Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A gyógyszerészek mi a jóistent...

A gyógyszerészek mi a jóistent tanulnak az egyetemen, hogy ilyen nagy fizetéseket és (állítólag) orvosi diplomát kapnak?

Figyelt kérdés
25 évesen kellett anyám által szembesülnöm azzal, hogy a kis fehér köpenyes sarki patikában dolgozó huszonéves kiscsajok valójában csak gyógyszerész diplomával adhatják ki az orvos által felírt gyógyszereket. Eddig komolyan azt hittem ehhez elég egy gyógyszetári asszisztens OKJ, mert mégis mi ördöngősség van abban, hogy a felírt gyógyszert kikeressék és - ha van - visszaadják a visszajárót. Kicsit advanced bolti eladói munkakör. Gondolom én. Aztán jött azzal, hogy 400k körül keresnek pár 1-2 év után (a csaj nagyon fiatal volt), ami már jóval nagyobbat ütött a fejemben, de ami igazán kiverte a biztosítékot az az, hogy tudomása szerint már egy ideje orvosi diplomát kapnak. WTF? Azért, hogy kiadjanak egy doboz Saridont meg Espumisant a nyugdíjasoknak? Még a receptekhez sem kell mágikus szaktudás, mert azt is az orvos írja fel precízen és szakszerűen a betegeknek és minden fontos tudnivaló ott virít a rózsaszín papíron. Én eközben meg komplett matematikai tárgyakkal szívok az egyetemen, programnyelveken kódolok, kőkemény makro/mikroökonómiát/gazdasági ismereteket tanulok és vért kell majd pisilnem, hogy 150-200k-s kezdő fizuval felvegyenek majd egy multicéghez (angol, német nyelvtudás és komoly szakmai tapasztalat természetesen alap az IT szektorban). Az egészségügyben meg szinte egyből beülnek a tutiba a friss diplomások anélkül, hogy megismernék mi az a fogalom, hogy többkörös állásinterjú utáni visszautasítás, hónapokon keresztül zajló autodidakta önfejlesztés és szívás a munkahelykereséssel meg jópofizás a HR-essel.

2018. nov. 13. 17:17
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
89%

Bele ne szakadj egy gazdinfó képzésbe azért már. Durva mennyire túlzol, egyáltalán nem ilyen nehéz elhelyezkedni az IT szektorban még az úgyahogy infós végzettségeddel se.


Nem kapnak orvosi diplomát, nem keresnek 400 ezret havonta, ahogy az infós kezdő fizu se 150-200 ezer. Milyen szakmai tapasztalatot várnak el, mikor a többséget már az egyetem alatt elhalásszák? Tény és való aki nem ért a szakmához az nem helyezkedik el olyan könnyen, de ez inkább a te hozzá nem értésed tükrözi és nem az IT szektorban uralkodó "farkastörvényeket".

Azért kell diploma nekik, hogy nehogy olyan dolgokat adjon ki amik ütik egymást, valamint a gyógyszertárban készítenek egy csomó kencét meg oldatot, amit egy "advanced bolti eladónak" nem kéne kevergetnie. Sógorom dolgozik gyógyszertári asszisztensként (ez az OKJ-s munkakör), alig a garantált bérminimum felett keres, de nem akarja elvégezni azt a röpke 5 éves egyetemi képzés, mert habár magas fizuja lenne közel se havi 400 ezer.


Amúgy tényleg rohadt jól lehet keresni gyógyszerészként, de csak annak aki elmegy valamilyen gyógyszerszártó céghez és ott állítja elő a tablettákat, azok tényleg megkeresik a havi 400 ezret, de nekik semmi közük a patikában lévő gyógyszerészekhez. lehet anyád valamit durván félreértett.

2018. nov. 14. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
92%
Uramisten. Elég durva személyiség zavaraid vannak barátom. Egyébként a nettó 400 alkalmazottként az messze IT diplomával a legegyszerűbben elérhető jelenleg az országban.
2018. nov. 14. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
14%
11es, de orvosi diplomát kapnak. Megnevezése Dr. Pharmaciae( DR. Pharm)
2018. nov. 14. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
52%
Akkor azt kapnak, ettől még nem keresnek vele sokat patikusként
2018. nov. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
96%

Úristen mennyi baromságot hordtatok itt össze:D Orvosit végeztem, egy gyógyszerésszel laktam 5 évig, szóval van rálátásom a dolgokra.

1. A gyógyszerészek NEM kapnak orvosi diplomát, nem is értem, hogy lehet ekkora fa**ságot kitalálni :D igen kapnak doktori címet, ugyanúgy, ahogy a jogászok is, attól még nem számít orvosnak egyik sem. Általános orvosok doctor medicinæ universæ (dr. med.), a fogorvosok doctor medicinæ dentalis (dr. med. dent.), az állatorvosok doctor medicinæ veterinariæ (dr. med. vet.), a gyógyszerészek doctor pharmaciæ (dr. pharm.), a jogászok doctor juris (dr. jur.) címet kapnak.

2. A gyógyszerész képzés az egyik legnehezebb szakok között van, 5 éven keresztül a kémiának szinte minden aspektusát nagyon keményen megtanulják, kvalitatív, kvantitatív, fizikai kémia, szerves, szervetlen, gyógyszerészeti kémia stb. A farmakológiai ismereteik sokkal komplexebbek, mint nekünk orvosoknak. Kétlem, hogy az itt fikázó embereknek, akár 1%-a is képes lenne elvégezni ezt a szakot.

3. Igen, a patikában dolgoznak gyógyszerészek és szakasszisztensek is. Néha dr. előtaggal adják ki a gyógyszereket is, kvázi bolti eladóként. Ettől függetlenül ők maguk is kevernek ki készítményeket hátul. Ha nem lenne egyértelmű, a gyógyszerkészítés iszonyat felelősségteljes dolog, nem mind1, hogy adott hatóanyagból 1 vagy 2 gramm kerül bele a készítménybe, ilyen pontatlanságokon ember életek is múlhatnak. Míg te IT-sként maximum írsz egy elsőre nem működő programot, amit van lehetőséged javítgatni, addig a halott embert nem lehet visszahozni sehogy sem. Kis felelősségbeli különbség, amit természetesen meg is kell fizetni.

4. A 400ezres fizetéssel, pedig lehet keveset is mondtál. Nem egy gyógyszerész ismerősöm van aki 3-4000 forintos netto órabérért csinálja az ügyeleteket, lehet számolgatni.

2018. nov. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
99%

Végigolvastam a kérdést egyszer. Aztán még egyszer, hátha csak a szemem káprázik, de nem.

Kérdező, hogy is fejezzem ki magamat szépen.


Te sík hülye vagy :D

2018. nov. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
90%

Én azt hittem sosem fogjuk megélni, hogy a bölcsészek után már a gyógyszerészeket fogják lenézni a nagyon kvalifikált infósok :D

Elképzelem most egy percre azt a világot, ahol a te képességeidnek megfelelő emberek élnek, infósként... csodálatos utópia :D Bolti eladó a gyógyszerész.. jézusom..

2018. nov. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
100%

Az infosok azok mostanában nagyon be vannak durranva, ennek több oka van.

1. egy rakás ostoba ember is elvégzi. Van egy ismerősöm, nagyon jó barátom, de sosem volt egy észlény, átlagos alja/kicsit átlag alatti képességekkel rendelkezik. Elvégezte az eltén a profinfot. A gyógyszerészetre bekerülni sem tudott volna, hozzáteszem az orvosoknak is simán lenyomnak olyan matekot biometrián, mint az IT-seknek, aki azt meg tudja tanulni, az az utóbbit is.

2. A buta IT-s sima irodai alkalmazott lesz. A csodasztorik a nagy meggazdagodásokról a felső 10%-ra vonatkozik, tudjátok, amikor a kapucnispulcsis IT-s ötletel, start upot csinál és oszthatja az öltönyösöket. Ez egy romantikus kép, ami amúgy ekkor sincs így, mert az IT-sek (néhány esettől eltekintve) kigolyózódnak ezekből a dolgoktól, nyilván, ha nem, akkor híresek lesznek lásd Zuckerberg. Gondolom a kérdező mostanában jött rá az átlagosságára és arra, hogy átlagember lesz, nem fogja megváltani az IT végzettség, csak átlagos megélhetést garantál.

3. A fentiek miatt kompetitív szektorról van szó.

4. Az IT-s beállítottság gyakran huzatottsággal jár, a magánéletben nagyon sok közülük sikertelen, és frusztrálja őket akkor is, ha sokat keresnek. A Mr. Robot féle tipik IT-s figurát látva ők is elveszett meg nem értett zseniknek gondolják maguknak, de valahol tudják, hogy ez nincs így.

5. A legtöbb beosztott. Megrendeléseket teljesítenek, kevés az, aki saját ötletet valósít meg.

2018. nov. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor azt mondod, hogy anyám egy orbitálisan nagyot hazudott?"


Nem, csak azt, hogy tájékozatlan a témában, mint az emberek legnagyobb része :D

2018. nov. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
100%

Wow #18 jól összefoglalta ;)


Annyit tennék hozzá még, hogy én azt látom, hogy azon vannak elszalva a drága infósok, hogy szerintük ők mozgatják a világot. Értem én, hogy mindenhol számítógép van meg telefon meg app meg tudom is én. De rengeteg más olyan munka tudás van amit nem fog kiváltani az info fejlődés. Ennek ellenére ők szentül meg vannak róla győződve, hogy az egész világ jövője az rajtuk múlik és valami megváltó félék.

2018. nov. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!