Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A gyógyszerészek mi a jóistent...

A gyógyszerészek mi a jóistent tanulnak az egyetemen, hogy ilyen nagy fizetéseket és (állítólag) orvosi diplomát kapnak?

Figyelt kérdés
25 évesen kellett anyám által szembesülnöm azzal, hogy a kis fehér köpenyes sarki patikában dolgozó huszonéves kiscsajok valójában csak gyógyszerész diplomával adhatják ki az orvos által felírt gyógyszereket. Eddig komolyan azt hittem ehhez elég egy gyógyszetári asszisztens OKJ, mert mégis mi ördöngősség van abban, hogy a felírt gyógyszert kikeressék és - ha van - visszaadják a visszajárót. Kicsit advanced bolti eladói munkakör. Gondolom én. Aztán jött azzal, hogy 400k körül keresnek pár 1-2 év után (a csaj nagyon fiatal volt), ami már jóval nagyobbat ütött a fejemben, de ami igazán kiverte a biztosítékot az az, hogy tudomása szerint már egy ideje orvosi diplomát kapnak. WTF? Azért, hogy kiadjanak egy doboz Saridont meg Espumisant a nyugdíjasoknak? Még a receptekhez sem kell mágikus szaktudás, mert azt is az orvos írja fel precízen és szakszerűen a betegeknek és minden fontos tudnivaló ott virít a rózsaszín papíron. Én eközben meg komplett matematikai tárgyakkal szívok az egyetemen, programnyelveken kódolok, kőkemény makro/mikroökonómiát/gazdasági ismereteket tanulok és vért kell majd pisilnem, hogy 150-200k-s kezdő fizuval felvegyenek majd egy multicéghez (angol, német nyelvtudás és komoly szakmai tapasztalat természetesen alap az IT szektorban). Az egészségügyben meg szinte egyből beülnek a tutiba a friss diplomások anélkül, hogy megismernék mi az a fogalom, hogy többkörös állásinterjú utáni visszautasítás, hónapokon keresztül zajló autodidakta önfejlesztés és szívás a munkahelykereséssel meg jópofizás a HR-essel.

2018. nov. 13. 17:17
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
86%

Igen, és amúgy nagyon idegesítő, egyszer egy haverommal utaztam vonaton, orvosnak tanult, és csajok ültek velünk szemben. Felvonták a szemöldöküket és nekiálltak mesélni hogy a legnagyobb hiány az IT terén van.

Na itt konkrétan elkezdtem röhögni hogy te most

1. kioktatsz egy ORVOST a hiányszakmákról? (jelzem százalékban orvosból van a legkevesebb...munkanélküli orvos nincs és nem is lesz)

2. azért ne csináljunk már egzisztenciális versenyt egy orvossal.

Akárhogy nézzük, a legnemesebb szakma mind közül. És kajak elhitték a csajok, hogy hapiban vannak vele.

Szóval hatalmas az egó. Szerintem ugyanaz lesz a vége, mint a közgáznak. 2000 körül a közgáz folyt a csapból, aztán túltermeltek belőle. Mára természetesen ez már normalizálódott, de volt egy 3 éves időszak, amikor semmit nem ért a diplomájuk.

Az IT-seket is szerintem egyszer túltermelik majd. Nem most, de a tendencia ezt mutatja

2018. nov. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
54%

"Egyébként a nettó 400 alkalmazottként az messze IT diplomával a legegyszerűbben elérhető jelenleg az országban."


Így van, sőt igazából diploma nélkül is.

2018. nov. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 A kérdező kommentje:
Offtopic, de a kommentjeitekből is látszik, hogy az átlagember számára miért ellenszenvesek annyira az orvosok/egészségügyisek. Óriási az arc és szánalmas a lekezelő magatartás. Attól, hogy több ezer oldalt be tudtok nyalni, kézzel fogható módon tudjátok kamatoztatni a tudásotokat (mondjuk manapság ez sem annyira jellemző és inkább a jóisten óvja meg azt akinek komolyabb egészségügyi problémája lesz), a nevetek elé biggyesztenek egy jelzőt és mindezek feljogosítanak arra, hogy felsőbbrendűnek érezzétek magatokat a szakmátok miatt (ami valójában a hivatásotok) attól még semmivel nem vagytok értékesebbek akármilyen másik szakembertől. És sajnos ezt az átlagembereken is éreztetitek miközben a színvonal - szigorlat, Dr. vagy fehérköpeny ide vagy oda - bizony csökken és nem éppen az anyagi okokra gondolok. Műhiba, félrediagnosztizálás stb. Aztán semmi következménye nem lesz, mert... Hát igen, nekem mindig lesz egy cégvezetőm/főnököm/projektvezetőm aki számonkérhet rajtam mindent míg egy zárójelentést tetszőlegesen lehet "finomítgatni" elkerülve a kényes ügyeket és továbbra is síkhülyének nézve a plebset. A közgazdászok pedig a mai napig szépen el tudnak helyezekedni és normálisan keresnek, hasonlóan más nem bölcsészkaron szerzett diplomásokkal szóval értük se kell aggódni. Cserébe viszont nem lesz okuk a komplexusra és a társadalom körében sem lesz olyan szélsőséges a megítélésük.
2018. nov. 16. 23:31
 24/37 anonim ***** válasza:
97%

Azért mostanában az IT szektor elkezdte szépen felszívni "azokat a haszontalan bölcsészeket". Megtaníthatóak arra amit egy infós meg tud csinálni, cserébe képes kommunikálni, idegen nyelveken beszélni.

Az meg, hogy most leoltod az orvosokat, kedves kérdező.. ne haragudj, de te kezdted el lehurrogni a gyógyszerészeket. Tudd, hogy akik egészségügyisek, azok kiállnak egymásért.. én nem vagyok egészségügyis, de érzékelhető volt a "kérdésedből" az arrogancia ahogy más emberekhez viszonyulsz. Na, ezért vagytok undorítóak.

2018. nov. 16. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
86%
Konkrétan 1 válaszban írták, hogy orvosnak tanulnak, szóval nem is értem miért mész neki minden válaszolónak ezzel az orvosis dumával. Én is leírtam hogy mennyi baromságot összehordasz pedig szintén IT területén dolgozok. Az óriási arc és a szánalmasan lekezelő stílus nálad is stimmel, nem is értem miért nem orvosnak/gyógyszerésznek mentél.
2018. nov. 17. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim válasza:
91%

Kedves kérdező!

Látom profin tudsz kötekedni és remekül kötöd az ebet a karóhoz!:) Csak azt nem értem, ha számodra csak azok a válaszok felelnek meg, amik a te álláspontodat igazolják, akkor mi a bánatért jössz erre az oldara kérdezősködni, ha úgyis letojod mit mond a másik "oldal;,hiszen úgyis neked van igazad.

2018. nov. 17. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
96%

"társadalom körében sem lesz olyan szélsőséges a megítélésük."


Oszt egy gyógyszerészek miért is szélsőséges a megítélésük a társadalom körében???

Nem az, csak a te agyadban.


Azt amúgy tudod, hogy egy gyógyszerét nem csak patikában dolgozhat?

Hanem mondjuk Budapesten is van 3 gyógyszergyár.


Mondjuk majd amikor a hülye anyád leukémiás lesz és egy itt kifejlesztett gyógyszerrel kezelik és mondjuk túléli akkor is ennyire utálni fogsz minket? Meg hőbölögsz majd, hogy miért keresünk annyit amennyit??

2018. nov. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
100%

"Óriási az arc és szánalmas a lekezelő magatartás. "


"a kis fehér köpenyes sarki patikában dolgozó huszonéves kiscsajok "

"Kicsit advanced bolti eladói munkakör"

" Azért, hogy kiadjanak egy doboz Saridont meg Espumisant a nyugdíjasoknak? Még a receptekhez sem kell mágikus szaktudás, mert azt is az orvos írja fel precízen és szakszerűen a betegeknek és minden fontos tudnivaló ott virít a rózsaszín papíron. "


Kinek is van itt óriási arca és ki nézi le a másikat?

2018. nov. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
91%
Ja es a receptekhez (magik) meglepodnel neha milyen szaktudas kell, pedaul h kiszurj egy inkompatibilitast.
2018. nov. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim válasza:
94%

Erre csak azt tudom mondani, amit egy elsőéves általános kémia előadóm. :D Sokak úgy látják, hogy a gyógyszerészet annyiban áll, hogy leveszel flaskákat a polcról, beleöntöd egy edénybe, összerázod, mint a Stahl Judit és mehet a koraszülött leukémiás gyereknek. Utána a sárga tablettából eladsz egy dobozzal Mari néninek, jobbulást kívánsz és kisimult arccal meg egy rakás pénzzel mehetsz haza. Te és anyukád is ilyenek lehettek.

Kár, hogy ennél picit többet tanítanak... :/

De ha ilyen könnyűnek találod a képzést és jól fizetőnek a szakmát, miért nem mentél gyógyszerésznek? Sajnálom, hogy anyád csak most világosított fel foglalkozások terén... Én 10-12 éves koromban beszélgettem ilyenekről a szüleimmel, hogy melyik szakmában/hivatásban mennyit lehet keresni és mit éri meg jobban tanulni.


A lenézésről meg... huszonéves kiscsajnak titulálni egy nálad vélhetőleg sokkal érettebb, okos, életcélokkal rendelkező nőt (és dolgozzon patikában vagy a sarki coopban, esetleg a fodrászszalonban) szerintem mindent elárul rólad. Azért azt megkérdezhetnéd tőle, mit tanult az egyetemen és mennyire ítélte könnyűnek. Tudna mit mesélni.

Ha tényleg érdekel, ugyanazt tanulja a köpenyes advanced bolti eladó is (jobb esetben) 5 éven át, amit az a kutatógyógyszerész, aki az idegeidre kutatja a gyógyszereket. Remélhetőleg nem csak a pénztárgéphez ért, ahogy az a gyógyszerész sem, aki a gyárban dolgozik és biztosítja, hogy a nyugtatódban tényleg x mg hatóanyag van és nem annak a tízszerese. Nem olyan egyszerű ám, mint amilyennek tűnik.

Sok mindent elárul rólad az is, hogy az orvosok/gyógyszerészek hiányosságait egyből fel tudod sorolni, de eddig azt se tudtad, hogy egyetemen tanulnak a gyógyszerészek, sőt, külön gyógyszerészkarral rendelkeznek az orvosi egyetemek. Fingod sincs arról, mennyire komplex tudományokról van itt szó. Legközelebb inkább írd be a google-ba, hogy GYTK mintatanterv és tájékozódj onnan. Úgy nem járatod le magadat és az édesanyádat.

2018. nov. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!