Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért tartják sokan kevésnek...

Miért tartják sokan kevésnek a nettó 200 ezres fizetést?

Figyelt kérdés
Sokan diplomával is 120 körül keresnek,itt meg azt mondják nekik 200 kevés

2018. dec. 5. 03:37
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 anonim ***** válasza:
100%

Mi ketten élünk egy nettó 77 m2 es családi házba. Havi átlag 35000 a rezsi, fűtés évi szinten kb 140000 (tavaly), ez 7 hóra nézve 20000/ hó, így télen kb 55000 a minimum. Én eltankolok havi 30000, öcsém 20000 körül.

Kaját főzéshez és hidegen fogyasztható dolgokat + vegyszereket kb havi 35-40000. Én a munkahelyemen étkezek ami havonta kb 18000, öcsém szintén, de neki olcsóbb mert szakács kb 10000. Hetente átlag 2x eszünk pizzát/gyrost.. ami kb 25000/ hó.

Ezeket összeadva: kb havi 200000 nettó, és nem volt váratlan kiadás, ami szinte minden hónapba akad, nov. -be ez 90000 volt, kellett venni egy háztartási gépet, de ez ugye több évre lesz.


Alapvetően, ha párba laknak emberek és feleznek mindent az havi 400000 nettó aminek a felét félre lehetne tenni is akár, vagy van miből fizetni a plusz dolgokat.


Mi alapvetően csak a rezsin és a közös kaján osztozunk, háztartási gépekből egyet én egyet ő vesz.


Olyan szakmát kell tanulni amiből meg lehet élni, bruttó 140000-ből nem lehet (megélni kevés, éhen halni meg sok)


Nem tudom milyen nemű vagy,de egy jó szakmunkás vállalkozó pár év gyakorlattal havi 4-600000 ftot simán megkeres.

Pl: asztalos, fűtés-gáz szerelő, tetőfedő, klíma szerelő.

+ pizza futár, egyetem mellett kb 7 éve napi 12-18000 között kerestem, ami napi 11 óra volt. Ehhez még végtettség se kell csak egy szakadt Swift 150000 2 év vizsgával, hajtod amíg megy aztán kidobod a méhbe. Nyárra meg van robogó kb 100000 ért, 3 literes fogyasztással.

Na ez itt mind hiányszakma, persze ehhez dolgozni kell.

Egyébként mérnök vagyok és a szakmámba dolgozok, nem panaszkodom a béremre, de azért nem árt ha évről évre egyre több lesz. Én jelenleg bejelentett nettó 300 alatt ki sem kelek az ágyamból,de ezért az összegért sem biztos hogy elvállalok egy munkát, mert kevésnek tartom.

2018. dec. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/61 anonim ***** válasza:

Utolso jol beszelsz, igy kell gondolkozni es egyrol a kettore jutni. Tapasztalt mernokkent egy netto 400 eft-os alapber dukal, tulora elszamolva, kulfoldi kikuldetes eseten alapber+tulora+50 eur. napidij, stb... Engem is kerestek meg 300 eft-os netto ajanlattal, kinevettem oket. Az ingyen tulorat sem szabad elvallalni.

Persze aki fele ennyit keres, nyilvan hulyenek nez hogy lehet visszautasitani egy 300 eft-os fizetest. Ugy, hogy mashol kifizetnek 1,5-szer annyit. Az idaig vezeto utat pedig nem latjak (volt olyan ceg ahonnan tobb mint 300 bent maradt tuloraval mondtam fel, fel ev munkaviszony utan). Sok, sok munkaora, konnyu fizikai, konnyu szellemi, nehez fizikai es nehez szellemi tevekenyseg osszessege.

2018. dec. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/61 A kérdező kommentje:
De ezt nem csinálhatjátok.Nem hallottátok hogy a fogyasztói társadalom mennyire károsítja a bolygót?Ti ölitek meg a Földet a költekezésetekkel.
2018. dec. 8. 21:32
 44/61 anonim ***** válasza:
Szerinted mit kéne tennünk?
2018. dec. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/61 anonim ***** válasza:

"De ezt nem csinálhatjátok.Nem hallottátok hogy a fogyasztói társadalom mennyire károsítja a bolygót?Ti ölitek meg a Földet a költekezésetekkel."

Mesélj, miért én teszem tönkre a Földet, aki kis fogyasztású autóval járok meg biciklivel, szelektíven gyűjtöm a hulladékot, nem cserélem fél évente az elektronikus eszközeimet, kerülöm az eldobható dolgok használatát, figyelek a vízhasználatomra, A++ háztartási gépeim vannak és led világításom mindenhol...

2018. dec. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/61 anonim ***** válasza:
Kérdező, legközelebb ha beülsz egy autóba, vagy buszra vagy vonatra szállsz (igen, a vonat által felhasznált energiáért is égetnek nagyrészt kőszenet valahol...), vagy csak kerékpárra (igen, azokat a hegesztő robotokat, öntő üzemeket is energizálni kell ahol elkészítik a bringád vázát), vagy egész egyszerűen csak bekapsz egy szelet kenyeret (azt is meg kell sütni valamiben, de még be is kell hozni a földekről a gabonát (kombájn, kamion)) majd inkább fordulj vissza/tedd le/engedd el és mondogasd magadban, hogy a bolygó és a fogyasztói társadalom...
2018. dec. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/61 Pupusz ***** válasza:
Az emberiség fele napi 2 dollár alatti összegből él, ami havi 15.000Ft/hó. Akinek napi egy tál rizs jut csak, az húst szeretne rá. Akinek jut hús is, azt fedelet. Akinek van fedele, az vezetékes vizet szeretne. Akinek az is van, az bútorokat, stb. stb. A napi egy tál rizs és a magánrepcsi között elég széles a paletta. Nyilván az ember szeretne minél jobban élni. Ami nem csak azt jelenti, hogy mennyit keres, hanem azt is, hogy milyen áron jut hozzá. Aki be van korlátozva, leginkább saját maga által, mint a legtöbb ember, az nem tud az átlagnál többet keresni és azért is az egész életével fizet, ami rámegy erre. Az idejével, ami mindenkinek korlátozottan áll rendelkezésére. Ezért nem mindegy hogyan, milyen minőségben telik el az életünk. Főleg ha alakíthatjuk másképp is, amennyiben valami nem tetszik. Ettől ember az ember. Ettől is.
2018. dec. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/61 A kérdező kommentje:

#45 ha ennyire figyelsz mindemre meg keveset költesz,akkor hogyhogy mem bírsz megélni 400 ezerből?

Fél kg bab párszáz forint,az már egy napi kaja

2018. dec. 11. 17:19
 49/61 anonim ***** válasza:

#48: Nem keresek nettó 400-at és nem mondtam, hogy nem élek meg. Jól keresek és megélek belőle, félre is tudok tenni.

De ha nem haragszol, nem fogok mindig babot enni csak azért, mert olcsó. Hétköznap nincs is időm, hogy magamnak főzzek, olyankor kifőzdéből rendelek vagy a cégnél az étteremben ebédelek. És attól, hogy figyelek a környezetre, még a jó minőségű élelmiszereket vásárlom, amik viszont drágábbak. Fehér kenyeret pl. sosem veszek, csak teljes kiörlésűt vagy rozskenyeret.

2018. dec. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/61 anonim ***** válasza:
100%
#47 Azért az emberhez méltó, nyugodt, rendezett élethez ha megvannak tartósan az anyagi feltételek, akkor a nagyon intenzív vágyódás is már csak kevesekre lesz jellemző. Magyarul ha kellemes ház, jó autó (inkább kettő) és nem kell meghurcoltan hazatérni a munkából jó mennyiségű szabadidőt töltve a családdal, szent a hétvége, szent a túlóra, lehet kicsit világot látni, ilyesmi. Akinek vége van este, mint a botnak, és esze ágában nincs a fizetése öt százalékáért színházat látogatni (meg mozit se), az teljesen érthető, ha ugyanolyan tarthatatlannak érzi a helyzetét, mint aki húst kíván a rizshez. Mert azt azért látni kell, hogy itt is az arcodban van mindenütt, amit nem kaphatsz meg, ott is ugyanígy látod a könnyebb életűeket ha kell ha nem. Áthozod a rizstestűt könnyen élni, eleinte élvezi, aztán mint akinek húsra cserélték a testét, már gyűjt jogsira, még ha nem is tudna fenntartani egy autót. Ki érti?
2018. dec. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!