Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés

A kérdés

Legyek-e tanár?

Ebben az évben érettségizek. Németből most csinálom a c1-es nyelvvizsgát majd emelt érettségit, angolból nyáron a középfokú nyelvvizsgát és középszinten érettségizek.

Szép-nem szép dolog, nekem baromi fontos a jövendőbeli szakmám kiválasztásánál, hogy mennyi lesz a várható bérem. A tanári pálya nagyon érdekel, szeretek emberekkel együtt dolgozni, úgy érzem hogy jó lennék benne. Viszont a bérekkel kapcsolatban elég bizonytalan vagyok. Pl.a töritanárunk egyszer mondta, hogy ő 30 éve tanít és netto 235000 a fizetése. Viszont anyum egyik ismerősének meg nettó 400 körül van, de ő mellette könyveket lektorál, érettségiztet, stb. Szóval aki konkrétan tanár, és ha ez nem túl pofátlan kérés, leírná, hogy mennyi a jövedelme? Külön a tanári, és külön az amit például magánórákkal keres. Hálás lennék érte :)

A kezdő fizetésről azt hallottam, hogy 100-120 között van, de a szüleim azt mondták, hogy ez baromság (bár ők nem tanárok).

Szóval ha valaki tudna erről valamit mondani azt megköszönném :)

jan. 12. 10:51  Privát üzenet  

A válaszok
1 2
5 éve tanítok alsósokat főiskolai diplomával, már írtam portfóliót így nettó 145 ezer a fizum. Amikor kezdtem 120 körül volt.

A válasz 79%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 11/13Időpont jan. 12. 16:55 Privát üzenet
Középiskolában tanítok 5 éve, ped 1ben vagyok. A netto fizum 162.000 ft (msc végzettségű vagyok). Akkor válaszd ezt a pályát, ha hivatásból csinálnád. Én nagyon szeretem, nem is szeretném itthagyni. De megélni nem nagyon lehet belőle. A magán órákkal lehet feljebb tornázni ezt az összeget, nyelvre pedig mindig szükség van.

A válasz 85%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 12/13Időpont jan. 13. 15:04 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Akkor inkább elmegyek pilótának :D

# 13/13Időpont jan. 13. 17:15 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Milyen tanár legyek, jó döntés?
Nem tudom mi legyek, hova menjek továbbtanulni. Mi érné meg jobban?
Mi legyek ha nagy leszek?
Legyek tanár? Melyik szakokra van a legnagyobb kereset?
Mi legyek? Milyen angollal kapcsolatos munkák vannak, amik jobban keresnek, mint egy tanár? Taníthatok itthon úgy, ha leteszem a felsőfokú nyelvvizsgát angolból és vállalok...
Ha óraadó tanár vagyok (leszek), akkor miket, hol hogyan kell majd megfizessek? Ev legyek vagy megbízási szerződés alapján dolgozzak?

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések a Karrier, fizetés rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!