Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért tartják sokan kevésnek...

Miért tartják sokan kevésnek a nettó 200 ezres fizetést?

Figyelt kérdés
Sokan diplomával is 120 körül keresnek,itt meg azt mondják nekik 200 kevés

2018. dec. 5. 03:37
1 2 3 4 5 6 7
 31/61 anonim ***** válasza:

"Én nem egészen 10km-re jártam dolgozni a városon belül egy 1,8-as szívó benzines autóval, csak a munkába járásra elment havi 40 eft úgy, hogy ~30-40 ft-al olcsóbb volt a benzin."

Hmmm... az én munkahelyem hazulról 7 km-re van, igaz, a városon át kell menni hozzá. De így sem kerül havi 25 ezernél többe a benzin. Mondjuk nem is nagyvérű dögöt vezetek, csak egy 1.3-as városi kocsit, ami még télen is megvan városban 8 liter alatt. Amelyik kocsi 10l fölött eszik, az benzintemető! Ja, és tavasztól őszig biciklivel járok, mert ugyanannyi idő, mint kocsival lenne a dugóban.


"Talán akkor úszod meg a 2500 km-t 60 eft-ból, ha 90-100-as tempóval mész egy nagyon jó állapotú dízel autóval (amire szintén össze kellett valamikor kaparnod pár millió ft-ot)."

Egy 11 éves Suzukim van. Városban 6,5-7l körül eszik, országúton 5,5-6l (de nyáron a minőségi osztrák benzinből csak 5l-t zabált).

2500km-t megteszek kb 165l benzinből, ami mai árral számolva kevesebb, mint 60 ezer. De amúgy évi 12 ezer km-től nem megyek többet, szóval a havi 2500 az nekem sok.


Kajából mi pl úgy oldjuk meg, hogy hétköznap kifőzdéből rendelünk, az 1000 Ft/adag, hétvégén meg főzünk. Így azért átlagban 1500 Ft-nál nem több a kaja.


"A gépeket sem kell olyan sűrűn cserélni, de egyszer azokat is meg kell venni, ami sok 100 eft."

Ez igaz, de most ha azokat leosztod annyi évre, amennyi ideig működnek, akkor azért havi szinten nem sok pénz. Pl én kb 500 ezerből berendeztem a lakást (hűtő, mosógép, TV, stb). Nekem asztali gépem van, tavaly cseréltem a 9 éves gépemet, ez újabb 9 évig jó lesz és csak 120 ezerbe fájt. Telefonból meg átlag 2 évente veszek egy középkategóriát, 100 ezer fölötti telefon nem kellene.


Abban egyetértünk, hogy havi nettó 200 ezer nem túl sok, de ha valaki ügyesen gazdálkodik, azért meg lehet belőle élni, pláne ha nem Budapesten élsz. Én éltem ettől sokkal kevesebből is, igaz, akkor még szüleimnél laktam. Most viszont már nem jönnék ki ennyiből, bár azért nem költök sokkal többet havonta.

2018. dec. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/61 A kérdező kommentje:

A kaja havi 30 ezer,nem tudom mivel tömöd tele a fejed 120 ezerért..

A pedagógus termeli ki a jövő munkaerejét,az egyik legfontosabb hivatás.Sokkal fontosabb a mérnököknél meg informatikusoknál.Pedagógusok nélkül ők sem lennének sehol sem.Felháborító,hogy ennyire nem fizetnek meg

2018. dec. 7. 14:15
 33/61 A kérdező kommentje:

Ti valszeg bűnözők vagytok,mert ennyit nem lehet keresni,amennyit ti leírtok meg elvártok...

Diploma nélkül itt 138 bruttót adnak.De diplomával se lehet nettó 200-nál sokkal többet kapni.

200 az már bőven magas fizetés.Nincs is lehetőség ennél többet keresni

2018. dec. 7. 14:19
 34/61 anonim ***** válasza:
A válasz: azért tartják sokan kevésnek, mert kevesen tartják soknak.
2018. dec. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/61 anonim ***** válasza:

"Diploma nélkül itt 138 bruttót adnak.De diplomával se lehet nettó 200-nál sokkal többet kapni."

Hát, én utólag csináltam meg a diplomát, munka mellett, levelezőn, de már 8 évvel ezelőtt, diploma nélkül is jóval többet kerestem, mint bruttó 138, pedig még csak nem is Budapesten élek! És kösz, nem vagyok bűnöző, de még csak csókos sem. Egyszerűen az IT szakmában megfizetik az embert. Ja, és persze van 15 év gyakorlatom, ami nem mellékes...

2018. dec. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/61 anonim ***** válasza:
60%
Mégse lehet vele se utakat építeni, se épületeket. Ez ilyen nesze semmi, nem lehet mindenki büdös szájú informatikus, valakinek a valóságot is össze kell rakni.
2018. dec. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/61 anonim ***** válasza:
Én egy szóval nem mondtam, hogy a mérnök, kőműves, útépítő, tanár, ügyintéző, stb nem lenne hasznos munka, csak sajnos nem mindegyiket fizetik meg, de arról nem tehetek.
2018. dec. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/61 anonim ***** válasza:
Azt sugallod, hogy te csinálod jól. Viszont ha még többen tolonganak tartósan piacképes szakokon, csak felhígulnak azok is, és megint szakmunkás lesz kevesebb.
2018. dec. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/61 anonim ***** válasza:
Kerdezo en pl. hobbi szinten erosportokkal foglalkozom, nekem 35-40 eft csak a hus havonta. Naponta 500 ft zoldseg, 500 ft egyeb koret, 500 ft tejtermek. Igy jon ki a napi 3000 ft etelre. Mivel nem mindenki sportol, foleg nem erosportokat, kb. a fele realis. Ha hozzaveszed a felehez azt a napi 2 pekkajat vagy szendvicset amit bekap az ember reggel a munkahelyen vagy hazafele, realis a 2000 ft. Az, hogy te kihozod havi 30-bol az egeszet, es nincs igenyed nem menzas vagy ettermi, napi fel-egy kg hust tartalmazo fott kajara, a te dolgod. Nem mindenmi olyan mint te, es nem mindenki olyan mint en. Aki 20-bol kihozza a havi kajajat megkerdezhetne toled, hogy mivel tomod tele magad 30 eft ert, mikor o 20-bol megvan. Ez szerintem mindenkinek a magan ugye, attol hogy te havi 30 ezret eszel meg, a 200 eft ugyan ugy keves. Tobben leirtuk mar miert...
2018. dec. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/61 anonim ***** válasza:
Budapesten meg diplomaval (mernoki) 3-5 eves tapasztalattal brutto 5-700, 10+ evessel brutto 7-900 eft-ot adnak. Nem vagyunk bunozok csak egy olyan palyan dolgozunk ami jelenleg piackepes. Ezek tenyek, es ettol a tanari fizetes nem lesz tobb. Megjegyzem, egy versenykepes tudast kozvetito mernok tanar nem brutto 200 ezret keres. Nyugodtan szorozd be 2-3-mal.
2018. dec. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!