Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha mostani bérem minbér...

Ha mostani bérem minbér feletti de 19ben az emelés miatt már minbér alatti lesz, akkor a cégnek muszáj emelni?

Figyelt kérdés

2018-ban br 138E a minbér, mivel én br 142E-t keresek így minbér felett vagyok.

Megszületett a döntés kormányszinten is, br 149E lesz a minbér, de akkor már az én bérem alatta lesz.

De alatta meg nem lehet mert teljes munkaidőben minbér alatt nem kereshetek.

Vagyis a cégnek muszáj lesz emelni 19.01.01-el? És persze új szerződést is köteles adni mert a mostaniban a mostani minbér szerepel és az még a mai nap lehet érvényben holnaptól nem?


2018. dec. 31. 10:40
1 2 3
 1/21 Koplárovics Béci ***** válasza:
88%
Nem kell teljesen új szerződést adnia, legfeljebb módosítást, ami a fizetés változását tartalmazza. Ha 8 órás munkaviszony, akkor köteles lesz legalább 149e-re emelni.
2018. dec. 31. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Na azért kérdezem mert én is úgy gondolnák hogy köteles emelni de a főnök már korábban többször kijelentette hogy őt nem érdekli mennyi lesz az emelés (akkor még nem is votl tudható ) mert ő nem emel semmit.


Ezt megteheti? és teljes időben foglalkoztat majd 142-ért? Minbér alatt?

2018. dec. 31. 11:28
 3/21 anonim ***** válasza:
64%
Nem teheti meg.
2018. dec. 31. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 Koplárovics Béci ***** válasza:
90%
Ja, ha Balázs vagy, akkor megtehet bármit.
2018. dec. 31. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
79%
Balázs, mivel a munkáltató bármit megtehet, ezért akár joga van csökkenteni is a fizetésedet, amennyiben a cég pénzhiányban szenved!
2018. dec. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

"a munkáltató bármit megtehet"


Ez így van. Bármit. Akármit. És akinek kell az állása mit tehet? KUssol.

Akinek nem kell az ugrálhat beszólhat aztán repül, de ha van más hely akkro semmi baj.

De ha nincs akkor kussolni kell.

2018. dec. 31. 12:38
 7/21 anonim ***** válasza:
95%

Nálunk tegnap a főnök teljesen összeomlott!


Képzeljétek el, ott álltunk a gyár udvarán olajosan, izzadtan a 16 óra munka után engedélyezett 2 perces pihenő alatt, ekkor láttuk, hogy ott zokog a tavaly részletre vett Aston Martinja motorháztetejére borulva. Kérdeztük, hogy hát, fönök, mifasz? Mer így szoktuk, mondjuk máskor ilyenkor a kisfőnök el is zavar minket rögtön a korbáccsal.


Most semmi ilyen, mondta, hogy hát, Józsikám, vagy töktudja mán hogy hínak (hehe nagy spíler az öreg, viccöl ám csak, tudjuk) egész nap ott ültem a tévé előtt, még szrni se mentem ki. Hogy mikor mondják be.


Mondjuk, hát, miszart? Mer mink ott a sújtólégkazán mellett se látunk se hallunk egész nap, mondjuk nehéz is lenne, 60 fokba ott duhog az a szr, jó is hogy már mind rég megsüketültünk. Most is ordíbálnia kellett velünk, pedig kint voltunk az udvaron. A zokogás közbe. Na.


Szal mongya, hogy hát a minimált.

Merőneki mosmá kampec, az asszonya elébb ki akart ugrani az 57. emeletről, aztánmeg a kútba akarta ölni magát, csak rájött, hogy nincs kút, utána sipítozott eszelősen (miközbe a kötélről rángatta le a főnök) hogy jajeztkellettmegérnem, jaj, én beadom a luívütónt meg a rolexet mind a zaciba, nembajapukám, 40 évet lehúztunk egymással, megsegít a jóisten.


Álltunk, mondom, hallgattuk. Mondjuk a kisfűrer már ott toporgott mögöttünk az ostorral, hogy már rég lejárt a két perc, de látta ő is, hogy a főnökkel beszélünk, nem mert ütni. Mert hátha őt találja el.


Na, annyi elég hozzá, hogy végül a Fecó (ő itten a szószóló nálunk) aszonta hogy én ilyen gecógázt még nem bsztam, ideskubi, nebőgéjjé főnök, zsebbe visszaperkálunk negyvenet oszt jó lesz.


Merilyen a kollektíva nálunk! Ha jön a szügség, közel a segíccség. Ott a klotyó. Ha kiengednek.

Naszóval, a főnök odáig volt. Aszonta, kezet is rázna mindőnkkel, de elkapott valami leprarossebbszást, nem akar itt megfertőzni. Odaszólt a kisfűrernek, hogy na, ma 5 perccel előbb engedd ki őket. Aztán elhajtott, csak úgy füstölt a beton.


Aznap mindenki puliszkát evett otthon örömébe, alig bírtuk megenni míg jött a busz hogy visszavigyen a mai műszakba.

2018. dec. 31. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Hú ez jó volt! :)))

Még esetleg beleirhattad volna a történetbe, hogy 16 órában dolgoznak ténylegesen de 4 órában bejelentve. :))

2018. dec. 31. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
64%
Az nem vót, de az mondjuk igen, hogy azt annak a 7 percnek a hetvenszeresét csak levonták az időnkből amennyivel a szünetet túlpofáztuk. Mert rendnek azé lenni kell! :)
2018. dec. 31. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
41%

"És akinek kell az állása mit tehet? KUssol."


Kussolsz kérdező?

2018. dec. 31. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!