Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mire lehet menni havi 500e Ft...

Mire lehet menni havi 500e Ft nettó fizetésből annak akinek nincs semmilyen családi háttere? Hogy lesz saját lakásom és autóm?

Figyelt kérdés

32 éves vagyok, Budapesten élek és dolgozok. Havi 110e Ft az albérlet, 30-35 a rezsi, és 100e Ft a megélhetésem. Egy jó környéken lévő lakás négyzetméterára 600-650e Ft, egy kocsi pedig 4-5 millió. Szülőktől nem kaptam soha semmit, mondhatni tengődnek, 8 osztályosok.


Felejtsem el hogy 45 éves korom előtt lesz lakásom és kocsim?


2019. febr. 2. 16:38
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
80%
Te kis telhetetlen. Azért lehet kocsit venni már 1 misi alatt is. Keresel valakit akivel együtt szeretnél megöregedni, odacuccol hozzád és a fizuját félreteszitek. 2 év múlva megvan az önerő. Folytassam?
2019. febr. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
90%
Minek neked kocsi Budapestre? Nincs már így is elég? Ha enélkül megvoltál nélküle, akkor mi szükséged van rá hirtelen? Mármint azon kívül, hogy státuszszimbólum.
2019. febr. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
90%

Jaj, szegény, majd ha ráérek, egy kicsit sajnállak :D

"csak" havi 250 ezret tudsz félretenni havonta...


Az megvan, hogy emberek tízezrei dolgoznak nálad lényegesen kevesebb pénzért és nem feltétlenül azért, mert tanulatlanok.

És hogy a tűzoltó nettó 160 -ért dolgozik és kockáztatja az életét?

https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-f..

2019. febr. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 TR75 ***** válasza:
89%

Annyit tudsz félretenni havonta, amennyit más két hónap alatt keres meg.

Szóval szerintem troll vagy.

2019. febr. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
91%

12 év alatt félre tudsz tenni 36 millió Ft-ot (és akkor még csak be sem fektetted), abból azért kijön egy lakás meg egy autó.


Ha bevállalsz hitelt akkor 4-6 év alatt teljesíthető az ingatlanterved (+ a hitel kicsengetésének is van utána egy 10-12 éves időszaka, de a törlesztőd már kisebb, mint a 110 ezer amit albérletre fizetsz).


Illetve 30 millió alatt is van ingatlan és 1 millióért is van autó (a miénk pl nem ér 1 milliót, a vagyonunk pedig 130 millió körül van - lásd első válaszoló jelzőjét).

2019. febr. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 A kérdező kommentje:

Nem vagyok troll. Felsőfokú végzettséggel hiányszakmában dolgozok (informatika), 5+ év tapasztalatom van, és napi 10 órát dolgozok.


Telhetetlen vagyok? Azért mert egy nyugati életszínvonalra vágyok ÉS hajlandó vagyok tenni is érte? Én ezt ambícióként élem meg.


Egy autó nem státuszszimbólum. Most naponta 2 és félóra órám megy el utazással. Egy kocsival ez kb. 1 óra lenne. Havi szinten közel 40 óra spórolás.

2019. febr. 2. 18:02
 7/50 anonim ***** válasza:
81%
Ilywn fizetésből egy 4 millios auto is iszonyatosan erőn felül van, ha csak most kezdtel el megtakaritani az is szomoru, dajnos igy egyik sem lesz, vagy az igenyeket add lejjebb vagy keress többet
2019. febr. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
100%
Amugy mit dolgozol informatikan belül? Mert ha 5 évnél több a tapasztalatod, es 10 órát dolgozol érte akkor igencsak alul vagy fizetve, szerimtem nézz körül az állások között
2019. febr. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
87%

Röviden: hitellel.

Hasonló cipőben járok, ugyanígy IT, nagyon jól keresek (egyébként számottevően többet havi 500-nál), de ilyen jövedelem mellett is lényegében egy évtized kérdése, mire saját ház/lakás/autó össze tudna jönni.

Szóval vagy várok éveket, vagy hitelhez nyúlok. Én az utóbbi mellett döntöttem, jelenleg az önerőt gyűjtöm.

Autó már van, bár abból sem ártana egy jobb lassan.

2019. febr. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
100%

Kb. ennyit keresek én is és egy 16 éves autóm van, ér van 800e-t és teljesen oké, mert ezt megengedhetem magamnak.


Visszatérve a kérdésre úgy, hogy egy év alatt szépen félreteszel közel 3M forintot majd azt önerőként felhasználva veszel egy kisebb, olcsóbb lakást aminek nem 650e a nm ára hanem 300e és kisebb. Akkor már a havi 110e-s albi árat el is felejtheted, kb annyit vagy kevesebbet fizetsz majd a hitelre. Aztán mikor lesz egy tartós kapcsolatod akkor már nem havi 250e-t tudtok majd félretenni hanem havi 500-at, akkor eladjátok a kisebb lakást és átköltöztök egy nagyobba. És így tovább.

2019. febr. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!