Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ki mennyit dolgozik és keres?...

Xyyz kérdése:

Ki mennyit dolgozik és keres? 14-15 órás munkaidő ennyiért?

Figyelt kérdés
A lényege a kérdésemnek az lenne, hogy nem tudom eldönteni azt, amit csinálok megéri-e? Tehát én napi 14-15 órában dolgozom szakácsként, van mikor egymás után 3-4 napokat. Mindezt napi 10 ezer ft-ért. Ez csak szerintem "nem jó üzlet?" Hasonló területen dolgozók mennyit keresnek hasonló munkaidővel? Ti dolgoznátok ilyen munkaidőben és ilyen fizetésért cserébe?

#fizetés #szakács #munka #étterem #14 óra munkaidő
2018. okt. 16. 00:07
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Minimális józan paraszti ész kéne csak... Napi 10k 14 óra munkáért az 714 ft-os nettó órabér (jó esetben), egy normális havi munkaidő kerettel számolva 168*714 az 120 ezer forint. Ficfacnyi apróért nincs életed, ennyiből Budapesten max éhen halsz albérletben.

Amúgy meg ha ilyen tróger melóra rávesznek ennyiért, akkor nem is vagy túl okos és nem is nagyon éri meg :D

Lehet keresel vele akár 150-170 ezret is, ha kifizetnek és kihajtják belőled a lelket is, de az, hogy kb. rabszolga vagy, nem kompenzálja az a kicsivel több pénz.

2018. okt. 16. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Értem, ment a zöld kéz. Valós a dolog, magam sem tudom miért voltam birka, de elmúlt. Csak pár napig tartott. Vártam picit, gondoltam meg is leszek fizetve. Illetve nem tudtam eldönteni, hogy most én vagyok a hülye, vagy mást. De ezek szerint, a válaszok alapján nem én.
2018. okt. 16. 08:23
 13/19 anonim ***** válasza:
73%
Napi 8 órát dolgozom, H-P, 2 műszak, 210-220 ezer nettó + cafeteria.
2018. okt. 16. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Videken lakok itt a szakácsok a legrosszabb helyeken is 1000ft/ora
2018. okt. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Ja ezelőtt 5 evvel mikor éttermünk volt

Menuztetesnel a szakács napi 15.000ft kapott kb 7-9orat dolgozott, ha rendezvény volt a fő szakács 25.000ft a segéd 15.000ft az neha (esküvőn ) belecsúszott 13-14 órába,de általában az se volt jött 7ora munkaidőnel

2018. okt. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:

1200 nettó sztem a reaális+ a pótlékok.

Persze azért függ attól is, hogy milyen szakács vagy...valóban szakács vagy-e vagy pl mekiben, pizzériában nyomod...mennyire ismered a szakmádat, milyen árszintű hely, ahol főzöl...sokminden. Családunkban van szakács, az a tapasztalata, hogy azk sem tudnak főzni, akiknek ez a szakmája. Gyakran húst előkészíteni, vagy zöldséget stb sem. Nézz magadba...ha jó szakember vagy, jó helyen dolgozol, akkor kérj jó fizetést.

2018. okt. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
én nem szeretem az ilyen melókra a lehetőség szót használni. ezek nem lehetőséget adnak hanem kihasználnak. én debrecenben egy sima komissiózó raktáros melóval ami még csak nem is volt fizikailag megterhelő 960Ft-os órabérrel voltam. Ehhez képest te gyanítom szakképzett (?) szakmában dolgozó ember vagy 750-es órabérrel úgy, hogy még a beledet is kidolgozod. Tedd fel a kérdést magadnak... megéri?
2018. okt. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

nem vagyok szakács

de ez nagyon xar

egy securitis láblógatva, sétálgatva jobb órabérben van

2018. okt. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Egyrészt, ha 15-ben állapotatok meg, akkor kérd el a 15-öt(tudom, hogy kellemetlen, én is voltam ilyen helyzetben még pár éve...)

Másrészt az òrabéred kritikán aluli, keress más helyet, és amint találsz lépj le. Nem kell korrektnek lenni, hiszen ők sem azok.

2018. nov. 8. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!