Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mire lehet menni havi 500e Ft...

Mire lehet menni havi 500e Ft nettó fizetésből annak akinek nincs semmilyen családi háttere? Hogy lesz saját lakásom és autóm?

Figyelt kérdés

32 éves vagyok, Budapesten élek és dolgozok. Havi 110e Ft az albérlet, 30-35 a rezsi, és 100e Ft a megélhetésem. Egy jó környéken lévő lakás négyzetméterára 600-650e Ft, egy kocsi pedig 4-5 millió. Szülőktől nem kaptam soha semmit, mondhatni tengődnek, 8 osztályosok.


Felejtsem el hogy 45 éves korom előtt lesz lakásom és kocsim?


2019. febr. 2. 16:38
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:

#20: plusz én hozzátenném, hogy mióta kaptam autót és így en is azzal járok elkerültek eddig a téli betegségek. Ami azért nem hátrány, hogy nem hozom haza a pici gyerekeimnek.

Nekem ritka, hogy hosszabb a menetidő, mint anno BKV-val. Előfordul persze, de többnyire gyorsabb vagy legfeljebb ugyanannyi. Rugalmas a munkaidő, szóval ha fel bírok kelni korán akkor majdnem fele annyi is lehet, mint BKV-val, de általában a legnagyobb dugóban megyek, így lesz kb ugyanaz időben. De tegyük hozzá, hogy nekem a munkahely között pályán elérhető néhány átszállással de kerülő út nélkül, szóval eléggé ideálisan. És még így se több autóval néhány kivételes naptól eltekintve!

És mindezt úgy, hogy én is átmegyek a városon, legnagyobb dugóban.

2019. febr. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
#21 igen, az sem utolso szempont. En a tomegkozlekedesnek az aran kivul semmi elonyet nem latom. Elotte 2 evig ingaztam Pestre videkrol, es 6 evig BKV-ztam napi szinten, van referenciam mindket oldalrol. Soha tobbet BKV.
2019. febr. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
100%

Ja és munkába járáson felül rengeteg előnye van az autónak. Például régen 5-6 óra volt vidéki szülőkhöz eljutni vagy haza. Autóval ugyanez 2 óra. Illetve gyerekekkel is sokkal könnyebb így kirándulni járni.

De azért szerintem 4-5 millió nem kell autóra.

Házat se kell ilyen drágán venni.

500-bol úgy érdemes élni, mintha csak 250-et keresnél. Aztán lehet örülni, hogy hoppá mennyivel hamarabb összejön a pénz bármire.

2019. febr. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
Na jo, egyetlen egy esetben tennem le az autot. Hogy ha olyan tavon belul lenne a lakohelyemtol a munkahely, az egyetem, a sportolasi lehetoseg, kikapcsolodasi lehetoseg(ek), bevasarlasi lehetoseg(ek), hogy gyalog 15-20' setan belul elerem. Amig videken laktam ezzel nem volt gondom, most a fovarosban munkaba oda-vissza 20 km-t megyek. Ha delutan el kell szaladnom bevasarolni egy olyan helyre ahol keznel van minden aranylag jo aron, akkor 30km. Ha elobb vegzek a munkaval es elmegyek a baratnomert, akkor 50km. De egy mozgalmasabb hetvegen 70-80 km is belemegy az autoba egy nap alatt, ha delelott bevasarolunk, delutan kinezunk setalni a Duna partra vagy a Kopaszi gathoz, a belvarosban megeszunk egy fagyit, este meg megnezunk egy filmet pl. Ez a kor ha nem lenne auto egy reggeltol estig program lenne. Autoval, mozival egyutt 6-7 ora. Vagy ha videkre megyunk csalad latni, mire kiernenk a Keletibe vagy a Volan allomasra BKV-val, autoval mar lezavartam 100km-t a palyan es megebedeltem a nagymama porkoltjebol. :D Nagyon nem mindegy, rengeteg idot megsporolsz, az ido pedig penz, pihenes.
2019. febr. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:
Eletrevalosag, penzugyi intelligencia?
2019. febr. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
Hahh egyszerre irtuk ugyan azt. Nekem is olyan autom van amit egy havi fizetesemert (400 eft) vettem, nem tul jo allapotban. Mar kicsereltem benne a fel motort meg felfuggesztest, de igy sincs tobbe 6-700 eft-nal eddig. Abbol a penzbol pedig amit szervizdijra koltenek, felszerszamozom magam. Nyilvan nem kell mindenkinek a panel parkoloban toronycsapagyat meg kipufogot cserelnie, csak arra celzok hogy egy 4-5 millios auto folosleges, tovabba szerintem nem fenntarthato. Olyan autot kell venni, amibe a tulajdonos vagy a csalad egy havi sporolt penzebol meg lehet venni a legdragabb alkatreszt. Igy barmi baja lesz, nem inog meg a havi megelhetes es a tartalekhoz sem kell nyulni. Egy olyan autonal ami hasznaltan 4-5 misi, konnyen johet egy 7 szamjegyu szamla a szerelotol ha megreccsen a valto pl. Kinek kell ez? Annak aki sajat hazra gyujt 500 eft-bol, biztosan nem.
2019. febr. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim válasza:
52%

#24 ekkora marhaságot....


Gratulálok, hogy csak autóval tudsz sétálni menni, moziba menni, fagyizni...

A délutáni bevásárlást és a nőd furikázását pedig nagyon nem is taglalnám. Gyakorlatilag néhány utcánként van szupermarket, és tucatnyi hipermarket és bevásárló központ van szerte a városba. 25 km-t a városba pedig egy újpest- csepel távolság.....


Szó se róla hogy kényelmesebb és jobb az autózás, de azért ne akarjuk nélkülözhetetlennek beállitani...

2019. febr. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 A kérdező kommentje:
Én sem mondom azt hogy nélkülözhetetlen az autó de egy bizonyos jövedelemszint felett az ember már nem azt nézi hogy hol tud megspórolni havi pár tízezer forintot hanem hogy több minél több szabadon eltölthető ideje maradjon...
2019. febr. 3. 16:26
 29/50 anonim ***** válasza:
59%
Én mindig leírom, hogy a nettó 500 nem pénz, mert ha nincs lakásod, kocsid, semmid, de albérletet fizetned kell, élni is akarsz nemcsak párizsis kenyeret rágcsálni miután hazaestél a munkából, és nem akarsz turkálóból öltözni, akkor nagyon hamar elmegy. Főleg, ha egyedül élsz/egyedül tartod fent az életed.
2019. febr. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:

Kérdező, pontosan erről van szó.


Nem furikázom, 2 havonta 1x fordul elő hogy hamarabb végzek és elmegyek érte. Csak egy példát írtam, mint ahogyan a többi is az volt.

Talán ellustultam, igen, meguntam a napi 2-3 óra bkv-t. Azóta van szabadidőm. :)

Újpest-CSepel távolság = Óbuda-Újbuda távolság, ergo igen, ha pl. Békásmegyerről vagy Óbuda északi részéről mész ki a Kopaszi gátra, az ugyan akkora táv mintha Újpestről mennél CSepelre. :D De ahogy kivettem a hozzászólásodból ez neked is nagy távolság. Na pont ezért használok autót. Jártam dolgozni BKV-val a Gyöngyös utcától (majdnem Újpest, 1 megálló) Csepelre (ipari park). 60-70' BKV (M3, 4-6, csepeli HÉV a leggyorsabb), a rakparton 30-35 max. 40' autóval. Most hogy a metró vonal felújítás alatt van és az út felét pótlóval kell megtenni, szerintem 70-80' is van ez a táv. Hát hülye aki szerint megéri BKV-zni.

Jártam dolgozni a Filatori gáttól az Aréna pláza közelébe is 1,5 évig. BKV-val: kimész a HÉV megállóba, ha szerencséd van felférsz, nem vagyok kis darab de nem szeretek tolakodni. Mondjuk úgy hogy minden 3. reggel sikerül elsőre felszállni arra a ro_adt HÉV-re. Árpád hídnál felszállsz az 1-esre, Puskánál leszállsz. 13 megálló. Utána még mész a 80 vagy 80A trolival 2 megállót. Ha elkapod a HÉV-et elsőre, kb. 55' az út. Autóval ha fél7-kor elindulsz, 6:55 fele bent vagy. Na most akkor melyik is éri meg? Mozi: ha az Arénába megyek ugyan ott vagyok mint ha munkába mennék. Ha a Duna plázába, már elgondokodtató. Ja, hogy hétvégén 20'-ként jár a HÉV, 10-15'-ként jár az 1-es villamos meg az M3 pótló úgy hogy nincsenek egymáshoz igazítva a menetrendek? Hát hülye lennék BKV-zni, mire megint felszállok a HÉV-re és megyek egy megállót, autóval érkezve már megvettem a mozijegyet. Ezért járok moziba "is" autóval. Oda-vissza megspórolok 1,5 órát. Az nagyon sok idő, addig megfőzöm az ebédet a következő 2 napra, vagy letudom az edzést. Sokat jártam szintén az Arénához a Bach csomóponttól is, csúcsforgalomban. Autóval 20-25'. BKV-val először kimegyek villamossal a Móriczra, onnan M4-el a Keletihez, majd 80A troli. 60-65'. A Bach-tól a Keletinél vagyok 25-30' alatt (ekkor már autóval bent vagyok és megittam egy kávét a cégnél). Viszont mire a Keletitől megyek 2 megállót a 80A-val, kb. 15-20' mert nincs olyan metró amihez igazítva van a 80A indulása. Nem az útidő sok, hanem az hogy 10'-et ott szobrozok a Keletinél mire elindul a troli. Így érsz be 1+ óra alatt dolgozni ezen az útvonalon. Na melyik is éri meg? Hány órát spórolsz így egy héten ha autózol? 5-6 órát minimum. Ide tudnám sorolni az Örs-Budatétény távot is, ott is sokat ingáztam.

Bevásárló központok: a legtöbb BKV-val nem túl jól megközelíthető. Óbudai Auchan, Váci úti Tesco pl. Nekem ezek vannak a legközelebb. Mint írtam nem vagyok kis darab, gyermek korom óta sportolok. De 3-4 kiló hús, 2-3 kiló mosópor, 1l öblítő, 2 karton ásványvíz, 2-3 kiló zöldség, 1-2kg köret, 1l étolaj, 2x0,5kg kenyér, 1-2l tej, 1kg túró, 1kg zabpehely, figyeled, már 30kg-nál járunk, és az apróság nincs benne. 2-3 átszállással BKV-zam haza? Igen, pár évig ezt csináltam, csak mondjuk nem 7-8 naponta 1x mentem boltba, hanem 3x. Ergo nem csak az egyszeri boltba utazás idejét rövidítem le, hanem megspórolok heti 2 "boltolást". Még egy pont az autónak. :D Vagy, szerinted mindenki egy kényelmes idióta aki autóval jár bevásárolni?

Persze hogy benne van az elkényelmesedés. Mindig mindenki arról panaszkodik, hogy semmire sincs ideje. Én is dolgozó ember vagyok, mellette egyetemre járok. Kell az idő, nagyon sokat számít az a napi pár óra amit hoz az autó. Az egyetem első 2 éves tananyagot Volánon meg BKV-n tanultam meg túlzással. Nem jó, kényelmesebb otthon tanulni. :D

Neked van autód, használod napi szinten, van mindkét oldalról referenciád? Nekem van, úgy mondtam amit. Nem kell egy kényelmes hülyének beállítani, én sem teszem ezt veled, vagy mással. Tapasztalatokon alapuló tényeket és időket írok le, nem légből kapott marhaságot. Nyilván a legidiótább embernek tűnök, ha azt mondom hogy sétálni meg moziba is autóval járok. De ha kicsit a dolgok mögé nézel, látod hogy miért. Nyilván ha nem a Kopaszi gátra vagy a Városligetbe megyünk sétálni, hanem csak a Filatori gáthoz, nem autózok. De nem is BKV-zok.

2019. febr. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!