Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Aki azon aggódik egy vagy két...

Aki azon aggódik egy vagy két számjegyű béremelése lesz jövőre az mit szólna olyan helyhez ahol évek óta konstans NULLA az emelés?

Figyelt kérdés

Ismerősöm az őrületbe kerget azzal hogy azon nyifog, a cége még nem jelentette be a 19-es emelés mértékét. Lesz emelés az biztos, de egy vagy két számjegyű ezt még nem tudni.

És őszerinte ez elfogadhatatlan.


Vajon az ilyen emberek mit szólnának az én helyemhez? Nálunk ilyen kérdés fel se merül, évek óta pont ugyanannyi az emelés. A nagy nulla.


Az ilyne helyhez mit szólna az aki a béremelés mértéke miatt nyafog?


2018. dec. 29. 10:06
1 2
 1/18 Koplárovics Béci ***** válasza:
82%
Ha Balázs lennék, akkor nem aggódnék, sőt örülnék, hogy fát vágnak a hátamon.
2018. dec. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Szóval kb úgy látod aki ilyen helyen van az meg is érdemli?



mert azért nem kevesen dolgoznak ilyen hely(eken) sőt nagyon sokan körömrágva várják a bejelentés a 19-es minbér emelésről is.

Mert az se mindegy hogy br 138 a minbér vagy br 145 (állítólag annyi lesz)

2018. dec. 29. 10:08
 3/18 TR75 ***** válasza:

Nem mindegy, hogy amúgy mennyi a fizetésed. Ha idén minimálbér (garantált bérminimum) fölött kerestél mondjuk 30%-kal, akkor nyilván nem biztos, hogy kapsz emelést.

A béremelés a minimálbérre vonatkozik, azt kötelező megadni, ha fölötte keresel, akkor csak adható.

Szóval nem mindegy, mennyi a fizetésed.

2018. dec. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Ne izgulj kérdező! Előbb-utóbb a minimálbér beéri az ottani fizetést és onnantól emelésre vannak kényszerítve. Remélem most örülsz!
2018. dec. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Munkaügyis troll 228 ezredik ilyen kérdése.

Már 2017 végén is ezen puffogtál, hogy nem adják meg a minimálbér emelést sem.

Amúgy nincs egy kis tudathasadásod? :D "Ismerősöm az őrületbe kerget"

2018. dec. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

"Előbb-utóbb a minimálbér beéri az ottani fizetést és onnantól emelésre vannak kényszerítve.“


Ezt már én is többször felvetettem itt is és a cégnél is a főnöknek hogy amikor azt mondja nem emel semmit, mit fog tenni ha a minbér beéri az itteni bért és az alá kerül-akkor csak emelni lesz kénytelen???

De letrolloztak.

És voltaképp igazuk van, mert akkor a cég áttesz majd 8 órából 6 órába papíron és ezzel kivédi az emelést.

Ez lesz ezt én most előre írásba adom, de erre is le leszek trollozva.

Pedig ez lesz.

2018. dec. 29. 10:34
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Attól, mert neked nagyon szar, még méltatlankodhat a saját helyzete miatt az, akinek kicsit szar.

Amikor az étteremben ízetlen ételt szolgálnak fel, neked sem az jut eszedbe, hogy mit szólnának ehhez az etióp kisgyerekek, akik éhen halnak otthon. Minden relatív...

2018. dec. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
50%
Balázska, tegnap vagy tegnapelőtt még úgy volt, hogy csak január 20-áig dolgozol ott. Akkor meg nem mindegy?
2018. dec. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Na, csak megvan:

https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-f..

Amúgy meg aki az egy vagy két számjegyen őrlődik, az ilyen helyhez nem szól semmit. A közelébe sem megy, mert jobb helyen dolgozik.

2018. dec. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 TappancsMancs ***** válasza:
14%

Kicsit eltérek a kérdéstől. Ez a hány számjegyű kicsit zavaros megfogalmazásnak tűnik, persze tudom használják a sajtóban is, hogy ennyi meg annyi számjegyű béremelés. Gyakorlatilag a valamennyi számjegyű az valamennyi helyi értéket jelent, így egy bankszámla vagy telefonszám adott számjegyű.


Ha fizetés egy számjegyű emeléséről beszélünk az egy 100 000 Ft-os fizetés esetén 1 000 000 Ft-ra emelést jelentene.


Elég ködös az értelmezése ennek az akármennyi számjegyű béremelésnek, még akkor is ha egy 100 000 Ft-os fizetésnél mondjuk 5 számjegyű béremelésről beszélünk, az is tág határok között mozoghat a 10 000 Ft-tól egész a 90 000 Ft-ig. Nekem ködös a megfogalmazás.


Bocsi a félig off válaszért.

2018. dec. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!