonyíts.


"Mondjuk én azt eleve nem tudom komolyan venni aki aranyapának szólítja a beszélgetőtársait."


Ha valakihez útszéli pronyó stílusban szólsz, ne csodálkozz, ha ugyanezt kapod vissza. Tudod, aki bottal köszön, annak doronggal fognak felelni.

2018. szept. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a régi rendszerről álmodozás abszolút nem a kérdés témája. A pénz nem boldogít, ez a téma.

És valóban, a pénz nem boldogít. És nem a koldusok nyugtatják magukat. Pont ők hiszik jobban azt, hogy boldogít. Álmodoznak a pénzről, aztán ha véletlenül nyernek semmivel sem lesznek boldogabbak, legfeljebb pár napig.

2018. szept. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:

"Biztos ,hogy nem boldogít a sok pénz" Aki ezt állítja, attól Én nagyon szívesen elvenném, és megmutatnám neki, hogy:

-Na így kell boldognak lenni a sok pénzzel! Látod? :D

2019. máj. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:

"Küldő: id xtra

Címzett: Ismeretlen válaszoló

Időpont: ma 20:57

Téma: re

Az üzenet: Utalj már akkor egy kis pénzt nekem,látom téged nem boldogit.."



Minek utalnék? Az se boldogít. Se téged, se engem. Csak kell az élethez. De gondolom te is dolgozol valamit, kapsz fizetést amiből élni tudsz.

2019. júl. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
A rendszerváltás előtti időkről csak annyit, hogy akkor több hónapnyi fizetés volt egy színes tv, mosógép. Most meg egy havi fizetésből veszek 5-t.
2019. júl. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:

Igen, csak tudod, az az 5 az ötödannyi ideig (se) bírja mint az az 1, amit többhavi fizetésedből megvettél.

Az ócska "kádárista" rádió, televízió, daráló, akármi 30-40 évig is kifogástalanul működött. Ha bekrepált, akkor se kellett szerelőhöz vinned, belefociztál egyet-kettőt, és működött tovább, mint a parancsolat.

Most meg mit kapsz? 2-3 évig elműködgető ipari selejtet, ami a garanciaidő lejárta után szinte percre pontosan tönkre is megy, és vághatod ki a szemétre, mert se pótalkatrész nincs, se szerviz, és különben is, "nanótekknikával" készült, vegyél újat méregdrágán, fizess paraszt, azé' vagy...

Na, melyik kütyü is a jobb?

Tudod mit? Ne válaszolj. Költői volt a kérdés.

2021. jún. 5. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!