Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkáltató üzleti veszteségei...

Munkáltató üzleti veszteségei átháríthatóak a dolgozókra fix béres szerződés esetén?

Figyelt kérdés

Ha a munkáltatót komoly üzleti veszteségek érik azt átháríthatja a dolgozókra magyarán nem fizet nekik teljes bért?

A jogász azt mondja erre: egyértelműen nem, ami a szerződésben van bér az kifizetendő ahhoz hozzá nem nyúlhat , ha nincs pénze bérre vegyen fel hitelt, küldje el az emberei egy részét csináljon amit akar de ami a szerződésben van az JÁR.


A munkáltaó meg azt mondja ami nincs abból nem tud fizetni ha nincs akkor nincs, hitelt felvenni nem tud mert egy máris hitellel terhelt cégnek ki ad ugyan hitelt, eladni nincs mit elbocsátani nem lehet senkit mert akkor nem marad elég ember így is alig vannak-hát nincs mit tenni, hozzá kell nyúlni a bérekhez más megoldás nincs.


Kinek van igaza az elmélet emberének vagy a gyakorlat emberének?


2018. okt. 8. 08:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%
Ha anyagilag szarul áll valaki, akkor kevesebb rezsit kell fizetnie? Fel kell jelenteni az ilyen nyomorékot, és lehetőleg elmenni egy normális helyre dolgozni.
2018. okt. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

„Fel kell jelenteni az ilyen nyomorékot, és lehetőleg elmenni egy normális helyre dolgozni.“


Csak kérdés ha én feljelentem és kiborul a bili annak nem az lesz-e az eredménye hogy szarrá büntetik a helyet, bezár, és akkor mindenki mehet amerre lát. És kérdés az kinek az érdeke? nem jobb-e ez így ahogy van, mint állás nélkül?

Jobb-e csökkentett bért kapni mint semmit se kapni mert állás nélkül vagyok?


És ne mondjuk azt hogy van más munkahely is, van, csak oda nem vesznek fel. Gondolhatod ha csettintésre találnék új helyet nem itt kérdezgetnék hanem vállat vonnék és mennék új helyre. De nem így megy örülhetek hogy ez is van.

2018. okt. 8. 10:24
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem tehet ilyet, az, hogy nem tud bért fizetni, nem a dolgozók hibája.

Ha annyira bízol a cégben, hogy még talpraáll, akkor maradj, persze azt jó lenne tisztázni vele, hogy pótolja-e a sérült béreket, mert nekem az a sejtésem, hogy később sem szándékozik.

Viszont ez így nagyon csődközeli helyzet, lehet, hogy pár hónapig még lehúz benneteket, kiment annyi értéket amennyit tud, aztán dobbant.


Jó lenne tudni, hogy mikori a cég és miért került nehézségbe.

2018. okt. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
74%
Igen, polgári peres úton.
2018. okt. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
67%
186789. alkalommal kérdezed ezt a kamut
2018. okt. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

# 2


Ha ilyen inas lelkű vagy, minek írtad ki a kérdést, ami ezek szerint még kamu is?

2018. okt. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Az elmélet emberének van igaza.


Ledolgozott időre bérezés jár! Ha a cég nem tudja fizetni a bért, valószínűleg "fizetésképtelen", és ha idővel sem tudja rendezni, akkor az a cég felszámolása felé viszi az utat.

Felszámolás esetén a felszámolóbiztos fizeti ki a dolgozók elmaradt bérét.


"eladni nincs mit elbocsátani nem lehet senkit mert akkor nem marad elég ember így is alig vannak-hát nincs mit tenni, hozzá kell nyúlni a bérekhez más megoldás nincs."


Nos ez egy butaság.


Nem bocsát el, mert nem marad ember...!?!?

Nem kell elbocsátani, ugyanis bér ne fizetése jogalap az azonnali hatályú felmondásra a dolgozó részéről. Ha nem jogellenes a felmondás ugyanazok a juttatások járnak, mintha a munkáltató mondott volna fel "rendesen" a dolgozónak.

2018. okt. 9. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

"Nem kell elbocsátani, ugyanis bér ne fizetése jogalap az azonnali hatályú felmondásra a dolgozó részéről."



Nem érted az egészet. Jogunk lenne azonnali hatállyal felmondani. Jogunk az lenne, na de értelme is lenne???

Mert itt felmondunk az oké na és hova megyünk? A munkanélküliségbe a közmunkába? Vagy hova?


Újra megkérdezem mi a jobb?


a) egy olyan munkahely amely nem fizet teljes bért, de azért valamennyit fizet (fizetés zömét odaadja)

b) nulla forintért munkanélkülinek lenni

c) havi 57-ért közmunkázni


na melyik legyen a-b-c?

szerintem A!


Ellenvetés?

2018. okt. 9. 06:51
 9/13 anonim ***** válasza:

C, egy pert akasztani a nyakába, hogy jól megbírságolják, és az alkalmazott is jól jár.

Most te ilyen szerencsétlen vagy, hogy nem tudsz másik munkát találni ebben a munkaerőhiányban?

Mi a garanncia, hogy nem csökkenti tovább a fizetésed? Semmi. Úgy beszélsz, hogy "jaj ez a kis fixem legalább meg van" . Pár hónap múlva ezt sem fogod kapni.

2018. okt. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

"hogy nem tudsz másik munkát találni ebben a munkaerőhiányban?"



és ezt is 10000000000000x leírtam már hogyne tudnék mást találni. 10-et holnapra. na de MIT????

80 műszak szarért húgyért valami trógerszaros retekgyárban? mert ilyen szraok lennének holnapra akár. na de ez meg kinek kell, akkor marad ez ami most van, 1 műszak kényelmes irodai meló. igaz lenyúlnak a bérből, na de sokra megyek egy olyan új hellyel ahol lenyúlás nélkül kevesebbet kapnék mint itt lenyúlással... most menjek el nettó 90-es minimálbérért bohóckodni valahova?

Minek mennék? Itt ahol vagyok ennél többet kapok még lenyúlással is!!


Más meló meg nincs. Legalábbis olyan ahova engem is felvesznek olyan nincs!

2018. okt. 9. 11:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!