Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Behívtak állásinterjúra....

Behívtak állásinterjúra. Muszáj olyan öltözékben megjelennem, amilyenben a fénykében szerepelem?

Figyelt kérdés

Az önéletrajzomon öltönyös fénykép van. (Nyugi, nem tablókép.)

Viszont így is "csak" egy sima CNC gépkezelő állásra adtam be a jelentkezésem, be is hívtak, viszont ettől függetlenül nem biztos, hogy jó ötlet egy CNC gépkezelő interjúra öltönyben menni. (Általában műszaki előkészítő/rajzoló állásokra adom be, ha oda hívnak, akkor természetesen öltönyben megyek. Ezért is öltönyös fényképem van az önéletrajzomon. De mivel nem nagyon akar összejönni a dolog, beadtam egy CNC gépkezelői állásra is, oda is visszahívtak.)

Tehát akkor szerintetek mehetek utcai (de azért valamennyire elegánsabb) öltözékben, vagy maradjak az öltönynél? (Ha legalább a CNC-s állásokra nem öltönyös önéletrajzom lenne, akkor természetesen az ilyen állásokra utcai ruhában mennék, de így elbizonytalanodtam)



2018. okt. 4. 22:51
 1/5 anonim ***** válasza:
54%
Muszaj, kulonben nem hiszik el, hogy te vagy az.
2018. okt. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Valamennyire elegánsabb öltözék jó lesz:)
2018. okt. 5. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell öltönyben menni. Csinos legyél. Ing, valamilyen sötét nadrág, esetleg egy lezser zakó, de az sem fontos.
2018. okt. 5. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Már miért lenne muszáj? Ilyen gondolat sem merült még fel bennem soha. Ami passzol az álláshoz, olyanban menj.


Ha bizonytalan vagy, mehetsz kicsit elegánsan, az sose baj, de az öltöny talán kicsit túlzásnak tűnik számomra. De mit értek én ehhez...? Én csak programozónak mentem állásinterjúkra, nem is flancos helyekre, ott pedig senkit nem érdekelt a ruhám, az agyamat vittem és kész (azért szépen felöltöztem, szép fekete póló meg acélbetétes bakancs, nem holmi szakadt szerelék, de ennél több minek?).

2018. okt. 5. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 TappancsMancs ***** válasza:
Azért elegánsabb ruhában és majd utána váltasz. Tudni fogják, hogy nem öltönyben akarsz majd gépet beállítani.
2018. okt. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!