Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mire lehet menni havi 500e Ft...

Mire lehet menni havi 500e Ft nettó fizetésből annak akinek nincs semmilyen családi háttere? Hogy lesz saját lakásom és autóm?

Figyelt kérdés

32 éves vagyok, Budapesten élek és dolgozok. Havi 110e Ft az albérlet, 30-35 a rezsi, és 100e Ft a megélhetésem. Egy jó környéken lévő lakás négyzetméterára 600-650e Ft, egy kocsi pedig 4-5 millió. Szülőktől nem kaptam soha semmit, mondhatni tengődnek, 8 osztályosok.


Felejtsem el hogy 45 éves korom előtt lesz lakásom és kocsim?


2019. febr. 2. 16:38
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:

A BAH csomópont csúcsidőben kocsival 30-40 perc.


Ha ennyire idő szenzitív vagy akkor robogózz. 28-32 km/h átlagsebesség a legótvarosabb dugóban is. 3litert eszik és parkolni is ingyen parkolsz. Ha fázós vagy akkor is tudod 5 fokig használni. Az február közepétől Dec elejéig tart.

2019. febr. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
69%

Nem értem, hogy valaki diplomás, "értelmiségként", hogy lehet ennyire életképtelen.


Nem csak új lakás létezik.


Nem csak új autó létezik.


Vagy troll vagy tényleg valami kifele mutogatós életképtelen vagy.

2019. febr. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:

Valamit rosszul csinálsz.


Édesanyám ~220 mátyást kap havonta, ebből tart el minket.


Köztisztviselőként dolgozik, tehát 2008 óta nem kapott fizetésemelést, vagyis a fizetése reálértéke rengeteget csökkent. Cafeteriát nem kap.


Viszont nagyon okosan fekteti/forgatja azt a minimális pénzt, ami rendelkezésre áll.


2013-ban ősszel lakást vett (Bp, jó közlekedés stb), ma négyszer annyiba kerülne, mint akkor.


2017-ben (igaz, rokontól) kb akkori ára feléért vett belterületi telket.


Sorolhatnám. Persze ehhez rengeteg segítség, rokon, na meg szerencse kellett.


A leírásod alapján nem tudnak sokat segíteni a szüleid, neked viszont több pénzed marad hó végén, mint amennyit Édesanyám egyáltalán kap (4 diplomával... Szégyen).


Fontossági sorrendet kell állítani.


Kell autó Budapesten? Mire használnád?

Még egy olcsó Samara, mozdulatlanul is rengeteg pénzt tud elvinni... Legalábbis nekem biztos, mert fiatal, budapesti, friss jogsis fiú vagyok xddd


Lakást szerintem érdemes a külvárosban, Pesten nézegetni...


Itt sem elhanyagolható a szerencse faktor, de akár húsz milláért találsz egy jó kecót.

Habár én a helyedben most biztos várnék, hacsak nem találsz rá A Big Dealre...

Az árak abnormálisan magasak, ebből nemsokára (a "nemsokára" sok évet jelenthet, de most úgysincs pénzed) áresés lesz.


Közelítünk ahhoz, amikor az emberek egyszerűen már nem bírják kifizetni az árakat, vagy pl a csokos generáció válik/kirepülnek a gyerekek/válnak...

Közben meg sokan kivándorolnak.


Szép napot!

F

2019. febr. 4. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
77%

Ez most komoly kérdés vagy csak unatkozol kérdező?


Mi 4-en élünk egy háztatársban, anyám meg apám EGYÜTT keres kb. 360-400 ezer nettót és volt olyan időszak, hogy csak apám dolgozott és arányaiban akkor sem kapott többet soha. (Az én fizetésem nem megy a közösbe, félrerakom (szinte) az egészet.)

Így is van egy családiházunk, 2 autónk (volt, hogy 3 is volt egyszerre), soha nem volt gond a számlák fizetéssével, a kajával, az esetleges plusz kiadásokkal (háztartási gépek cseréje stb). Emelett van 2 balatoni nyaralónk is amelyeket fenn kell tartani.

Ráadásul apám tudott venni nővéremnek teljesen önerőből egy lakást, majd nem olyan régen egy családi házat is.

Mindezek mellett van 20+ milliós nagyságrendű megtakarításunk is, különböző értékpapírban, a folyószámla egyneleget már nem is nézve.

Szóval ha te 500 ezer nettó bérből nem tudsz kijönni és felépíteni az életedet, akkor nagyon nagyon béna vagy és teljes pénzügyi analfabéta.

2019. febr. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
Utolso, szamolgassunk egy kicsit mai arfolyamon. Van egy csaladi hazatok, nem irtad hogy hol, tegyuk fel videk. 25 millio (csak feltetelezem a jelen piaci erteket, lehet tobb vagy kevesebb). 2 auto, legyen kozep kategorias hasznalt, atlag eletkoru azaz 12 eves. A ketto auto 2 millio. 2 balatoni nyaralo. Nem irtad hol, legyen vizparttol 2km-re, faluban. A ketto 40 millio. Noverednek egy lakas onerobol, 15 millio (videken). Egy hazat is, 20 millio (sznten videk). Plusz 20 millio megtakaritas. Osszesen 123 millo ft. Ha az ingatlanok a fovarosban vannak kozelebb all a 200-hoz mint a 150-hez. mellett soha nem volt gond a szamlak fizetesevel, fenntartjatok az autokat, celoztal arra is hogy a bankszamlatokon van megtakaritas, teged eltartanak mert a kozosbe semmit nem adsz. Nos ha a 123 milliot elosztom egy feltetelezett 40 eves munkaviszonnyal, az havi 250 eft megtakaritas. Plusz, meg ugye az egyeb havi kiadasok. Igazabol lehetseges. de nem 350-400 eft-bol. En ezzel nem hencegnek, valami nagyon nem kerek a hatterben. Ugy meg hogy eltartanak, foleg nem hencegnek...
2019. febr. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
#31. Itt jon kepbe az, hogy a nyert ido megeri-e a killodast. A bkv-hoz kepest nyerek annyit az autoval, hogy megerje nem a bkv-n szivni. A robogoval nem nyerek annyit az autohoz kepest, amiert nekem megeri robogozni. Mindenkinek mas, van akinek megeri bkv-zni is. En csupan azert irtam le amit, hogy az aki csak villamosrol latott autot a fovarosban, ralasson a masik oldalrol is a kozlekedes problemaira, es ne iteljen el azert amiert en setalni meg moziba is negy kereken megyek. En se itelem el azert amiert o a bkv-n ul. Ennyi a tortenet.
2019. febr. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:

Akkor én nem értelek. A nem éri meg ugye itt nem az anyagi részére vonatkozik?


Én is főleg autóztam BPn aztán volt egyhétig kölcsön robogó. Most kb évi 5000et autósok.

2019. febr. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:

"Mi 4-en élünk egy háztatársban, anyám meg apám EGYÜTT keres kb. 360-400 ezer nettó"


Hogyne,és ennyi mindent vettetek, persze.


1, rosszul tudod és több a fizetésük

2, most tényleg ennyi, de régen több volt

3, elfelejtetted megemlíteni, hogy közben örököltek, nyertek stb

4 egyéb oka is lehet

2019. febr. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
#37, nem az anyagi részére vonatkozik. Havi 7-800km-t megyek az autóval Pesten, az 72 liter benzin. 100 oktánosat tankolok mert a gyújtásvezérlés nem jó az autóban így 95 oktánossal kopog a motor. 400ft litere, egy hónapban 27-30 eft. Csak 17-20 eft-ot kell rádobni a BKV bérletre. De ha robogóznék az említett 3 literrel (ami nem igaz, régebben használtam vidéken teljesen hobbi célra kismotort, 4-5 liter az, és akkor még 30+ kilóval könnyebb nyurga gyerek voltam, de számoljunk 3-mal) veszem, 9 eft-ra jönne ki a benzin (nyilván 95 oktánossal), megint kb. 20 eft a differencia. Amennyi egyéb kiadásom van, ez eltörpül, nem ezen fogok spórolni. Az az idő amit az autó hoz nekem a BKV-val szemben bőven megér 20 eft-ot. Még négyszer annyit is. Viszont annyit nem hoz a robogó időben az autóhoz képest, hogy én itt Pesten használjam. Meg egyébként sem szeretek motorozni, semmilyen motorral. Nem az én "sportom".
2019. febr. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
#38 ezt mondom én is. 120-150 milliós vagyont felhalmozni 350-400 eft-ból nem lehet, főleg ha felnevelsz közben 2 gyereket meg fenntartasz 2-3 autót folyamatosan. Mondjuk inkább úgy pontosítanék: tisztán nem lehet. :) De a kérdés nem erről szólt.
2019. febr. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!