Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mire lehet menni havi 500e Ft...

Mire lehet menni havi 500e Ft nettó fizetésből annak akinek nincs semmilyen családi háttere? Hogy lesz saját lakásom és autóm?

Figyelt kérdés

32 éves vagyok, Budapesten élek és dolgozok. Havi 110e Ft az albérlet, 30-35 a rezsi, és 100e Ft a megélhetésem. Egy jó környéken lévő lakás négyzetméterára 600-650e Ft, egy kocsi pedig 4-5 millió. Szülőktől nem kaptam soha semmit, mondhatni tengődnek, 8 osztályosok.


Felejtsem el hogy 45 éves korom előtt lesz lakásom és kocsim?


2019. febr. 2. 16:38
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:

#38, #40 ti már csak tudjátok :D

De lehet képzeljétek el! ÉS igen valóban volt egy időszak amikor apám magasabb pozícióban jobban keresett, de ez kb 3 évet jelent ráadásul anyám ekkora nem dolgozott normális munkaidőben. Szóval a pénz nagyjából ugyanennyi volt reálértéket tekintve.

(Egyébként 3 gyereket neveltek fel).

Havi nettó 500 ezer Ft ma Magyarországon a lakosság 99%-nak elérhetetlen álom.

Aki ennyit keres és nem tud belőle semmire menni az:

1. hazudik és nem keres ennyit, mert ennyi pénzeket már komoly(abb)

pozíciókban osztogatnak, amihez azért kell némi tudás is.

2. ténylegesen életképtelen pénzügyileg és csak a szerencséjének, vagy

a "sógor, koma, ismerősnek" köszönhette a pozícióját.


De hogy konkrét dolgokat is írjak, hogyan lehet félretenni / spórolni.


Szüleim nem jártak/járnak moziba, étterembe, koncertre, színházba stb. Nem rendelnek kaját, maguknak főznek/főztek mindig is. Nem mentek és nem is mennek nyaralni külföldre meg úgy semmilyen helyre amiért fizetni kellen (ott a a Balaton :D).

Nem járnak műkörmöshöz, sminkeshez, kozmetikushoz meg hasonló szolgáltatásokat nem vesznek igénybe.

Ha valamit javítani, felújítani kellett azt mindig magunk csináltuk, minden ház esetében pl.: járólapozás, csempézés, kisebb falazás, vakolás, szobafestés stb.

Ez mind csak példa, de olyan dolgok amivel több 100 ezer Ft marad az ember zsebében évente és ezt szépen összegyűjtve lehet értelmes dolgokra fordítani.

2019. febr. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
100%
#41: nézd, pontosan tudom hogy lehet spórolni, mert én is egy rendkívül spórolós családban nőttem fel. De amiket leirtál azt nem veszed meg abból a fizetésből. Jó formán akkor sem, ha semmi másra nem költesz,ami ugye nyilván irreális.
2019. febr. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
Mégis megvettük ne akard már bizonygatni az ellenkezőjét.
2019. febr. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:

Igen, ez esetben a fizetést tudod rosszul. Vagy mindig ennyi volt a fizetésük, tehát 20 éve is, akkor is érthető.

De ha ma egy 4 fős család csak havi 3-400 ezerből gazdálkodik abból nem lesz 2-3 autó, plusz lakás, ház, nyaraló, kutyafüle.

2019. febr. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért vitatkozol. Lett. Csak jól kell gazdálkodni és persze nem 5 év alatt jött mindez össze hanem, 25 év alatt.
2019. febr. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:

Nem is azt vitatja senki, hogy "lett" hanem azt, hogy mennyiből. Ez az amit szinte biztosan rosszul tudsz. Elemi matematika, havi 400e huf az évi 4.8 millió.


Felejtsük el a 2x családi házat, a lakást és a 3 autót. Csak a "20+ milliós nagyságrendű megtakarítás" több, mint 4 évi bérük. De ugye feltételezem éltek is valamiből, tehát ha a 400e-ből "csak" 200e-t tudnak havonta félrerakni akkor 8 év.


De maradjunk annyiban, hogy nagyon nem reális 3 gyerek, 3 autó, 2 nyaraló, 2 családi ház és egy lakás vétele közben megélni 200e forintból.


Szóval 2 eshetőség van reálisan:


1) Kamuzol csak annyira nem vagy képben, hogy kicsit megszaladt a ló

2) Nem kamuzol - akkor viszont a szüleid megközelítőleg 3x, de inkább 4x annyit keresnek, mint amit te gondolsz


nem, nincs más eshetőség, mert lehetetlent állítasz.

2019. febr. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:

#45: én el hiszem, hogy lett, csak nem annyi fizubol. Számolj már utána, tényleg képtelenség amit írtál.

Vagy valami eszméletlen jó befektetés is kellett mellé.

2019. febr. 7. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:

Tejes képet nem látunk bár én is hitetlenkedek. Erre ha így ha úgy de akkor is büszkék lehetnek a szülei.

Teljes kép alatt értem azt hogy nem tudjuk milyen autók. Lakás is számít helyileg hol van melyik városban és melyik részén. Vidéken a családi házak árak is alacsonyak.

Viszont a 2 balatoni nyaraló (persze ha nem egy üres telek 1 konténetházzal messze a balatontól :) ) meg a 20 millás megtakarítás már komolyabb összeg

2019. febr. 7. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
Igazabol lenyegtelen, itt 100+ millios vagyonrol beszelunk, az nem 20-25 ev 350-400 eft-os fizetesbol, meg akkor sem ha valaki egyedul el auto nelkul, 2-3 autoval 4-en, egyszeruen nem jon ki a matek, erre mar rajottunk paran. Oke, belegondoltunk, van nekik, jol csinaltak, azt hogy mibol, tisztesseges forrasbol vagy sem, cegen van a fele, ki mennyit orokolt, lenyegtelen. Nem szep dolog turkalni mas penztarcajaban. Szerintem zarhatjuk a temat, nincs ertelme lovagolni rajta. #35/#40 voltam.
2019. febr. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
Viszont azzal nem ertek egyet, hogy az 500+ eft a lakossag 99%-anak elerhetetlen. Barmelyik gyarban, a managerek, osztalyvezetok, uzemvezetok, de meg sok folyamatmernok is (utobbiak az egyeb juttatasokkal) 500 netto folott keres. Ok azert nem par tized szazalekat teszik ki egy gyar dolgozoinak szamat. Tovabba kisebb cegeknel sem lehetetlen ez a ber, mernokok, managerek, projektvezetok, szervizmernokok, ugyvezetok, a munkavedelemert, munkabiztonsagert felelos megbizottak, felulvizsgalok, konyvelok, beagyazott rendszer, robot, ipari es "hagyomanyos" programozok, tovabba barmilyen szakmunkas vallalkozo. Sokan vannak, nem 1%-a a magyar dolgozoknak.
2019. febr. 7. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!