Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti mit csinálnátok a helyemben?

Ti mit csinálnátok a helyemben?

Figyelt kérdés
Szóval az alapszakmám CNC-s és munka hely váltásban vagyok. Székesfehérváron szeretnék dolgozni de az az igazság , hogy lehet én nem találtam de nagyon szar fizetések vannak tehát polyaxnál 2 műszak és bruttó 220. Ezzel ellentétben pl Densoban egy operátor kezdetnek megkap 230-at bruttóba +20 ezer caffetériát 3/4 műszakban . Igazából másfél év tapasztalatom van de nem tudom cnc-ben sok a felelőség ha valami törik akkor tuti ki kell fizetni meg ilyesmi. Szeretnék szakmában dolgozni de nem tudom azért legalább azt a denso fizetést el kéne érni , mint egy betanított munkás. Ti mit csinálnátok a helyemben ?

2019. febr. 10. 10:55
 1/10 anonim ***** válasza:
56%
Én a helyedben kimennék Ausztriába vagy Németországba,ahol 10-szer ennyit kereshetsz vele.
2019. febr. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az elsővel.

Ha szakmunkásként alkalmazottként akarsz megélni, akkor külföld.


Mondjuk ez nevetséges,hogy egy CNC-s még a br 300 ezret sem keresi meg.Mindent elmond az adott cégről.

2019. febr. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%

#1 ez nem igaz.

vannak külföldön helyek, ahol sok magyar dolgozik, onnan hallom, hogy nagy részét az embereknek egyből visszafordítják... azt mondják, itt a rajz, az anyag, ott meg a gép, és tedd le a kész darabot az asztalra.

Vannak lazább helyek, ahol ha nem ismered a vezérlőt, azt még meg lehet tanulni, ekkor általában adnak pár napot vagy 1 hetet.


ez az a szakma, amit nem az iskolában lehet megtanulni, és a papír az nem sokat ér... a kérdező is kb. operátornak/zöldgombosnak vagy bárhogy nevezhetjük, ennek tud elmenni a jelenlegi tudásával, ne legyenek illúziók

2019. febr. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%
utolsó vagyok. ebből azt akarom kihozni, hogy aki tud, az itthon is jól keres, nem csak külföldön, aki nem tud, az meg nem csak itthon keres szarul hanem külföldön is, egyáltalán ha igényt tartanak a munkájára... mert ott állítólag kutyába sem nézik, és aki nem tud, azt elküldik
2019. febr. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A kérdező azt írta hogy másfél éve dolgozik a szakmában,és ezt is tanulta.Tehát nem hiszem hogy "zöldgombos"

Másrészt meg aki nem tudja megcsinálni a munkadarabot rajz alapján,azon nem is csodálkozom hogy hazaküldik..Mit kezdjenek vele,tanítsák be?Ilyen alapon bárkit felvehetnek..Én csőszerelő-hegesztő vagyok,sokat dolgoztam régebben külföldön,bárhol elémraktak egy izometrikus rajzot,megkérdeztem hol találok az anyagot hozzá,és elkezdtem csinálni..Meg is fizettek érte..Itthon jelenleg hegesztőként dolgozok,őszintén megmondom 2500ft/óra netto a fizetésem,ami eltörpül a kinti pénz mellett,de nekem egyedülállóként több mint elég főleg hogy megvan mindenem amire valaha vágytam.Ráadásul egy családi vállalkozásnál dolgozom,jó körülmények között,nem töröm össze magam a munkával,megbecsülnek.

Semmit nem veszt vele a kérdező ha megpróbálja Ausztrián vagy Németországot,max ha nem megy akkor hazajön,ha pedig érti a szakmáját,jó benne ugyanúgy megbecsülik,mindig auslander lesz,de nem 150.000 ft nettóért dolgozik hanem 6-700-ért egy hónapban.Így van esélye fiatalon megteremteni azt az életet amire vágyik..

2019. febr. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%

#5-ös

sokan 20 meg 30 év gyakorlattal mentek a fent említett üzembe, ahol még németül sem kellett tudni, mert magyarok a kollégák... és nem tudták megcsinálni a darabot, mert sok ilyen hely van, mint a multi cégek, ahol programot írni nem kell, csak a nullpontot felvenni, és zöldgombozni.

és a cnc szakmával 1,5 év az semmi.


én 4 éve dolgozok marósként, és mindent én csinálok a gépen és kb. most kezdem azt érezni, hogy az alapokat kezdem érteni és érezni a dolgokat, ez nem annyi, hogy rááll valakinek a keze a hegesztésre, onnantól szép vonalat húz a pálcával, ez jóval komplexebb.

2019. febr. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Menj német nyelvterületre.
2019. febr. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért kell megtanulni a nyelvet,és nem multihoz menni.Egy barátom Magdeburgban dolgozik egy kis vállalatnál,kb 5-ször annyit keres mint az itthoni cnc-sek..mindenekelőtt azt tudni kell hogy külföldön nagy általánosságban magyar magyarnak farkasa,én mindig kerültem az olyan helyeket ahol sok a magyar,mert előbb utóbb megindul egymás kitúrása,hátba támadása..másrészt aki itthon nem tudja csinálni az ott sem fogja,aki meg tudja az a világ bármely pontján tudni fogja.

Ha azt hiszed hogy a hegesztés annyiból áll hogy odatartod az elektródát és húzol egy "vonalat" akkor nem kicsit tévedsz,az egy dolog hogy valakinek rááll a keze,magasfokú elméleti és gyakorlati tudás kell különböző anyagok hegesztéséhez,hosszú lenne leírnom egyes eljárások bonyolultságát,rozsdamentes,saválló alumínium anyagok és ötvözeteik hegesztését,és akkor még a csőszerelésről nem is beszéltem..keress rá egy komplexebb izometriai rajzra aztán meglátod.Minden munkának megvan a maga nehézsége,nehézgépkezelőtől az esztergályoson át a szoftvertesztelőig..Éppen ezért kell a tapasztalat,de fiatalon biztos nem dolgoznék itthon nettó 200-ért utána meg azt sajnálnám majd 45 évesen hogy itt ragadtam,a ház meg autó hitelt még mindig fizetem,miért nem próbáltam meg annak idején..

2019. febr. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#8-as


én cnc marós vagyok, és most tanulom a nyelvet.

mit javasolsz, hová menjek?

2019. febr. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A két említett ország valamelyikét javasolnám.Ha vannak kint ismerőseid,vagy hallottál olyanokról akik kint dolgoznak tájékozódj tőlük.Ha senki nincs és alapszinten megy a nyelv,kezdésnek talán ügynökségtől is kimehetsz,állják utazást szállást és munkát biztosítanak,igaz hogy benyelik a pénzed egy részét,de ameddig nem látod át a kinti dolgokat,és nem megy a nyelv magabiztosan addig jó.Ha ott vagy már egy ideje,tudom is én fél éve,akkor kereshetsz magadnak munkát,olyat ami jobban fizet,szállást és utazást magad intézni,függetlenedni mindentől,mindenkitől.

Én egy ideje hazaköltöztem,de utoljára angliában éltem 3 évet,úgy mentem oda egyedül,hogy a nyelvet szinte egyáltalán nem beszéltem,szereztem magamnak lakhatást,melót,kicsit döcögősen indult,máshogy mennek a dolgok minden országban,de ettől eltekintve melóba látták hogy nem kezdőszinten bánok az awi pisztollyal,így a kezdő órabéremmel is 2-szer annyit kerestem mint az egyik lakótárs aki 6 éve ott élt és egy raktárban dolgozott..1 év múlva már magánvállalkozóként dolgoztam ugyanannál a cégnél..én most is amondó vagyok hogy törni kell előre fiatalon,ha az egyik nem sikerül,nem kell elkeseredni menni kell tovább,sosem szabad leragadni egy szar melónál azért mert biztos,de épp annyit fizet amiért a kutya nem hugyoz oldalba..

2019. febr. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!