Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha jó ideje nem találok...

Girlll3 kérdése:

Ha jó ideje nem találok munkát érdemes diákhitelt felvennem, hogy szerezzek egy szakmát?

Figyelt kérdés
Olyan végzettségem van, amivel nem tudok elhelyezkedni és pályatévesztett is vagyok szerintem. Ha újrakezdhetném inkább szakmát tanultam volna, mondjuk fodrász lennék, ők legalább jól keresnek, persze inkább belvárosi szalonokban, nem kisebb, eldugott fodrász üzletekben keresnek jól. De pénzem meg nincs a kitanulásához. Vélemények?

2018. nov. 9. 21:24
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
16%
inkább normális hitelt vegyél fel. diákhitelnél nagyobb undorítóbb lehúzás nincs is.
2018. nov. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
80%
De hát ha nem jársz suliba, hogy akarsz diákhitelt felvenni?
2018. nov. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

A fodrász képzés az egy okj-s képzés, arra nem tudsz felvenni diákhitelt. A munkanélküli központ szokott embereket küldözgetni tanfolyamokra ingyen, a műkörmös ilyen pl, de abból szerintem rengeteg van. Vidéken beszéltem fodrásszal most, náluk nagy hiány van mindenhol és jól is keresnek, de rengeteget dolgoznak.

Mi a végzettséged? Valamit muszáj lenne dolgoznod, akár szakmádon kívül is.

2018. nov. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Mi a végzettséged ?
2018. nov. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
0%
Diákhitel mocsok dolog, ne vedd fel akkor se ha fel tudod.
2018. nov. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
31%
Az első OKJ-s képzését biztos, hogy támogatja az állam mindenkinek.
2018. nov. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

#1: a diakhitelnél jobb hitel nincs. Ha tandíjra költöd 0% kamat, ha szabadon akkor is nagyon alacsony és teljesen rugalmasan törleszthető.


Igaz, azt OKJ-s képzésekre nem tudja sajnos felvenni.

2018. nov. 10. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

[link]

Itt pontosan leírja, hogy mi a feltétele és egy listát is találsz hozzá, mikre vonatkozik az ingyenes képzés.

2018. nov. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Mi a baj a diákhitellel? Szerintem egy teljesen jó konstrukció.
2018. nov. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
49%

Az, hogy amint megint elszállnak a kamatok, fizetheted életed végéig. És még akkor is csak évről-évre nőni fog a tartozásod, ha fizeted.


Ne hallgassatok a Diákhitel Zrt. itt jelen lévő sameszaira :P Nagyon sok ember van ma is, aki 10-20 éve ezt nyögi, és csak azóta jutott el oda, hogy egyáltalán valamilyen mértékben csökkenjen a tartozása, mióta alacsonyan vannak a kamatok és kedvezményeket is életbe léptettek.


Igen, de a kamatok megint elszállhatnak, és a kedvezményeket is ugyanúgy egy tollvonással eltörölheti a kormány, mikor olyan kedve van.


Hogy lássátok, nem a levegőbe beszélek: ettől az évtől ugye lehetőség volt a cafeteriából adóteher nélkül törleszteni a diákhitelt. Év közepén kitalálták, hogy ez is megszűnik, úgyhogy jövőre már nem lehet :P Vagy ott van a lakástakarékok kérdése. Eszükbe jut.. és cseszheted.


A diákhitel a legszarabb, legkiszámíthatatlanabb hitel, ami csak létezik.

2018. nov. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!