Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Átlagfizetésből hogy tudnak...

Átlagfizetésből hogy tudnak egyesek "mindent" kifizetni?

Figyelt kérdés

Az mi miatt van hogy sokan külföldre mennek mert úgymond nem tudnak megélni, de sok ember van aki látszólag minimál-, vagy átlagbérért dolgozva úgy tűnik "mindent" meg tudnak valósítani a "rossz" magyar fizetésből is?


Tehát lakást vesznek, házat építenek, autót, mindent meg tudnak adni a gyerekeiknek, nyaralni járnak stb.


Vagy azért őket a szélesebb értelemben vett család, rokonok is támogatják? Szülők, nagyszülők?


De ezt nyilván a kívülállók nem tudják, mert ők csak azt látják hogy egy adott munkahelyen dolgoznak ahol tudható mennyi a fizetés.



2018. dec. 5. 10:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Van aki a minimalból megėl, úgy, hogy csakis azt veszi ami fontos. Másra nem jut.

Van aki havi 500 at is eltapsol minden szarra ės panadzkodik.

2018. dec. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%

Lakás: lehet évekig gyűjtögetni, majd utána lakást venni, esetleg örökölhet is az ember. Átlag fizetésből simán megoldható.

Autó: átlagfizetésből simán fent lehet tartani egy városi autót. Egy átlagos 8 éves kocsi simán megvan 1 millióból, amit szintén össze lehet gyűteni, vagy hitelt felvenni.

Gyerekek: csomó állami támogatás jár a gyerekek után, azon kívül 10 emberből 9 inkább a gyerekére fordítja a pénzt, mint magára, még akkor is ha kevés van.

Nyaralás: árban óriási különbségek vannak. Nem mindegy, hogy a Balatonra mégy egy hétre vagy Hawaii-ra. Vannak olcsó helyek, egy 1 hetes nyaralás 2 főnek simán kijöhet 150 ezerből is.


Ergo: aki jól gazdálkodik, nem szórja a pénzt baromságokra, az ki tud jönni az átlagfizuból.

2018. dec. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%
Biztos vannak akiket támogatnak, emellett ha 2 keresőnek van havi 350-400k ft jövedelme, abból tud venni ezt-azt, tud hitelt felvenni, amiből tud venni nagyobb értékű dolgokat, utazhat. Vannak állami támogatások, cafetériák stb, ha nem hülye vki, akkor tud magára költeni.
2018. dec. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
95%

Nekünk a feleségemmel átlagfizetésünk van. 30 éves korunk után hitelre, csokkal szeretnénk használt lakást venni vidéken, de csak 2 gyereket vállalunk be, tehát sokat nem ér (újat építeni esély sem lenne, csak a 3 kis adókedvezménnyel, de nem vagyunk tenyészállatok). Saját autónk van, szuper, de 10+ éves.

Nyaralni néhány évente jutunk el, amúgy alapból jól élünk, normálisan kajálunk, szórakozunk, megtakarításunk is van bő 100 rongy körül havonta.


Hogyha másnak viszont nem felel meg ez az élet, ha nem gyerekhez akarja kötni a lakhatást 30+ évesen, ha nem 20-30 év eladósodással akar házat venni, ha nem elég neki 3 évente lejutni horvátországba otthonról vitt konzervekkel, azt 200%-ig megértem.

Átlagfizetésből nem építesz házat, hanem építtetsz egyet a bankkal és az állammal, aztán fizeted nagyon-nagyon sokáig. Persze ez senki homlokára nincs ráírva.

2018. dec. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
88%

"Hogyha másnak viszont nem felel meg ez az élet, ha nem gyerekhez akarja kötni a lakhatást 30+ évesen, ha nem 20-30 év eladósodással akar házat venni, ha nem elég neki 3 évente lejutni horvátországba otthonról vitt konzervekkel, azt 200%-ig megértem."


Na pont ezaz. Én is 35 évesen úgy vagyok, hogy jó fizetésem van, 11 éves autóm és tudtam egy panellakást venni úgy, hogy "csak" 15 évig kell fizetnem. Évente 1 hét nyaralás nekem muszáj, különben megőrülnék a munkában és akkor már normálisan nyaralok, a konzervkajás nyaralás elég volt huszonéves korom elején, mikor még nem volt pénzem.

Gyerek meg nem lesz, mert nem lenne sem elég időnk, sem elég pénzünk, hogy ne szenvedjen semmiből se hiányt.

2018. dec. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%
Lakás-, ház-, autóvásárlás általában hitel. Ha azt vesszük, hogy mondjuk mindössze csak nettó 200.000 forintot tud megkeresni két fő egy háztartásban, az már 400.000 forint, ebbe ha nem is teljesen simán, de belefér egy akár 6-7 milliós új autó hitele is, illetve egy hosszabb futamidejű lakáshitel is.
2018. dec. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%

Más a fontossági sorrend, az értékrend és úgy alapvetően a teljes életvitel. Ezt a saját példámon látom legjobban. Az ember mindig többet akar, belénk van kódolva, 3 éve a fizetésem harmadából is megéltem valahogy egyedül, ma már nem tudom hogy.

Általában átlag bérből párosan boldogulnak az emberek, amikor már azért jut is marad is, hiszen csak egy albérletet kell fenntartani közösen, csak egyszer kell főzni, ami szinte mindegy, hogy egy vagy két főre történik és stb. Így már jelentősen könnyebb egy önerőt is összerakni és a havi törlesztőket is, illetve az előtörlesztésre szánt összeget is (ha gondol erre egyáltalán valaki).

2018. dec. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
23%

Nem mindegy, hogy mi a minden. Rajtunk menyassonyommal inkább azt szokták számon kérni, hogy miért nem költünk bizonyos dolgokra. 1.6 millió körül van a kettőnk nettója, ennek ellenére nincs autónk, egy kis panelban lakunk, nyaraláskor hátizsákozunk és mindenféle nepáli vendégházakban alszunk ötcsillag helyett. Nekünk csak az élmények számítanak, minden más felesleges pénzszórás. És nem abban az értelemben, hogy ezen most spórolgatnánk, hanem egyszerűen nem érdekel minket. Van egy komfortos ingatlanunk, a BKV elvisz, ahova kell, éjszaka is, egy új cipő meg nem boldogít.


Házat akkor sem vennék, ha 100 milliót keresnék havonta, az adódó tennivalók kimondottan taszítanak. Gyerekeket meg aztán főleg nem akarok.


Kinek mi.

2018. dec. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#8:

Hát, ez számomra is furcsa. Mert az érthető, hogy mindenféle távoli országba mentek nyaralni és hátizsákoztok, mert az élmény, amit nem vehet el senki az embertől. Az is oké, hogy kerülitek a fölösleges pénzszórást, meg a mindig új cipőt/telefont/TV-t/stb.

De hogy havi másfél millióval miért panellakás és BKV? Mi is panelban lakunk, de azért, mert egyelőre nem engedhetjük meg magunknak a kertes házat.

Ellenben a ti jövedelmetekkel max 3 év alatt kifizetnétek egy vadiúj házat. Oké, nekem is meg lett mondva, hogy ha kertes ház lesz, akkor a teendőim is megszaporodnak, de őszintén: másfél milliós fizetésből már nem nagy dolog fogadni egy kertészt/gondnokot, aki elintézi az ilyesmit...

2018. dec. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

@9 Mondom, kinek mi. Engem jobban idegesít a dugóban állás, mint az, hogy néha gajdol valaki a buszon. Amit meg kocsira költenék, sokkal inkább költöm további utazásra vagy parkoltatom simán valami befektetésben, esetleg elmegyek valami igazán jó étterembe.


Nekem többet ér az, hogy fél órára van minden, mint az, hogy saját, kerítéssel körbevett ingatlanom legyen. Ha költözöm bárhova, az csak egy még belvárosibb lakás lesz, csökkentendő az ingázással töltött időt. Semmi másért nem kéne nagyobb lakhely, mint azért, mert a könyvtáram kezdi kinőni a lakást, az egész könyvszekrények és polcok labirintusa, de ez sem érdekel különösebben.


Vezetni kimondottan utálok, autót először akkor fogok venni, ha lesz normális önvezető kocsi, amiben munkába menet tudok olvasni vagy filmezni. Minden további pénz arra megy, hogy mielőbb nyugdíjba tudjak vonulni, lehetőleg 45 éves korom előtt és az év októbertől áprilisig tartó időszakát egy olcsó, trópusi országban tölthessem.


Nekem tényleg minden az élményekről szól. Arra fogok emlékezni, hogy olvastam a Lolitát, meg arra is, hogy láttam a Taj Mahalt, de arra nem, hogy milyen kocsim volt 2014-ben. Nekem ez a zsinórmérték pénzköltésnél.

2018. dec. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!