Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hr-eseknél mi ez a "jó önéletr...

Hr-eseknél mi ez a "jó önéletrajz " mánia?

Figyelt kérdés

Az adott területen, ahol dolgozom, 15 éves gyakorlatom van.

A kis buta titkárnő azért utasít el, mert nem az ő kénye-kedve szerint formázom az önéletrajzom?

:-)


2019. jan. 30. 12:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
73%

Igényes munka,sok mindent elárul.

Ezért kell átnézetni karriertanácsadókkal,szerinted én nem ezt csináltam meg olvastam a témában.

Az álláskeresés,karrier 90% soft skillek,EQ meg kommunikáció.

Ez van,énmárkát kell fejlesztened minden ezen múllik aztán a szakmai tudás és nyelvek.

2019. jan. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Mégis én végzem jobban az adott munkát, nem az, aki tapasztalat nélkül egy divatos önéletrajzzal fel van véve.

:-)

2019. jan. 30. 12:36
 3/14 anonim ***** válasza:
50%

Ez nem biztos kérdező.

ÉN is jól végzem szerintem,mert referenciáim vannak.

De tök mindegy soft skillek,EQ is kell sőt nagyon is én márka is,ez van.

SZakmai tudás + nyelv vagy nyelvek + soft skillek(EQ,kommunikáció,én márka,tárgyalás technika,kommunikáció,CV kül alak) + szakmai tapasztalat a legnagyobb cégeknél eltöltve + folyamatos szakmai továbbképzések + célok,ambíciók + törtetés = SIKER

Ez a siker képlete.

2019. jan. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
70%

Ha nem az aktuális igény szerint készíted az önéletrajzot, akkor feltételezhetö, hogy a munkáddal is ilyen maradi vagy, nem az aktuális szinten vannak az ismereteid.

Mellesleg az nem "kis buta titkárnö", hanem az a személy, akinek döntési joga van - azaz jobb lenne, ha nem ennyire lenézö lennél, hanem megpróbálnál haladni a korral és nem a régi tapasztalatoknál lemaradni.

2019. jan. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%

Hülye példa lesz, de ha van két doboz termék, mondjuk kaja, amiről korábban nem tudtál semmit, először látod őket, az összetevőik is lényegében azonosak, akkor melyiket fogod nagyobb valószínűséggel megvenni (pontosabban szerinted melyiket fogják nagyobb valószínűséggel a vevők megvenni):


(1) kis szürke doboz fekete szöveggel a hátulján Comic Sans MS betűtípussal

(2) ételfotóval ellátott, színes, figyelemfelkeltő csomagolás


Nyilván a másodiknak nagyobb keletje lesz a boltok polcain, függetlenül attól, hogy te személy szerint ennek nem tulajdonítasz jelentőséget és függetlenül attól, hogy ugyanazt tudja mindkettő. Akármennyire nem értesz vele egyet, a második sikeresebb lesz.


Természetesen egy önéletrajznál nem *feltétlenül* az a cél, hogy figyelemfelkeltő legyen, de egy HR-es a legtöbb munkakörben úgy megy végig az önéletrajzokon, hogy percenként megnéz 20 darabot, amelyik az első 3 másodpercben nem tetszik meg neki vagy nem kelti fel az érdeklődését, az megy a kukába és többé nem is kerül elő.


Ugyanakkor -- bár én nem vagyok HR-es, de kell alkalmanként elbírálnom önéletrajzot -- nagyon sok minden levonható a külalakból. Találkoztam már olyannal is, aki 25 éve (!) volt a szakmában, mégis egy igénytelen kontár volt, akinél legutóbb egy 22 friss csajszi is jobban, precízebben és igényesebben dolgozott (IT/programozás terület) és ez teljesen nyilvánvaló volt már az önéletrajz külalakjából is.

2019. jan. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
74%
#5 voltam, szóval tisztelt kérdező, szerintem (és sok másik ember szerint, elmondásod alapján elsősorban azok szerint, akik döntenek az esetedben) rosszul látod a dolgokat, nekem kissé a stílusodból is az jön le, hogy kissé öntelt vagy, ami egyébként számomra nem probléma, ha valóban értékes tudás van mögötte -- de azt el is kell tudni adni.
2019. jan. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
53%

Pontosan ahogy 6-os mondja, ha kőkemény tudás és olyan referenciáid vannak akkor te diktálsz,ezt olvasd el,tanulságos a srác.

Ő megteheti igen mert olyan tudása van és tapasztalata.


https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-f..

2019. jan. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
82%

"Mégis én végzem jobban az adott munkát, nem az, aki tapasztalat nélkül egy divatos önéletrajzzal fel van véve."


1. Ezt nem tudhatod

2. Mégse te lettél felvéve, hanem ő.


Akkor ki ért célba? Sajnos ilyen a világ...

2019. jan. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
84%
Tök mindegy, mennyi gyakorlatod van, ha paraszt vagy. Menj és csinálj saját céget, ott senki nem lesz gátja a géniuszodnak.
2019. jan. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
70%

Nem arról van szó, hogy agyon kell cicomázni egy önéletrajzot, de azt gondolom ránézésre sok mindent elmond egy A/4-es papír a gazdájáról, illetve annak igényességéről.

Rosszul vagyok az agyon kanyarított, színes, illatos papíros hülyeségektől. De attól is, ha az ember csak odahányja milyen végzettségei vannak. Jó dolog megtalálni egy arany közepet...

2019. jan. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!