Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 25-30 évesek! Mennyi a fizetés...

25-30 évesek! Mennyi a fizetésetek, hol éltek?

Figyelt kérdés
Kérem a trollokat, hagyják el a fórumot. CSAK valós tények érdekelnek. "17F orvos programozó nettó 900.000 Ft." típúsu válaszok nem érdekelnek.

2019. febr. 10. 15:58
1 2 3 4 5 6
 31/60 anonim ***** válasza:
100%

Itt van

https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-f..


Ugyanúgy rákérdeztél hogy hol élünk. És ott voltak olyan válaszok amiket itt már írtál hogy nem vagy kíváncsi rá. Úgyhogy ne hazudj mert ez undorító dolog!

2019. febr. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/60 A kérdező kommentje:
Tévedsz. Azt nem én írtam ki. Másoltam onnan a példákat, DE a kérdés nem az enyém.
2019. febr. 11. 15:54
 33/60 anonim ***** válasza:
73%

De miért gondolod azt, hogy aki sokat keres, az troll? Szerintem inkább a két szélsőség jár gyakorira, ebbe a rovatba, ezért vannak nagyon eltérő válaszok.

Akinek sok a pénze és nézegeti a többi választ, hogy mennyit lehetne még kérni az "iparágban" (ezért van itt mindig nagyon sok programozó)

A másik csopotot meg olyanok alkotják, akik panaszkodni járnak ide, mert rosszul keresnek.


Semmi esetre sem szabad a gyakorin válaszolókat reprezentatív mintának gondolni.

2019. febr. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/60 anonim ***** válasza:
41%
Én nettó 230-at keresek és tökéletesen meg vagyok vele elégedve. Pesten kívül ez jó fizetésnek számít, több, mint a felét félre tudom rakni és építgetni belőle a házamat. Én azt látom, hogy a pestiek vannak így elszállva, hogy ha már egy munkára, ahol semmi végzettséget nem kérnek, de fizetnek érte nettó 200-at pl, egyből lehurrogják, h hogy képzelik. Mégis mit várnak? A 0ra sok pénzt?
2019. febr. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/60 anonim ***** válasza:
Sopron, cnc marós, havi 4-500 nettó, évi 350 kafeteria.
2019. febr. 12. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/60 anonim ***** válasza:
70%

Kedves 34,


Nettó 230 maximum a leggyengébb gazdasággal rendelkező megyékben számít jónak.

Sopronban, Győrben ez a közepes fizetés alsó határa.

2019. febr. 12. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/60 anonim ***** válasza:
Persze, mert Győr, meg Sopron az nyugatra van, és muszáj a cégeknek annyit adni, mert különben mindenki lelép Ausztriába. De Azért az ország elég nagy része él mondjuk a Duna-Tisza között vagy esetleg attól keletre.
2019. febr. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/60 anonim ***** válasza:

Na és ki kényszeríti őket, hogy ott éljenek?


Az én apám már a szocializmus végén (mikor azért még vidéken is ugyanúgy volt élet, működtek nagy termelőszövetkezetek, nagyvállalatok ott is) elment Pestre dolgozni 2x annyi fizetésért mint védéken adtak és mindennap este kocsival járt haza. Aztán később lakást is vett belőle Pesten. Hja, akkor még egyszerűbb volt.


De az én véleményem szerint a tipikus magyar mentalitás is "segít" abban, hogy ne is legyen jobb sokaknak. Már évekkel ezelőtt is olvasgattam itt is a bölcsességeket, hogy "ne fizess albérletet, vegyél fel hitelt, vegyél házat, mert az albérlet sose lesz a tied, a háznál meg a sajátodba fizetsz". Ezzel még egyet is tudnék érteni, ha a az a ház Budapesten volna, ahol mindig van munka, tanulási, előrejutási lehetőség. De hát nem, már akkor is az volt, hogy "eh, nincs nekem pénzem Pesten lakásra, de falun veszek egy parasztházat hitelből, 3x akkora mint egy pesti panel, kerttel mindennel, itt a magam ura vagyok.."


Aztán sírnak itt, hogy nincs munka meg nem elég semmire a bér, és ráadásul a gyerekeiket is ebbe a világba zárják be. Persze emiatt a pestiek a "hülyék, nulla tudásra"...

Míg ha félredobnák az őseik ezeréves bölcsességeit és elfogadnák azt a külföldön már régen megszokott tényt, hogy bizony nem mindenkinek van saját lakása (akár csak egy ideig, akár egész életében), meg az nem jár mint a szockóban és nem is vagy "egy senki" hogyha nincs, viszont bármikor tudsz mozdulni, oda menni, ahol jól megfizetnek, legyen az külföld vagy Pest, és így akár még össze is tudod gyűjteni azt a pénzt, amivel nem zárod be magad egy folyamatosan lepusztuló, mélyszegény környezetbe - akkor szerintem előrébb jutnál...


Keleten, meg úgy általában munkahelyekkel el nem látott kis falvakban legfeljebb hétvégi házat érdemes venni, nem állandó rezidenciát.

2019. febr. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/60 anonim ***** válasza:

Nem kényszerít senki, hogy itt éljek, nem is én panaszkodom a fizetésemre, hanem a pestiek, mert élhetetlen város. Nekem van saját hitelmentes lakásom, autóm és számomra jó fizetésem, ami másoknak kevés, mert ők a netót 4-500ezerhez szoktak havonta.


Ismétlem, én elégedett vagyok a fizetésemmel, közép-Mo-n ez egy jó fizetés 26 évesen, bár nem is sokan dolgoznak vezető pozícióban pályakezdőként

2019. febr. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/60 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is nettó 400 a fizetésem és egyszerűen nem tudnék már megélni 200 ezrekből. Látom, hogy mennyi megy el mindenféle fizetendőkre, hiteltörlesztésre, autóbiztosításra, villanyszámlákra havonta stb. Igaz, nem is vagyok pályakezdő, de vezető se, itt simán elérhet ennyit egy normális képzettségű alkalmazott is. Persze nem tudhatod, hogy nekem speciel mennyi kiadásom, hitelem van emellett (bár nekem is van tehermentes pesti lakásom - na ez a nagy valami manapság).

De viszont azt is tudom, hogy ha esetleg kirúgnának, itt bármikor találnék záros határidőn belül ilyen bérezésű munkát a képzettségemmel, még valószínűleg jobbat is már az azóta szerzett tapasztalatommal.

Ez a lényeg, és ez adja a biztonságérzetet, nem pusztán az, hogy éppen mennyi marad meg hónap végén - erre pedig kb. csak itt, vagy nyugati határszéli településeken lenne esélyem. Pedig piacképesnek mondható diplomám van.

2019. febr. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!