Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi lesz a késedelmi díj...

Mennyi lesz a késedelmi díj ha 8 hónapja nem vittem vissza egy könyvat a könyvtárba?

Figyelt kérdés

2019. jan. 20. 21:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Már ott lesnek lepkehálóval a könyvtáros fogdmegek az ajtó mögött. Mikor bejössz, rádborítanak egy zsákot és visznek a kínzókamrába.
2019. jan. 21. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az attól függ, hogy az adott könyvtár mennyit számol fel naponta egy könyvre (10, esetleg 20 Ft-ot), és mennyire tartják be szigorúan a késedelmi díj beszedését. Tudok olyan könyvtárról, ahol a nagyobb összeg egy részét nem is kérik el.

Kérdezd meg telefonon előre, mennyi pénzt vigyél magaddal. Halogatni nem érdemes, mert csak tovább dagad a tartozás.

2019. jan. 21. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Főiskolán 7 év után közölték, hogy kb félmillió a tartozásom a könyvtárba. Addig diplomát sem kaphatok ,végül megtaláltam a még előkészítőn kölcsönzött könyvet, visszavittem, de nem kértek semmit.
2019. jan. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Menj fel a könyvtár honlapjára, nézd meg a késedelmi díjat, abból ki tudod számolni 8 hónapra.
2019. jan. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Bak Norbert, azért az nyilván a főiskola saját könyvtárja volt.

Egy akármilyen, az intézménytől független könyvtár azért nem így működik, egy ideig várnak meg számolják a késedelmi kamatot, aztán leírják a könyvet elveszettnek, elkészíttetik a könyv másolatát, ennek a költségét meg az addig felgyűlt késedelmi kamatokkal együtt kiadják végrehajtónak behajtásra. Ami egy sima polgári jogi értelemben vett tartozás és sok köze nincs (nem lehet) ahhoz, hogy te hol szerezhetsz diplomát, milyen munkahelyre jelentkezhetsz ésatöbbi.


Mondjuk az meg a másik, hogy ha nekem akár a felsőoktatási intézmény mondta volna, hogy a könyvtáruk felé fennálló tartozásuk miatt nem szerezhetek diplomát, és ezt fent is tartotta volna, úgy mentem volna bíróságra ellenük, mint a huzat. Szerintem téged is csak ijesztgettek :)

2019. jan. 22. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A tanulmányi szabályzatban van benne, hogy nem államvizsgázhat az akinek bármilyen fennálló tartozása van az iskola felé. Gondolom arra utalgattak.
2019. jan. 22. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!