Van innen kiút?

Figyelt kérdés
Munkanélküli lettem, világ életemben állami cégeknél dolgoztam, most próbálkozom a versenyszférába, de hiába adom be arra a munkakörre, mint amiben az elmúlt években dolgoztam, végzettségem, munkatapasztalatom megvan, viszont még csak válaszra sem méltatnak, nem igazán értem miért. Próbálkoztam hasonló és végzettséget nem igénylő munkáknál is pl. csomagoló, utóbbinál még megértem, ha elrettenti őket az irodai múlt, bár úgy gondolom, azért adom be valahova a jelentkezésem, mert elvállalnám.

2018. nov. 15. 08:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
20%
Gyarakba munkaero hianyvan oda mehetsz
2018. nov. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
60%

" viszont még csak válaszra sem méltatnak, nem igazán értem miért."


Sajnos ez a magyar módi: beadsz 100 önéletrajzot és abból jó, ha 3-ra válaszolnak.

De az is lehet, hogy valami miatt nem jó az önéletrajzod

Az sem mindegy, mi a szakmád, van, ahol az életkor miatt - persze nem nyíltan - nem veszik fel az embert.


Nem tudom, hogy voltál-e már a Munkaügyi Központban, de ha még nem, akkor sürgősen menj el, hogy legalább 3 hónapig kaphasd az álláskeresési támogatást - addig nyugodtan tudsz keresgélni - meg talán még a központban is tudnak ajánlani helyet.

2018. nov. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Az önéletrajzom már több embernek megmutattam, szerintük nincs vele semmi baj.

A munkaügyiben regisztráltam, de az álláskeresési járadékon túl nem igen tudnak mit nyújtani. Kaptam egy olyan ajánlatot, amit hetekkel előtte hirdettek már az oldalukon, és e-mail-en keresztül kellett jelentkezni, megírtam mi a helyzet, választ viszont azóta sem kaptam. Visszavittem, erre kaptam egy másikat, az meg közmunka lett volna, elmentem személyesen, ott meg kiderült, hiába irodai a megnevezés, a munka nem épp és férfit keresnek, így inkább beikszelték, hogy betelt. Visszavittem azt is, másikat nem tudtak adni, még megkérdeztem esetleg valami tanfolyam lenne-e, de idén már nem igen indul, elsősorban dolgozni szeretnék, nem tanulni.

2018. nov. 15. 10:58
 4/13 anonim ***** válasza:
jobmonitor? profession.hu? Linkedin?
2018. nov. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

"jobmonitor? profession.hu? Linkedin?"


Az első kettőt folyamatosan nézem, a harmadikat nem ismerem.

2018. nov. 15. 13:39
 6/13 Dávid ***** válasza:

Hát ehhez tudni kéne hol laksz, kis falu Kelet-Magyarországo-on vagy épp a közel 0%-os munkanélküliségű nyugati városokban.


Azt se írtad le, hogy milyen cégnél dolgoztál milyne beosztásban és milyen állást keresel és azt sem, hány éves vagy. Énn HR-en dolgoztam.


A legnagyobb baj, hogy nem specifikus önéletrajzot használ valaki, hanem mindig ugyanazt és nem írja le, hogy miért SZERETNÉ a munkát elvállalni és miért lenne benne JÓ.


Azt hagysz ki az önéletrajzodból amit akarsz, akár egyetemi diplomát is.

Ha csomagoló munkakörbe jelentkezel írd be hogy hobbim a SPORT, így látják, hogy jó egészségi állapotú vagy (már ha tényleg jó egészségnek örvendesz).


Sokat segít, ha facebookon keresel állást, vagy beszélsz az ismerőseiddel.

2018. nov. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

DK-Mo., és város, állami cégnél dolgoztam, az utóbbi években gazdasági osztályon, ehhez kapcsolódó végzettségeim is vannak.

Elsősorban a hasonló munkaköröket, ügyintézői és adminisztratív állásokat nézegetem, másodsorban meg a könnyű fizikai munkákat pl. csomagoló, árufeltöltő, eladó.

Próbálom az álláshoz igazítani az önéletrajzom, de azért mégsem írhatom be, ha Nexon program ismerete az elvárás, hogy ismerem, mikor a Kira-ban van többéves gyakorlatom, stb.

Egy csomagoló vagy árufeltöltő munkánál ötletem sincs, hogy lehetne megfogalmazni, hogy miért szeretném csinálni és hogy lennék benne jó, mi erre a jó válasz? Egyik sem életem álma, csak a munkahely és a fizu miatt csinálnám, meg ha már bent van valahol az ember, és jól dolgozik, akkor esetleg feljebb tud lépni, ha megvan hozzá a végzettsége is.

Ismerősök kizárva, van nálam régebb óta munkanélküli, kényszervállalkozó, kismama, közmunkás, akik meg rendesen dolgoznak, azok sem vezető beosztásban :(

2018. nov. 18. 10:51
 8/13 anonim ***** válasza:

Teljesen normális, hogy nem írnak vissza egy-egy helyről (a közhiedelemmel ellentétben ez nem csak Magyarországon van, illetve nem csak dömpingszakmákkal). Lehet, hogy volt valaki aki marginálisan jobbat tudott felmutatni, lehet, hogy volt valaki aki kevesebb pénzért is elvállalta mert baleknak tűnt és emiatt vették fel kevesebb fizetésért... nagyon sok oka lehet.

Ha mások is úgy gondolják, hogy jó az önéletrajzod, akkor próbálkozz tovább, folyamatosan küldd amíg nem írnak vissza.

2018. nov. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
62%

Számomra már nincs. 51 éves elmúltam, feladom.

100 jelentkezésből 1-2 válasz: Köszönjük, mégsem..)

Megyek a híd alá, vagy a vonat elé..

2018. nov. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

#9

52 évesen lettem vállalkozó, 7 éves a vállalkozásom :-)

Menj a munkaügyi központba, kérdezd meg, milyen támogatások vannak (pl. vállalkozóvá válási támogatás) és próbálj meg élni vele - ne add fel!!

2018. nov. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!