Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek hogyan lehetséges...

Szerintetek hogyan lehetséges a több éves gyári munkából kitörni?

Figyelt kérdés
Adott egy huszas évei végén járó fiatal, aki miután leérettségizett, elvégzett egy bolti eladó tanfolyamot, illetve egy másik szintén haszontalan képzést, de mivel eladónak nem vették fel gyakorlat hiányában, beállt egy gyárba. Valójában a gyári munka kész szenvedés a számára, ezért már több ilyen cégnél dolgozott, gyakran váltott munkahelyet jobb körülmény és fizetés reményében. Jelenleg ott tart, hogy 9 gyárban dolgozott betanított munkásként. Szeretne például a kereskedelemben elhelyezkedni, de önéletrajzzal ilyen múlttal semmi esélye nincsen, be sem hívják. Kisebb maszek boltokban ahova nem kell önéletrajz, kapott már esélyt próbanapra, de mivel semmi tapasztalata nincs, nem őt választották. Most kétségbe van esve, nem szeretne gyárban megöregedni, az ízületei sem bírják az egyoldalú, monoton terhelést. A gyári fizetésből a létfenntartása is szűkös, nem tellne mégegy okj tanfolyam kifizetésére, illetve azt sem tudja mit csinálna szívesen, és mi az amivel el tudna helyezkedni. Nőről van szó, szóval a szakmunkák köre így elég korlátozott. Szerintetek? Ha lenne egy ilyen ismerősötök, mit tanácsolnátok neki?
2018. nov. 5. 16:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Postánál, Mávnál esetleg egészségügyben lehet próbálkozni ha bírja a carszagot. Segédápolónak biztos felveszik, bár az se könnyű.
2018. nov. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
50%

Le kell diplomázni.


Nekem a szüleim gyári, betanított munkások, mint te.Gyerekkoromban nagyon szigorúak voltak velem, ami a tanulást illette.

De, ennek köszönhetem,hogy én már nem a munkásosztályba tartozom, hanem feljebb.



Neked is azt tudom tanácsolni,hogy diplomázz és tanulj nyelveket.


Ha nem jómódú családba születsz, akkor csak a diploma az egyetlenegy kitörési lehetőség.

2018. nov. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2-es: az sem, van 2 is, a jobb munkahely reményében végeztem a másodikat munka mellett, jelenleg mégis munkanélküli vagyok. Mostanában már egy árufeltöltői munkának is örülnék.
2018. nov. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Miért írsz magadról E/3-ben?
2018. nov. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!