Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Behívtak állásinterjúra...

Behívtak állásinterjúra személyesen, de mi van ha én szeretnék először egy telefonhívást?

Figyelt kérdés

Jelentkeztem egy állásra és nem kaptam még telefonhívást, csak egy emailt, hogy mikor és hol szeretnék, hogy megjelenjek interjúra.


Én kb. 1,5 óra utazásra lakok onnan, a jövőben viszont megtudom oldani simán a távolságot, szóval ez most nem kérdéses, viszont most az interjú előtt nekem fura, hogy nem kaptam még hívást, csak egy emailt. Az a baj, hogy már jártam pórul, elmentem (ilyen messzire) interjúra és ott derültek csak ki a turpisságok (pl. nem bejelentett állás, stb. - a hirdetésben csak mézesmadzag volt) és nem szeretném megint megjárni, feleslegesen utazgatni, pénzt kidobni és a jelenlegi munkámból szabit kivenni feleslegesen.


Szerintetek nem gáz, ha pl. megkérném a céget, hogy felutazok én, de előtte telefonon beszéljünk és ismertessék a feladatokat kicsit részletesebben és hogy milyen fontos dolgokat kell tudni?


Van esély, hogy így is csak ott derülnek ki dolgok, csak most is vannak fenntartásaim, hogy nehogy megint egy egész napom rámenjen időben és pénzben feleslegesen.


Mit gondoltok?



2018. okt. 4. 18:11
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

És igen, amúgy kunyerálni én sem akarnék, nem kértem még el sosem az úti ktg-et állásinterjú esetében, pedig az utóbbi években már sokszor lehetett volna, ami alkalmanként nekem 5e körülre jött ki.


A bizalmat pedig nem adom meg elsőre, mire fel adnám meg? Legalábbis mióta én úgy jártam, hogy felvettek egy helyre pénzügyesnek és pár nap múlva kiderült, h csak felesben leszek pénzügyes és főként ilyen vezetői személyi asszisztensnek szántak, a velem együtt pályázó csajt (pénzügyre) pedig HR adminisztrátornak szánták.. szóval felvettek minket, csak másra kezdtek el oktatni minket. Áhh.. persze felmondtam 2hét után, ahogy találtam újabb munkát.

De többször tapasztaltam már, hogy egyszerűen hülyének nézik az embert.

2018. okt. 4. 20:46
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, szerintem nem gáz. 5 000 forint nem a legkisebb összeg, és azok a szabad napok is sokat tudnak érni.

Simán csak kérdezd, meg hogy tudnák-e először ismertetni a munkakört pontosabban telefonon.

2018. okt. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, visszamondtam a lehetőséget.


Végiggondoltam és se nem hívtak telefonon, meg az üzenetben is csakúgy ki van jelentve, hogy kb. ebben az időpontban fáradjon be, jó, persze van ott egy kérem szócska is. Máskor akárhová hívtak állásinterjúra, mindig felhívtak először és megkérdezték, hogy egyáltalán jó-e nekem az az időpont (mivel az önéletrajzomból is látszik, hogy van jelenleg munkám, nem mindenki csak tud úgy "ugrálni".)


Szóval nem tudom, lehet rosszul tettem, de amolyan rossz megérzés kerített hatalmába, talán a korábbi rossz tapasztalataim alapján is, és inkább fogtam és lemondtam ezt az interjút.


Köszi mindenkinek a válaszokat!

2018. okt. 6. 12:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!