Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megéri tanárnak tanulni?

Megéri tanárnak tanulni?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék tanár lenni, de ahhoz emeltet kéne csinálnom valamiből.

5 év a tanári képzés, de úgy hallottam, hogy nagyon keveset keresnek. Megéri hajtani az álmaim, vagy keresnem kéne mást?


2018. dec. 10. 11:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%
Ha tényleg ez érdekel, és jó is vagy benne, akkor lehetsz magántanár, vagy fizetős iskolában tanár. És akkor jól fogsz keresni.
2018. dec. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
60%
Hát nem tudom ez a keveset keresnek ez relatív. Nem keresnek olyan rosszul. A kezdők valóban nem kapnak túl jó fizetést, de más sem a közszférában és nekik csak 32 órát kell bent lenni 40-et elszámolnak és a 32-ből jó ha van 15-16 tanóra, a többit csak bent kellene lenni amit senki nem tart számon, tehát kvázi akkor jönnek mennek amikor kedvük tartja. Nyáron hosszú szabi, folyamatos szünetek, hétvégén fixen nincs munka, se túlóra se semmi. Kevés az a 130 nettó, de bevállal egy két apróságot osztályfőnökség meg ilyenek akkor felkúszik 150-160-ra is. Ami szerintem egész jó figyelembe véve hogy máshol folyamatos 12 órázással fizetnek ennyit. Meg ez idővel növekedni fog, tehát ha kicsit kitartó vagy akkor egész jól keresel majd.
2018. dec. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%
Anyagilag biztosan nem, de az élet nem csak a pénzről szól, ha ez tesz boldoggá, ebben teljesedsz ki akkor megéri
2018. dec. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%
anyagilag nem, de a tényleges munkaóra nagyon kevés
2018. dec. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
87%

Rövid válasz: NEM


Hosszú válasz: Anyagilag nincsenek megbecsülve a pedagógusok. Szinte lehetetlen normális tanári pozíciót kapni állami iskolában, mert vagy helyettesítőként vesznek fel pár hónapra (max egy tanévre), vagy mehetsz állandóra Mucsajröcsögére, ahol a tanulók 80%-a C kategóriás. Az összes fegyelmezési eszközt kivették a tanár kezéből, se kiküldeni, se plusz feladattal büntetni, se a többiektől elkülöníteni nem lehet a hülyegyereket. Plusz mindenről (a felvételről, a szerződs hosszáról, stb) fent döntenek, mert az igazgatók kezéből is kivettek mindent. Aki hivatásként űzi és szívesen csinálja, az tud boldogulni és egy idő után a fizu sem annyira rossz, de ha meg akarsz élni normálisan és nem büdös C-kkel akarsz foglalkozni, akiknek eszük ágában sincs tanulni, akkor inkább keress más szakmát.

Esetleg magántanárként vagy nyelvtanárként nyelviskolában még boldogulhatsz, de ennyi.

Két közeli rokonom is pedagógusnak tanult, egyikük sem a szakmában dolgozik, mert belátták, hogy hiába szeretnék, sem anyagilag sem erkölcsileg nem éri meg.

2018. dec. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
88%

Nyelvtanár vagyok. Rövid ideig dolgoztam közoktatásban, aztán mondtam, hogy köszönöm, nem. Nem csak a fizetéssel volt gond. Eleve úgy vettek fel, hogy tanéves szerződéssel, tehát nyáron nincs fizetés. Oké, lehet mondani, hogy jogos, hiszen akkor nem dolgozok, viszont számlákat fizetni, megélni nyáron is kell, de semmi kedvem nyári, alkalmi munkákat vállalgatni. Az órarend borzasztó volt, volt hogy első óra, aztán 2 óra semmi, majd még 2 óra, de utána még maradj ott 2 órát, mert értekezlet. Tehát ott vagy egész nap, de fizetést csak 3 órára kapsz. Nem taníthatsz úgy, ahogy akarsz (ami a magánban bevállt), hanem majd ők megmondják, hogy a könyvben hol kell tartani. Ha próbálod a diákokat lelkesíteni, dalokkal, játékokkal, quizekkel, akkor lecsesznek, hogy túl hangosak vagytok. A gyerek szarik a tanulásra, de a szülő téged hibáztat. Fegyelmezésre semmi eszköz, a diákoknak csak jogaik vannak.


Évek óta csak magántanárként dolgozok, sokkal több pénz, problémamentes élet, lelkes tanulók.

2018. dec. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Tanár vagyok. A fizetésért sajnos nem éri meg tanárnak lenni (mondhatni, hogy csak a mazochisták mennek tanárnak).

Ez a 19 tanévem és az osztályfőnöki pótlékkal 264 ezer a nettóm egy állami gimnáziumban. Cafetéria és Erzsébet utalvány nincs. Ezért fizetéskiegészítésképp magánórákat adok. (erről most nem írnék, hogy mennyit keresek ebből). Évente járok emelt szinten vizsgáztatni amiből bejön egy kis pénz. A nyári szünetben pótvizsgára készítek fel.

Nekem szerencsém van, mert egy elit gimiben tanítok ahol nincs nagyon probléma a gyerekekkel.

8. kerület egyes iskoláiba soha nem mennék el tanítani, mert más a gyerekanyag.

2018. dec. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

sajnos nem ...

ez a 3. évem és keresem a további lehetőségeket...

az hogy kezdőként 16-17 órát kell bent lenni tanítani, baromság.... nagyon sok időt vesz igénybe ez a pálya, ha az ember jól akarja csinálni.

Kezdőként egyetemi végezttséggel 130 000 a fizetésem, most fogok majd ugrani talán egy 20-assal...

2018. dec. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
De nekem ez az álmom, es kulon orakat is adnek.
2018. dec. 12. 16:22
 10/12 anonim ***** válasza:

#8

Hagyjuk már a baromságot. A mai tanári gárda nem kicsit lezüllött ez nagyon jól látszik az eredményeken is. Semmi energiát nem fektetnek bele abba hogy a hivatásukat alapszinten is elvégezzék, csak a markukat tartják.

2018. dec. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!