Legyek-e tanár?

Figyelt kérdés

Ebben az évben érettségizek. Németből most csinálom a c1-es nyelvvizsgát majd emelt érettségit, angolból nyáron a középfokú nyelvvizsgát és középszinten érettségizek.

Szép-nem szép dolog, nekem baromi fontos a jövendőbeli szakmám kiválasztásánál, hogy mennyi lesz a várható bérem. A tanári pálya nagyon érdekel, szeretek emberekkel együtt dolgozni, úgy érzem hogy jó lennék benne. Viszont a bérekkel kapcsolatban elég bizonytalan vagyok. Pl.a töritanárunk egyszer mondta, hogy ő 30 éve tanít és netto 235000 a fizetése. Viszont anyum egyik ismerősének meg nettó 400 körül van, de ő mellette könyveket lektorál, érettségiztet, stb. Szóval aki konkrétan tanár, és ha ez nem túl pofátlan kérés, leírná, hogy mennyi a jövedelme? Külön a tanári, és külön az amit például magánórákkal keres. Hálás lennék érte :)


A kezdő fizetésről azt hallottam, hogy 100-120 között van, de a szüleim azt mondták, hogy ez baromság (bár ők nem tanárok).


Szóval ha valaki tudna erről valamit mondani azt megköszönném :)


2019. jan. 12. 10:51
1 2
 1/13 anonim válasza:
29%
Magyarországon ne legyél szerintem, menj ki Németországba és taníts ott angolt alsósoknak (nem tudom ott mennyit keresnek de ha jól tudom ott jobban). De ha itt maradsz de általánosba.
2019. jan. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igem, az kimaradt, hogy középiskolában szeretnék tanítani :)
2019. jan. 12. 10:59
 3/13 anonim ***** válasza:
14%
45-50 éves korodig a minimálbért kapod majd, én 37 vagyok, de évek alapján még mindig a min. alatt vagyok, így kompenzációban kiegészítik br. 195 000Ft-ra.
2019. jan. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
85%
Van bertabla az alapjan kapnak fizetest, az elottem szóló pedig hazudik
2019. jan. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
23%

Nem olyan rossz még a kezdő tanárok fizetése sem és nyilván az sem mindegy, hogy milyen iskolában fogsz tanítani.

Egyébként nyugodtan legyél tanár, de nagyobb értelme van, ha valami olyanra "specializálódsz", amiből kevés van. Pl. kémia, fizika, matematika, stb. Akkor gyakorlatilag bárhol találsz állást és biztos sokkal jobban meg is fizetnek, mint egy magyar tanárt, amivel Dunát lehetne rekeszteni.

Én nem vagyok tanár, nettó 170.000 Ft a fizetésem egy kis vidéki városban, tehát kb. 200 km-re a fővárostól, és nyugi, egy kezdő tanár ettől többet keres.:)

2019. jan. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
37%

"Van bertabla az alapjan kapnak fizetest, az elottem szóló pedig hazudik"---Remek!


Egyetemen vagyok tanszéki mérnök, bértábla szerint az éveket is figyelembe véve br. 154e Ft lenne a fizetésem, ezt egészítik ki br. 195 000-re, de ezek szerint nekem is hazudott a bérpapírom :)

2019. jan. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
41%
Utolsó: ez rendben van, csakhogy az egyetemi oktatók és a közoktatásban dolgozó tanárok bérét teljesen máshogy határozzák meg.
2019. jan. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
41%

Nem vagyok tanár, de az kinézem én is hogy kb 2-3 évig tényleg 200 bruttó a kezdő fizu.

[link]


Az illetménylap az mi pontosan, valaki leírná tömören néhány szóban?

2019. jan. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
80%
Én tanár vagyok. 24 éve a pályán. Amit kézhez kapok az 221.000 nettó. DE ebben bent van a családi adókedvezmény: 33. 000 ft. Vonjátok le, 200 ezer alatt lennék simán. Addig volt elfogadható a fizetés, amíg minden évben emelték, s nekem nem lettek egyetemisták a nagy fiaim. Most átsorolnak Ped II-be, hatalmasat nő a fizetésem (közben kategóriát is lépek, így kb. 240 körülre emelkedik, persze itt is benne az adókedvezmény. A kezdő kollégáim 130 ezer körül keresnek... S ez nem több középiskolában se, meg akármilyen szakod van, akkor se.
2019. jan. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
40%

"Szép-nem szép dolog"

Mi a fa sz, egyértelmű, hogy marha fontos, hogy éhen fogsz-e halni minimálbérért vagy nem.


Ne legyél tanár. Én az vagyok, meg is bántam. A teljesen kezdő fizetés 130ezer nettó. Külföldre nem nagyon kellesz mint tanár, ha nem vagy anyanyelvi, az egyetem nagyon sokáig tart és nincs sok köze a gyakorlati szakmához, inkább keress valami más szakmát. Magánórákkal sokkal jobban lehet keresni, az igaz.

2019. jan. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!