Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mire döntenétek a helyemben?...

Anndi kérdése:

Mire döntenétek a helyemben? A munkahelyem 500 méterre található a házunktól, de utálom a munkakörömet, - mert- nem az lett, amiben megegyeztünk az igazgatóval.

Figyelt kérdés
Utálom a légkört, becsapottnak, kijátszottnak érzem a kialakult helyzetet. Lehet, hogy elmehetnék a főiskolai, ill folyamatban lévő egyetemi tanulmányaimnak megfelelő állásra, de az 90 km az otthonomtól, és kevesebbet keresnék pár 10 ezerrel. De még így is elegendőt. Utazási költségtéritéshez hozzájárulnának, és 3 vagy 4 napot kellene bejárni a teljes munkaidő ellenére (pedagógus munkakör). Van két kisgyermekem, a kisebbik 5 éves. Fél 7-kor indulnék munkába, autóval, ami fiatal, megbízható, dízel. A férjem nem váltana a helyemben, de segítene, ha ezt választom.

#munkába járás #távoli munkahely
2018. dec. 27. 08:20
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
89%
Dolgoztam én is olyan helyen, ami 150 méterre volt. Megfizethetetlen. Akár miért, még wc-re is haza tudtam jönni.
2018. dec. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
85%
Van az a pénz, amiért az ember elviseli a rossz munkát is. Főleg úgy, hogy ott többet keres, mint a másik opcióban. Az meg, hogy pár perc alatt ingyen beérsz dolgozni, újabb súlyos tízezreket hagy a zsebedben. Ne pattogj, nem a munkaköröd megnevezése vagy az elvégzendő feladatok számítanak, mert azért nem kapsz semmit a boltban. A fizetésedért viszont igen, ráadásul a családoddal is többet tudsz lenni.
2018. dec. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom milyen az az iskola amelyik Téged teljes állásban heti 3 vagy 4 napban alkalmazna. Ezt állami intézményben nem nagyon fogják megengedni.


A helyedben írásbeli nyilatkozatot kérnék hogy nem kell heti 5 napot bejárnod dolgozni (gyanítom nem fogod megkapni) mielőtt beadod a flmondásodat a jelenlegi munkahelyeden.


Javaslom nézelődj állások után a lakóhlyedhez közelebb és nem feltétlenül csak a tanári pályában gongolkodj!

2018. dec. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
59%

HÜLYE VAGY, HA VÁLTASZ!


A távolság, a gyerek, a benzinárak, ráadásul, ha elromlik a kocsi vagy lefagy az út?


Maradj, és üdv a valódi világban! A munkavállaló élete xopás!

2018. dec. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
81%

Én elvállalnám.

Hisz nem azért tanultál tanárnak.3*8 nap az nem vészes, 4 szabadnapod lesz. Mennyi a fizu?

2018. dec. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Jelenlegi besorolás ofő pótlék nélkül 290 bruttó körül lenne...
2018. dec. 27. 11:54
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Még ebben a felállásban is havi 2500 Ft körül van csak az utazás, meg még a 10000-rel kevesebb fizetés - ezt értelmes ember nem vállalja be, akkor már jobban jársz anyagilag, ha nem dolgozol!
2018. dec. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Én 1 hetet bírtam “idegenben”, mire végre szóltak, hogy helyben is van munka. A helybeli sajna br. 60.000-rel kevesebb, de két kicsi gyermek mellett még mindig ez a jobbik felállás.
2018. dec. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
És meddig garantálnák neked a heti 3-szor bejárást? Én pár éve a munkám mellett elvállaltam heti 10 órát egy iskolában. Kezdetben heti 3-szor jártam be, letanítottam az óráimat, és minden rendben volt. Majd kitalálták, hogy heti 12 órára kellek, és akkor alkalmaznak részmunkaidőben, és nem óraadóként. Az egész iskola órarendjét átalakították, minden nap be kellett mennem, de volt, hogy első órám volt, majd órákig semmi, végül 6.-7. óra, tehát elment az egész napom. Vagy 1.-4. óra, de délután kötelező értekezlet, 8-5-ig bent voltam 4 óra munkáért. Diáknap, egész napos program, amin ott kellett lennem, holott aznap csak 2 órám lett volna. Szóval a végén ráfizetés volt, mert a magán, céges óráimat sokszor le kellett mondani.
2018. dec. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

A lányom dolgozik így, ugyan ö csak 35 km-t utazik, hivatalosan fél napot dolgozik, azaz legkésöbb kettökor végez(ne).

Ennek ellenére gyakorlatilag nincs olyan nap, amikor 6 elött elszabadul, mert megbeszélés van - akkor, amikor a többiek is végeztek, azaz ott kell maradni, továbbkepzés (ugyanaz), helyettesítés, stb - szóval hiába van papíron otthon 3 körül, a gyakorlat egész más.

Neki azért éri meg, mert közelebb nincs iskola, de neked szerintem igencsak nagy butaság lenne ebbe belevágni.

2018. dec. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!