Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti is szoktatok azért interjúr...

Ti is szoktatok azért interjúra menni, hogy a jelenlegi helyen kérjél jobb ajánlatot?

Figyelt kérdés
2018. nov. 27. 21:04
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Az öcsém megcsinálta, és bejött neki. 50 ezer fizetésemelést kapott. Persze ehhez olyan szakma kell, ahol számítasz.
2018. nov. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%
Simán. Ez főleg akkor jó, ha amúgy utálod a főnököt. A felmondólevéllel a zsebben bemész hozzá, és ha olyat válaszol, akkor csak leteszed elé és élvezed a látványt, ahogy sül a zsirjában...
2018. nov. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Itba dolgozok, 6 havonta fel szoktam merni a piacot.
2018. nov. 28. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem minenképp megéri folyamatosan állást keresni, tehát nézelődni a munkák iránt, milyen pozíciók nyitottak, melyik cégek hirdetnek. Talán interjúra is érdemes elmenni (feltéve, hogy behívnak), még akkor is ha amúgy szereted és meg vagy elégedve a jelenlegi hellyel is.
2018. nov. 28. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Valóban érdemes folyamatosan résen lenni, bármikor felbukkanhat egy olyan állás, ami jövedelmezőbb, vagy egyéb paramétereiben jobb a jelen állapotnál. Ha kapsz egy ajánlatot, ahol 30-50 eft nettóval többet kapsz, be kell próbálkozni a főnöknél emeléssel, ha nem ad, lépni kell. Az egy cégnél eltöltött sok évnyi munkából nem lesz érdemi fizetésemelés. Egy éven belül 2 munkhelyváltással több emelést el tudsz érni, mint ugyan annál a cégnél 10 év munkaviszony alatt.
2018. nov. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem igaz utolsó, bár közkedvelt szöveg. Szerintem csak az van ilyenkor hogy az első helyre áron alul mentél. Így könnyű fél év alatt jelentős emelést elérni új munkahelyen.

Ha valóban piaci árat fizetnek mindkét helyen akkor fél év alatt olyan különösen nagy emelés nincs két munkahely között.


Én 2 éve se találtam többért munkát, most se találok jobban fizetőt a jelenlegi tudásomra. Közben nagyjából duplájára nőtt a bérem pedig nem váltottam munkahelyet.


Szóval igen, körbe kell nézni, én is szoktam, de eddig sose találtam lényegesen jobban fizetőt. Annyiért meg nem kockáztatok amit fél éven belül jó eséllyel itt is elérhetek.

2018. nov. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!