Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért tartják sokan kevésnek...

Miért tartják sokan kevésnek a nettó 200 ezres fizetést?

Figyelt kérdés
Sokan diplomával is 120 körül keresnek,itt meg azt mondják nekik 200 kevés

2018. dec. 5. 03:37
1 2 3 4 5 6 7
 21/61 érdekel0 ***** válasza:

Aki otthon èl a szülői hàzban,pàlyakezdő,örül bármennyinek,amit ő keres meg ès oszt be!

1-2 évig maximum.

Aztàn jön az autó kéne,jobb teló,nagyobb tv,extra ruha,utazgatás, különköltözès.

Stb,stb,stb....

Kevès lesz,hidd el!!!

2018. dec. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/61 A kérdező kommentje:

De nem lehet többet kapni.

Ha meglesz a diplomám,a bértábla alapján akkor is csak 120-at keresnék pályakezdőként.

Csak álmodozok 200-ról

2018. dec. 6. 13:35
 23/61 érdekel0 ***** válasza:

Párom 40 éves.

Az elmúlt 15 èvben nem a végzettségével dolgozott,mert èhen halhattunk volna.

Azt kell csinálni,amit megfizetnek (+persze,amit szeretsz)!

120.000ftos fizetés remènyèben nem mennèk egyetemre tanulni 3-5 èvre.

Persze jó a diploma,de..... ez a pèlda is bizonyítja,hogy mennyit ér!

2018. dec. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/61 anonim ***** válasza:
50%

#22

"De nem lehet többet kapni. Ha meglesz a diplomám,a bértábla alapján akkor is csak 120-at keresnék pályakezdőként."


Arra még véletlenül sem gondoltál, hogy esetleg olyan tudást/végzettséget szerezz, ami a versenyszférában is keresett és nem rabszolgabért fizet, ugye?

Én pár éve diploma nélkül is megkerestem pályakezdőként ennek többszörösét, bár igaz nekem könnyű volt, mert mit ad isten gondoltam a jövőmre és volt elég eszem nem elmenni bölcsész- meg közigazgatás-szakokra.

2018. dec. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/61 anonim ***** válasza:

"Ha meglesz a diplomám,a bértábla alapján akkor is csak 120-at keresnék pályakezdőként."

Na ezért nem éri meg állam bácsinak dolgozni! A pedagógusok nincsenek megbecsülve! Jobban teszed, ha inkább a versenyszférába mégy. Párom és testvérem is pedagógusnak tanultak. Húgom egy cégnél adatfeldolgozó-programozó, párom ügyfélszolgálatos. Mindketten jóval többet keresnek, mint amennyit tanárként kapnának.

2018. dec. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/61 A kérdező kommentje:
De pedagógia meg közigazgatási végzettséggel nem nagyon lehet menni versenyszférába.Ki alkalmazna egyáltalán?
2018. dec. 6. 21:15
 27/61 anonim ***** válasza:

#26

"De pedagógia meg közigazgatási végzettséggel nem nagyon lehet menni versenyszférába.Ki alkalmazna egyáltalán?"


Valóban nem, de az, hogy te nem gondolkodtál előre a fizetést illetően (vagy mert nem volt ennyi sütnivalód, vagy mert nem voltál rászorulva, tökmindegy) és lényegében rabszolgabérért dolgozol, az nem jelenti azt, hogy ettől havi nettó 200.000 sok pénz lenne.

Nem az. Nettó 200.000 semmi. Nálam az albérletre + rezsire elmegy ennyi, és akkor még nem ettem, nem szórakoztam, nem tettem félre.

2018. dec. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/61 Pupusz ***** válasza:
100%
Tekintve, hogy az árszínvonal itthon is nyugati jellegű, a lakáspiac is szépen zárkózik fel, így havi 1500-2000 euro/fő/hó alatt nem beszélhetünk normális anyagi helyzetről. Lakás bérlés, vagy hitel: 100e. Rezsi: 60e. Telefonok, 2db: 20e. Kaja 2fő: 120e (2000Ft/nap/fő) Üzemanyag: 60-80e. Gyógyszertár: 10e. Ruha: 20-20e. Programok: min. 20e. Nyaralás: évi 500e = havi 40e. Új bútor, gépek cseréje, javítása: évi 200e = havi 20e. Összesen: 510.000Ft minimum. Ha van még gyerek, ők fejenként 50e-be kerülnek havonta. 2 gyerek = 100e. Az 610.000.-/hó. Gyerekek esetén nagyobb ház, több rezsi, több kocsikázás, többe kerül a nyaralás stb. ami még + 100.000.- minimum. Mindösszesen: 710.000.-. NETTO! A fizetéseknél pedig nem mindegy, hogy bruttót, vagy nettót nézünk. A garantált minimálbér pl. brutto. Netto 300.000, az brutto 450.000. Netto 200.000 gyerek nélkül brutto 300.000.- 2 gyerekel havi 200e netto, az 250e brutto. Havi 300e netto, 2 gyerekkel: 400e brutto. Végezetül a szép ház, kocsi, nyaralás mögött nem tudhatjuk, hogy mennyi lemondás, spórolás, túlóra, maszekolás húzódik meg év közben. Az emberek általában csak az eredményeket irigylik, az odáig vezető utat már nem.
2018. dec. 7. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/61 anonim ***** válasza:

Huh, hát, azért szerintem erősen túlszámoltad a dolgokat, vagy legalább is nagy lábon élsz!

Lakás bérlés, vagy hitel: 100e.

Én 60-at fizetek havonta. Igaz, ez csak egy felújított panel.

Rezsi: 60e.

35-ből megvagyunk.

Telefonok, 2db: 20e.

Igen, ha állandóan rajta lógtok mindketten. Mi ketten fizetünk 7 ezret...

Kaja 2fő: 120e (2000Ft/nap/fő)

Ez is kicsit sok. Mi 80-ból kijövünk cakli-pakli

Üzemanyag: 60-80e.

Max akkor, ha naponta 40 km-t kell ingáznod a munkahelyre és havi 2500 km-t vezetsz... Nekem havi másfél tank (25000) elég.

Gyógyszertár: 10e. Ruha: 20-20e.

A gyógyszer esetleges, ruhára meg ne mondd már, hogy minden hónapban 40 ezret költesz! Nekünk mondjuk évente két pár cipő (20000), plusz évi 5-6 ruhadarab, összesen évi 50 ezer...

Nyaralás: évi 500e = havi 40e.

Ez akkor ennyi, ha valami távoli egzotikus helyre mégy. Mi Ausztriában egy hétig 300-ból megvoltunk mindennel együtt.

Új bútor, gépek cseréje, javítása: évi 200e = havi 20e.

Azért amikor már berendezted a lakást, akkor pár évig nem kell új bútor, a gépek meg nem romlanak el olyan gyakran (ha nem gagyit vettél). Szóval az a 200 inkább évi 40.


Ketten, gyerek nélkül, úgy, hogy nem szűkölködünk és nyaralni is tudunk, megvagyunk havi 280 körül. És ketten azért ettől jóval többet keresünk.

2018. dec. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/61 anonim ***** válasza:

Szerintem #28-as nagyon jól számolta a dolgokat, nem nagyított. Lehet ennél szűkösebben is élni, hogy ha pl. ne mész nyaralni. Már is bentebb vagy havi 40-50 eft-al. Vagy, ha csak a Balatonra ugrasz le 2 hosszú hétvégére, akkor feleződik a nyaralási költség. Lehet tömegközlekedni is, de akkor 1-2 órával rövidebb lesz minden napod, ami gyerek, munka mellett nem kevés. Lehet úgy is csinálni hogy nem költesz a lakáson kívüli kikapcsolódásra egy ft-ot sem, de úgy gondolom hogy nem azon a pár 10 eft-on kellene spórolni. Nem vagyunk rabszolgák, ennyi jár...

Az üzemanyag külön téma, belevonhatnánk a városi használatban benzin vs. dízel autó vitát is. Amíg egy kisebb dízel elszaladgál 5-6 literrel, egy szívó benzines 8-10 literrel, vagy fölötte, evidens hogy olcsóbb a dízel. Viszont ha azt nézed hogy egyik napról a másikra megreccsenhet a dízelben a turbó, egr, nagynyomású rendszer, már is fele annyi volt a benzines autód éves költsége. Én nem egészen 10km-re jártam dolgozni a városon belül egy 1,8-as szívó benzines autóval, csak a munkába járásra elment havi 40 eft úgy, hogy ~30-40 ft-al olcsóbb volt a benzin. Jelenleg ~3000 km-t megyek egy hónapban, és 120 eft az üzemanyagom (a munkáltatóm állja értelem szerűen). Talán akkor úszod meg a 2500 km-t 60 eft-ból, ha 90-100-as tempóval mész egy nagyon jó állapotú dízel autóval (amire szintén össze kellett valamikor kaparnod pár millió ft-ot).

A kaján is lehet spórolni, de úgy gondolom egy átlagos életszínvonalon megengedheti magának az ember a napi 2 főtt, hús vagy/és zöldség tartalmú étkezést (amit saját maga készít el értelem szerűen). Így a napi 2 eft/fő teljesen reális, gyerekeknek fele annyi.

Ruhára én is 30-60 eft-ot költök maximum egy évben, cipővel mindennel, a havi 20eft/főt én is túlzásnak tartom.

A gépeket sem kell olyan sűrűn cserélni, de egyszer azokat is meg kell venni, ami sok 100 eft. Gondolok itt a konyhai gépekre, mosógép, TV, 2-3 laptop, mobiltelefon. Egyszeri beruházás de ez is több millió ft. Mondom ezt úgy, hogy kb. 5 évente cserélek laptopot, 3-4 évente mobiltelefont.

Persze, meg lehet élni 150-200 eft-ból is. Talán még úgy is hogy szobát bérel az ember. De onnantól kezdve hogy elkezd valaki több pénzt keresni, attól függően hogy mennyire "száll el" az illető, úgy is többet fog költeni. Viszont ez a havi 200 eft annyira alacsony összeg, hogy mindenhogy kevés, a fővárosban úgy hogy nincs egy tehermentes ingatlanod, valóban nem sok mindenre elég. A langyos vízben tengődéshez tökéletes.

2018. dec. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!