Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha próbaidőben vagyok és...

Ha próbaidőben vagyok és felmondok másnap már nem is kell bemennem? Vagy hogy van a szabály? (első munkahelyem - HR szakma)

Figyelt kérdés
2019. jan. 10. 18:35
1 2
 11/19 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Igen ez nekem is meglepő, én is ha olyan területen helyezkednék el amit alig ismerek, minimum, hogy beleásnám magamat ezerrel. Tényleg nem tudom ezt kedves kérdező, hogyan gondoltad? Nem tudom a két hét alatt miket kellett csinálnod, de ennyit még sok "sima" munkavállaló is tud erről.


Tényleg ügyesen beetted oda magadat ha se ismereted, se végzettséged nincs a HR szakmára. :)


A többit már megírták.

2019. jan. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
80%
Jobb is a cégnek ha egy ilyen HRes felmond. Jobban jár
2019. jan. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Nyugalom, csak kamu kérdés, néha belezavarodnak a saját hülyeségükbe. A probléma természetesen nem létezik a valóságban. Legközelebb majd az fogják megkérdezni, hogy reggel 8 órakor hány óra van? :))))
2019. jan. 10. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Nyugi, a hr-esek legtöbbje hülye. Vissza akartam menni szülés után 20 hónappal dolgozni és azzal kezdte, hogy le kell mondanom a gyedről :DDD

Mondom, ez nem éppen így van.

Ja meg töltsek ki jelentkezési lapot, ha vissza akarok kerülni sorra. (Igen, sori munkás vagyok, de nem szégyellem, szeretem, mert jófejek a kollégák.)

Aztán azzal folytatta, hogy elmegy megkérdezni valakit :DDD

Ennyi erővel én is ülhetnék a székében :DD

2019. jan. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 TappancsMancs ***** válasza:
100%

:D Egyébként ez kb olyan, mintha egy tűzoltó megkérdezné, hogy kell használni egy poroltót, vagy egy orvos, hogy hogyan kell a fecskendőbe betölteni az ampullát. Nonszensz. :D


Nem gúny kérdező, csak viccelődök és sok sikert a másik munkahelyen!

2019. jan. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kedves és jóindulatú válaszokat!


A kötekedőknek: tényleg annyira hihetetlen, hogy nem a szakmámban kaptam helyet első munkahelyemként? Szerintem ez manapság nagyon is gyakori.


És valóban, a Munka törvénykönyvét bizonyos idő után ismerni kell, de mint mondtam ez az első munkahelyem, abból is két hét telt el, amikor nem hogy a törvényeket, de még az épületet sem ismerheted ki teljesen, ez 10 munkanap... Na mindegy kár itt a szóf**sás, köszönöm még egyszer a segítő szándékúakat!

2019. jan. 12. 09:31
 17/19 anonim ***** válasza:

Nem kell megsértõdni,biztos van olyan szakma amiben nagyon jó lennél.

Amugy minden szakmat be lehet tanulni, a Hrs szakmat is.

2019. jan. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 TappancsMancs ***** válasza:
Én sem sértegetésnek szántam, csak nagyon meglepett.
2019. jan. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Nos, kérdező, látom, még mindig nem érted, miért kaptál ilyen válaszokat és hidd el, a megdöbbenésünk miatt kaptál "ekéző" válaszokat. Még mindig nem érted, hogy HR-es-ként, ha első munkahelyed is, ismerned kellene a munkajogokat (MÁR MUNKÁBA ÁLLÁS ELŐTT!!)

Nem lehet azzal takarózni, hogy ez az első munkahelyem.

Jól írta valaki, hogy ez kb. olyan, mintha a műtét közben megkérdezné az orvos, hogy mit csináljon a szikével vagy a kőműves rácsodálkozna a téglára, hogy az mire való?


Íme a Gyakori kérdésekről egy kérdés, hogy milyen feltételeknek kell megfelelnie egy HR-snek (elvileg):

https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-f..


Különösen kiemelném az első választ, mely tűpontos:


"Human Resource angol szó rövidítése. Jelentése: humán erőforrás.

Munkaerő toborzással, kiválasztással, képzési rendszer kidolgozásával, juttatási rendszerekkel, munkakörök megtervezésével, nyilvántartások vezetésével foglalkozik a cégen belül.


De el lehet vele helyezkedni fejvadász cégeknél is. Ahol megbízás alapján kell a megbízó számára a legmegfelelőbb munkaerőt megtalálni az adott pozícióra.


Felsőfokú végzettség, minimum egy nyelv középfokú, de inkább felsőfokú használata (angol vagy német).


Munkajogi ismeretek, kiváló MS Office használat, határozott személyiség szükséges hozzá."


MUNKAJOGI ISMERETEK!!


Bevallom, nem igazán hittem el, hogy igaz, amikor itt ekézik a Gyakorin a HR-eseket, hogy olyan emberek vesznek, ill. nem vesznek fel cégekhez HR-esként embereket, akinek semmi rálátása nincs arra a szakmára, amire válogat - de most már értem, miről beszéltek.


Végezetül: ez sajnos nem csak a Te hibád (annyiban igen, hogy legalább a céget és a munkajogot kellett volna tanulmányoznod előtte), hanem azé is, aki felvett Téged erre a pozícióra, illetve, mivel több helyről is hallottam ilyen panaszt, azt gondolom, hogy ez már inkább rendszerhiba :-(

2019. jan. 14. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!